Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanvoerder Kramer met omhaal voor even de held bij ADO

Aanvoerder Kramer met omhaal voor even de held bij ADO

DEN HAAG (ANP) - Noem de naam van Michiel Kramer en bijna iedereen in de voetbalwereld heeft wel een mening over hem. Vaak gaat het dan om vervelende overtredingen, praten tegen de scheidsrechter of tegenstander en natuurlijk ook het moment dat hij drie jaar geleden als wisselspeler van Feyenoord tijdens de rust van een bekerwedstrijd een broodje kroket at. Zaterdag stond Kramer opnieuw in de schijnwerpers, maar positief deze keer. In blessuretijd van de thuiswedstrijd tegen PSV zorgde hij als aanvoerder van ADO Den Haag met een mooie omhaal voor de niet meer verwachte 2-2.

"Ik dacht dat hij zijn rug zou breken", grapte trainer Ruud Brood over de lange Kramer. De spits kreeg de bal met de rug naar het doel aangespeeld en een omhaal was het meest voor de hand liggende. De poging slaagde wonderwel.

ADO toonde zich daarmee bijzonder efficiënt. PSV was vrijwel het gehele duel de betere ploeg en noteerde 34 schotpogingen waarvan 15 op doel. Kort voor de 2-2 van Kramer kreeg PSV nog enkele goede kansen om het duel definitief te beslissen.

Spijt

"Zo soepel ging de omhaal nou ook weer niet, hoor. Ik heb er ook best wel spijt van", zei Kramer lachend. "Ik voel het best wel in mijn lichaam nu. Hij zat er in, dat is het belangrijkste. Of ik het doelpunt morgen aan mijn kinderen ga laten zien? Ik denk dat ze 'm al wel gezien hebben, hoor."

Het punt is voor ADO belangrijk in de strijd tegen degradatie, zeker na de zege van concurrent RKC Waalwijk vrijdag op FC Emmen (1-0). ADO staat nu zeventiende met 13 punten. Nummer 16 Willem II heeft ook 13 punten. Hekkensluiter FC Emmen staat op 6 punten. De onderste twee clubs degraderen aan het einde rechtstreeks.

Naast Kramer was ook de Oostenrijkse doelman Martin Fraisl met de nodige goede reddingen belangrijk voor ADO. "Het maakt niet zoveel uit wie de hoofdrol had", zegt de 32-jarige Kramer. "We doen het met z'n allen. We moeten met ADO Den Haag in de eredivisie blijven, daar gaat het om."

Meer uit Voetbal

Van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.

4 uur geleden
Van Persie vreest voor zware knieblessure bij zoon Shaqueel

SEVILLA (ANP) - Feyenoord kan vermoedelijk lange tijd niet beschikken over Shaqueel van Persie. De 19-jarige spits viel donderdag in het uitduel met Real Betis in de Europa League (2-1) uit met een knieblessure. Van Persie werd met een brancard van het veld gedragen.

4 uur geleden
Lyon eindigt bovenaan in hoofdtoernooi van Europa League

LYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.

6 uur geleden
Nederland is plek met recht op twee deelnemers aan CL kwijt

ZEIST (ANP) - Nederland is de zesde plaats op de coëfficiëntenranglijst van de UEFA kwijtgeraakt. De deelnemers aan de Champions League en de Europa League verdienden op woensdag en donderdag zo weinig punten, dat Portugal de plek die recht geeft op twee rechtstreekse plaatsen in de Champions League heeft overgenomen. Als Nederland de plek niet herovert, mag in het seizoen 2027/2028 nog maar één club direct in de competitiefase van het belangrijkste Europese clubtoernooi uitkomen.

6 uur geleden
Go Ahead neemt met gelijkspel tegen Braga afscheid van Europa

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft met een 0-0-gelijkspel tegen SC Braga uit Portugal afscheid genomen van de Europa League. Voorafgaand aan de wedstrijd maakte de ploeg uit Deventer nog een theoretische kans op het behalen van de tussenronde, maar daarvoor moest het in ieder geval zelf winnen. Go Ahead is uitgeschakeld en komt dit seizoen Europees niet meer in actie.

6 uur geleden
Feyenoord verliest bij Real Betis en is klaar in Europa

SEVILLA (ANP) - Feyenoord is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de tussenronde van de Europa League. Het elftal van trainer Robin van Persie leed bij Real Betis de zesde nederlaag in acht wedstrijden in het hoofdtoernooi: 2-1. Feyenoord eindigde met 6 punten ruim buiten de top 24 van de ranglijst.

6 uur geleden
FC Utrecht met een nederlaag bij Celtic uit Europa League

GLASGOW (ANP) - Ron Jans beleeft weinig plezier van zijn laatste maanden als trainer. De coach zag FC Utrecht met een kansloze nederlaag tegen Celtic (4-2) afscheid nemen van de Europa League.

7 uur geleden