Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanvoerder Kramer met omhaal voor even de held bij ADO

Aanvoerder Kramer met omhaal voor even de held bij ADO

DEN HAAG (ANP) - Noem de naam van Michiel Kramer en bijna iedereen in de voetbalwereld heeft wel een mening over hem. Vaak gaat het dan om vervelende overtredingen, praten tegen de scheidsrechter of tegenstander en natuurlijk ook het moment dat hij drie jaar geleden als wisselspeler van Feyenoord tijdens de rust van een bekerwedstrijd een broodje kroket at. Zaterdag stond Kramer opnieuw in de schijnwerpers, maar positief deze keer. In blessuretijd van de thuiswedstrijd tegen PSV zorgde hij als aanvoerder van ADO Den Haag met een mooie omhaal voor de niet meer verwachte 2-2.

"Ik dacht dat hij zijn rug zou breken", grapte trainer Ruud Brood over de lange Kramer. De spits kreeg de bal met de rug naar het doel aangespeeld en een omhaal was het meest voor de hand liggende. De poging slaagde wonderwel.

ADO toonde zich daarmee bijzonder efficiënt. PSV was vrijwel het gehele duel de betere ploeg en noteerde 34 schotpogingen waarvan 15 op doel. Kort voor de 2-2 van Kramer kreeg PSV nog enkele goede kansen om het duel definitief te beslissen.

Spijt

"Zo soepel ging de omhaal nou ook weer niet, hoor. Ik heb er ook best wel spijt van", zei Kramer lachend. "Ik voel het best wel in mijn lichaam nu. Hij zat er in, dat is het belangrijkste. Of ik het doelpunt morgen aan mijn kinderen ga laten zien? Ik denk dat ze 'm al wel gezien hebben, hoor."

Het punt is voor ADO belangrijk in de strijd tegen degradatie, zeker na de zege van concurrent RKC Waalwijk vrijdag op FC Emmen (1-0). ADO staat nu zeventiende met 13 punten. Nummer 16 Willem II heeft ook 13 punten. Hekkensluiter FC Emmen staat op 6 punten. De onderste twee clubs degraderen aan het einde rechtstreeks.

Naast Kramer was ook de Oostenrijkse doelman Martin Fraisl met de nodige goede reddingen belangrijk voor ADO. "Het maakt niet zoveel uit wie de hoofdrol had", zegt de 32-jarige Kramer. "We doen het met z'n allen. We moeten met ADO Den Haag in de eredivisie blijven, daar gaat het om."

Meer uit Voetbal

ADO Den Haag wint in Emmen, maar is nog niet gepromoveerd

EMMEN/LEEUWARDEN (ANP) - ADO Den Haag heeft door de zege bij FC Emmen promotie naar de Eredivisie voor het grijpen. De ploeg van trainer Robin Peter won in Emmen met 1-0 door een vroege treffer van Daryl van Mieghem, maar is door de zege van Willem II bij Top Oss (1-3) deze speelronde nog niet zeker van promotie.

6 uur geleden
Geen winnaar bij duel PEC Zwolle met FC Groningen

ZWOLLE (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen PEC Zwolle en FC Groningen heeft geen winnaar opgeleverd. In Zwolle scoorden beide ploegen één keer: 1-1. Het duel eerder dit seizoen in Groningen eindigde ook al in 2-2.

6 uur geleden
Supporters Fortuna Sittard zaterdag niet welkom in Volendam

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.

9 uur geleden
Australië kwalificeert zich voor WK voetbal voor vrouwen

PERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.

11 uur geleden
Van Persie 'kan niet zoveel' met onrust die er bij Feyenoord is

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.

12 uur geleden
Ajax-trainer García beschrijft zichzelf als veeleisende coach

AMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.

14 uur geleden
PSV in thuiswedstrijd tegen NEC nog zonder Til

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.

15 uur geleden