Aanvoerder Koopmeiners: het zal veel beter moeten
BOEDAPEST (ANP) - Teun Koopmeiners was alles behalve tevreden na de openingswedstrijd van Jong Oranje op het EK tegen Jong Roemenië: 1-1. "We kunnen veel beter, dat is een feit", aldus de aanvoerder. "De eerste helft kregen we nog wel wat goede kansen. De tweede helft creëerden we heel weinig, bijna niets."
Jong Duitsland versloeg Jong Hongarije met 3-0. Koopmeiners: "Qua punten zit je er nog middenin. Uiteindelijk blijft het doel voor de wedstrijd van zaterdag tegen Duitsland hetzelfde, we willen winnen. Natuurlijk staan we er nu wat moeizamer voor. Dat zal betekenen dat je wat extra gas moet geven de volgende wedstrijd."
Nederland wist weinig te creëren tegen de Roemenen. "Ze speelden met vijf verdedigers en stonden kort op elkaar. Daarnaast waren wij als team veel te slordig", zei Koopmeiners, die doelman Kjell Scherpen nog een paar keer goed zag redden. "We gaven hun die kansen, wat heel onnodig is. Dat moeten we de volgende wedstrijd beter doen."
Meer uit Voetbal
ZAGREB (ANP) - Zlatko Dalić stopt na negen jaar als bondscoach van Kroatië. De 59-jarige trainer leidde de nationale voetbalploeg van het land naar een tweede plaats op het WK van 2018 en een derde plaats op het WK van 2022, maar werd deze editie in de zestiende finales uitgeschakeld door Portugal (2-1).
34 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - Het Europese voetbal heeft in seizoen 2024/2025 voor het eerst meer dan 40 miljard euro omgezet, maar de groei vlakt af. Dat stelt accountantskantoor Deloitte in zijn jaarlijkse financieel voetbaloverzicht.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft zich opnieuw versterkt met een Scandinavische speler. De 21-jarige Noorse spits Erik Flataker komt over van het Zweedse AIK. Hij heeft getekend voor vier jaar.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente-aanvalster Sophie Proost maakt de overstap naar Bayern München. Bij de Duitse kampioen heeft de 19-jarige jeugdinternational getekend voor drie seizoenen.
2 uur geledenATLANTA (ANP/DPA) - De Egyptische voetbalbond heeft na de nederlaag (2-3) tegen Argentinië een protest ingediend bij wereldvoetbalbond FIFA. De voorzitter van de Egyptische voetbalbond, Hany Abo Rida, bevestigde dat hij een klacht over scheidsrechter François Letexier en zijn assistenten heeft ingediend en wil dat de Franse arbiter wordt uitgesloten voor de rest van het WK.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Fulham heeft Álvaro Arbeloa aangesteld als nieuwe hoofdcoach. De voormalig coach van Real Madrid is in Londen de opvolger van de Portugees Marco Silva, maakte de club bekend.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Daley Blind keert terug bij Ajax. De 36-jarige verdediger heeft zijn handtekening gezet onder een contract voor een seizoen. Hij was transfervrij na zijn vertrek bij Girona.
4 uur geleden