Aanvoerder Koopmeiners: het zal veel beter moeten
BOEDAPEST (ANP) - Teun Koopmeiners was alles behalve tevreden na de openingswedstrijd van Jong Oranje op het EK tegen Jong Roemenië: 1-1. "We kunnen veel beter, dat is een feit", aldus de aanvoerder. "De eerste helft kregen we nog wel wat goede kansen. De tweede helft creëerden we heel weinig, bijna niets."
Jong Duitsland versloeg Jong Hongarije met 3-0. Koopmeiners: "Qua punten zit je er nog middenin. Uiteindelijk blijft het doel voor de wedstrijd van zaterdag tegen Duitsland hetzelfde, we willen winnen. Natuurlijk staan we er nu wat moeizamer voor. Dat zal betekenen dat je wat extra gas moet geven de volgende wedstrijd."
Nederland wist weinig te creëren tegen de Roemenen. "Ze speelden met vijf verdedigers en stonden kort op elkaar. Daarnaast waren wij als team veel te slordig", zei Koopmeiners, die doelman Kjell Scherpen nog een paar keer goed zag redden. "We gaven hun die kansen, wat heel onnodig is. Dat moeten we de volgende wedstrijd beter doen."
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink baalt van het ontbreken van een videoscheidsrechter bij de WK-kwalificatieduels van de voetbalsters. "In het vrouwenvoetbal ontwikkelen landen zich zo snel, in wedstrijden ligt het steeds dichter bij elkaar. Dan zou je eigenlijk wensen dat de VAR bij dit soort cruciale momenten aanwezig is", zei Veurink op zijn persconferentie na de 2-1-zege op Ierland. De gelijkmaker van de Ieren viel uit een dubieuze strafschop.
4 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Manchester City is doorgedrongen tot de kwartfinales van de FA Cup. De zevenvoudig winnaar van het bekertoernooi was op St. James' Park met 3-1 te sterk voor Newcastle United.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft Excelsior de vierde competitienederlaag op rij bezorgd. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Rotterdam met 2-1 te sterk voor de nummer 15 van de ranglijst. Excelsior verloor de laatste vier duels met één doelpunt verschil.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV maakte zich na de late overwinning op AZ (2-1) niet druk over de wijze waarop de zege tot stand was gekomen. De koploper won dankzij een laat doelpunt van Ricardo Pepi, nadat AZ de nodige kansen had gemist. "Tijdens een seizoen boek je op verschillende manieren overwinningen", wist de coach.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten van PSV ziet de late competitiezege op AZ (2-1) niet als een revanche voor de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC. "Dat is een ander toernooi en daar balen we nog steeds van", zei de middenvelder na afloop van het duel in Eindhoven.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in het thuisduel met Ierland met de nodige moeite de eerste zege geboekt in de WK-kwalificatie. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink won in de Utrechtse Galgenwaard met 2-1 dankzij treffers van Lineth Beerensteyn. Het winnende doelpunt viel pas in de 83e minuut.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Vier dagen na de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC (3-2) heeft PSV een benauwde 2-1-zege geboekt op AZ. De bekerfinalist uit Alkmaar had in Eindhoven de beste kansen, maar Ricardo Pepi bezorgde de thuisploeg in de slotfase de zege.
7 uur geleden