Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanvoerder Koopmeiners: toernooigevoel groeit bij Jong Oranje

Aanvoerder Koopmeiners: toernooigevoel groeit bij Jong Oranje

BOEDAPEST (ANP) - Ook al is door corona bijna alles anders dan normaal, het toernooigevoel bij Jong Oranje groeit. "We zijn nu voor het eerst in het stadion geweest en hebben gezien hoe mooi het veld erbij ligt. Ook de reclameborden en andere aankleding laten ons zien dat het EK gaat beginnen. Als je dan weer dit tenue mag aantrekken, met de leeuw op de borst, dan geeft dat alles samen wel een toernooigevoel", aldus aanvoerder Teun Koopmeiners dinsdag na de afsluitende training in de Bozsik Arena voor het openingsduel met Jong Roemenië van woensdag.

Koopmeiners was vorige week nog teleurgesteld dat hij niet voor het Nederlands elftal was geselecteerd, maar dat gevoel is hij nu kwijt. Van de Looi liet de middenvelder weten dat hij, net als bij AZ, aanvoerder is tijdens het EK. "In die zin ben ik het wel gewend, ik vind het leuk om een team te leiden. Als je dat ook bij het nationaal team mag doen, geeft dat wel een bijzonder gevoel."

Jong Oranje moet in een poule met Roemenië, Duitsland en Hongarije bij de eerste twee eindigen, om eind mei terug te komen voor het spelen van de kwartfinales. Koopmeiners begrijpt dat Nederland, ook door de goede kwalificatiereeks, als een van de favorieten wordt gezien. "Maar op papier win je geen wedstrijden."

Bondscoach Erwin van de Looi heeft op bepaalde posities een aantal moeilijke keuzes te maken. Koopmeiners: "Iedereen is lachend binnengekomen. De gretigheid en het enthousiasme stralen er vanaf, het is mooi om te kunnen uitstralen dat we er zin in hebben. Iedereen vind het een prachtige eer om voor Jong Oranje uit te komen. Deze wedstrijden zijn een prachtige ervaring voor ons."

Meer uit Voetbal

Trainer en spelers Real Madrid hekelen rode kaart Camavinga

MÜNCHEN (ANP/AFP) - Real Madrid-trainer Álvaro Arbeloa vindt dat de scheidsrechter met de beslissing om Eduardo Camavinga van het veld te sturen de wedstrijd tegen Bayern München verpest heeft. Real Madrid verloor met tien man uiteindelijk met 4-3 en werd uitgeschakeld in de kwartfinales van de Champions League.

43 minuten geleden
Bayern-coach Kompany geschorst in eerste duel met PSG

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München-trainer Vincent Kompany is geschorst voor de eerste halve finale in de Champions League tegen Paris Saint-Germain. De coach van de Duitse kampioen kreeg een gele kaart nadat Kylian Mbappé Real Madrid op 2-3 had gebracht. Bayern won de wedstrijd met 4-3 en bereikte de laatste vier.

44 minuten geleden
FIFA-voorzitter Infantino: Iran doet zeker mee aan WK voetbal

WASHINGTON (ANP) - Iran zal meedoen aan het WK voetbal, "dat staat vast", aldus FIFA-voorzitter Gianni Infantino woensdag. Hij deed die uitspraak tijdens het Invest in America Forum van nieuwszender CNBC.

6 uur geleden
Bayern München schakelt Real Madrid uit in spectaculair duel

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in een spectaculaire wedstrijd geplaatst voor de halve finale van de Champions League. De Duitse koploper versloeg Real Madrid met 4-3. Bayern had vorige week de eerste ontmoeting in Spanje ook gewonnen (1-2).

10 uur geleden
Arsenal bereikt opnieuw halve finale Champions League

LONDEN (ANP) - Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finale van de Champions League. De Londenaren hadden in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal genoeg aan een gelijkspel (0-0), omdat ze de eerste ontmoeting vorige week in Lissabon in de slotfase met 1-0 wonnen.

10 uur geleden
Braziliaanse media: fout Corinthians vertraagt herstel Depay

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.

14 uur geleden
FC Barcelona dient na uitschakeling weer klacht in om arbitrage

BARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.

14 uur geleden