Aanvoerder Kramer met omhaal voor even de held bij ADO
DEN HAAG (ANP) - Noem de naam van Michiel Kramer en bijna iedereen in de voetbalwereld heeft wel een mening over hem. Vaak gaat het dan om vervelende overtredingen, praten tegen de scheidsrechter of tegenstander en natuurlijk ook het moment dat hij drie jaar geleden als wisselspeler van Feyenoord tijdens de rust van een bekerwedstrijd een broodje kroket at. Zaterdag stond Kramer opnieuw in de schijnwerpers, maar positief deze keer. In blessuretijd van de thuiswedstrijd tegen PSV zorgde hij als aanvoerder van ADO Den Haag met een mooie omhaal voor de niet meer verwachte 2-2.
"Ik dacht dat hij zijn rug zou breken", grapte trainer Ruud Brood over de lange Kramer. De spits kreeg de bal met de rug naar het doel aangespeeld en een omhaal was het meest voor de hand liggende. De poging slaagde wonderwel.
ADO toonde zich daarmee bijzonder efficiënt. PSV was vrijwel het gehele duel de betere ploeg en noteerde 34 schotpogingen waarvan 15 op doel. Kort voor de 2-2 van Kramer kreeg PSV nog enkele goede kansen om het duel definitief te beslissen.
Spijt
"Zo soepel ging de omhaal nou ook weer niet, hoor. Ik heb er ook best wel spijt van", zei Kramer lachend. "Ik voel het best wel in mijn lichaam nu. Hij zat er in, dat is het belangrijkste. Of ik het doelpunt morgen aan mijn kinderen ga laten zien? Ik denk dat ze 'm al wel gezien hebben, hoor."
Het punt is voor ADO belangrijk in de strijd tegen degradatie, zeker na de zege van concurrent RKC Waalwijk vrijdag op FC Emmen (1-0). ADO staat nu zeventiende met 13 punten. Nummer 16 Willem II heeft ook 13 punten. Hekkensluiter FC Emmen staat op 6 punten. De onderste twee clubs degraderen aan het einde rechtstreeks.
Naast Kramer was ook de Oostenrijkse doelman Martin Fraisl met de nodige goede reddingen belangrijk voor ADO. "Het maakt niet zoveel uit wie de hoofdrol had", zegt de 32-jarige Kramer. "We doen het met z'n allen. We moeten met ADO Den Haag in de eredivisie blijven, daar gaat het om."
Meer uit Voetbal
RIYAD (ANP) - Napoli heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. In Riyad in Saudi-Arabië versloeg de ploeg van trainer Antonio Conte AC Milan (2-0), de winnaar van de Supercup vorig seizoen.
20 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO is na het boerenprotest in Brussel in gesprek gegaan met Eurocommissarissen. Landbouwvertegenwoordigers uit meerdere landen, onder wie LTO-hoofdbestuurslid Thijs Rompelberg, hebben gesproken met vier bestuurders uit het dagelijks EU-bestuur.
21 minuten geledenSPAKENBURG (ANP) - FC Twente heeft zich geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van coach John van den Brom won met 6-3 bij Spakenburg, dat uitkomt in de tweede divisie.
1 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard voert een gezamenlijk herdenkingsmoment in tijdens de eerste competitiewedstrijd van het kalenderjaar. De Eredivisieclub uit Limburg wil hier een jaarlijkse traditie van maken, valt te lezen op de website.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan de komende maanden niet beschikken over Nick Olij. De reservedoelman heeft dinsdag tijdens de warming-up van de bekerwedstrijd tegen GVVV een liesblessure opgelopen, meldt PSV.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Twee derde van de speelsters van nationale vrouwenelftallen verdient minder dan 20.000 Amerikaanse dollar per jaar. Dat is omgerekend iets meer dan 17.000 euro. Dat blijkt uit nieuw onderzoek van de internationale spelersvakbond FIFPRO, dat de aanhoudende financiële onzekerheid en structurele tekortkomingen in het vrouwenvoetbal aan het licht brengt.
7 uur geledenTUBEKE (ANP) - Bondscoach Rudi Garcia van het Belgische voetbalelftal heeft voor ophef gezorgd door op een persconferentie kritiek te spuien op het ontslag van trainer Nicky Hayen bij Club Brugge.
7 uur geleden