Aanvoerder Koopmeiners: toernooigevoel groeit bij Jong Oranje
BOEDAPEST (ANP) - Ook al is door corona bijna alles anders dan normaal, het toernooigevoel bij Jong Oranje groeit. "We zijn nu voor het eerst in het stadion geweest en hebben gezien hoe mooi het veld erbij ligt. Ook de reclameborden en andere aankleding laten ons zien dat het EK gaat beginnen. Als je dan weer dit tenue mag aantrekken, met de leeuw op de borst, dan geeft dat alles samen wel een toernooigevoel", aldus aanvoerder Teun Koopmeiners dinsdag na de afsluitende training in de Bozsik Arena voor het openingsduel met Jong Roemenië van woensdag.
Koopmeiners was vorige week nog teleurgesteld dat hij niet voor het Nederlands elftal was geselecteerd, maar dat gevoel is hij nu kwijt. Van de Looi liet de middenvelder weten dat hij, net als bij AZ, aanvoerder is tijdens het EK. "In die zin ben ik het wel gewend, ik vind het leuk om een team te leiden. Als je dat ook bij het nationaal team mag doen, geeft dat wel een bijzonder gevoel."
Jong Oranje moet in een poule met Roemenië, Duitsland en Hongarije bij de eerste twee eindigen, om eind mei terug te komen voor het spelen van de kwartfinales. Koopmeiners begrijpt dat Nederland, ook door de goede kwalificatiereeks, als een van de favorieten wordt gezien. "Maar op papier win je geen wedstrijden."
Bondscoach Erwin van de Looi heeft op bepaalde posities een aantal moeilijke keuzes te maken. Koopmeiners: "Iedereen is lachend binnengekomen. De gretigheid en het enthousiasme stralen er vanaf, het is mooi om te kunnen uitstralen dat we er zin in hebben. Iedereen vind het een prachtige eer om voor Jong Oranje uit te komen. Deze wedstrijden zijn een prachtige ervaring voor ons."
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Als er geen verdachten worden aangehouden voor het vuurwerkincident bij SC Cambuur, dan zijn Feyenoord-supporters niet welkom in Nijmegen wanneer de Rotterdamse club tegen NEC speelt. Dat heeft de burgemeester van Nijmegen, Hubert Bruls, gezegd bij WNL-talkshow Goedenavond Nederland.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber is gekozen in het Elftal van het Jaar van de Engelse spelersvakbond (PFA). De Oranje-international werd afgelopen seizoen met de Londense club landskampioen van Engeland. Bruno Fernandes van Manchester United werd door de voetballers gekozen als Speler van het Jaar.
3 uur geledenBODØ (ANP) - NEC is er niet in geslaagd om bij Bodø/Glimt voor een stunt te zorgen in de play-offs voor de Champions League. De formatie van trainer Dick Schreuder ging in de returnwedstrijd in Noorwegen met tien man onderuit: 3-0. De Nijmegenaren verloren vorige week het thuisduel al met 3-1. NEC gaat nu verder in het hoofdtoernooi van de Europa League.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Couhaib Driouech vertrekt bij PSV. De 24-jarige aanvaller maakt de overstap naar Celta de Vigo en ondertekent bij de Spaanse club een contract voor vier jaar.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández (46) realiseert zich goed dat hij "een buitenlander" is bij het Nederlands elftal. "Ik kom hier niet vandaan. Ik ben hier om iedereen te helpen. En om van iedereen een grote familie te maken", zei Xavi bij zijn presentatie in Zeist. Hij is tot 2030 aan Oranje verbonden.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández noemt Frenkie de Jong "een fundamentele speler" voor zijn voetbalfilosofie. "Het is belangrijk dat Frenkie eerst goed herstelt. Dat hij weer fit wordt. En dat hij weer gemotiveerd is om te spelen", zei de nieuwe bondscoach van Oranje bij zijn presentatie in Zeist.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández is in principe niet van plan om bij het Nederlands elftal met vijf verdedigers te gaan spelen. Zijn voorgangers Louis van Gaal en Ronald Koeman, in een later stadium van zijn bondscoachschap, deden dat wel. Ze vonden Oranje anders defensief te kwetsbaar.
8 uur geleden