Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanvoerder Kökcü ziet kansen in zijn eerste uitduel met Ajax

Aanvoerder Kökcü ziet kansen in zijn eerste uitduel met Ajax

ROTTERDAM (ANP) - Orkun Kökcü wil zondag meteen een groot succes maken van zijn eerste uitwedstrijd met Feyenoord tegen Ajax. "Het is best apart dat ik daar nog nooit tegen ze heb gespeeld", blikte hij vooruit. "Ik was een keer geschorst en een keer geblesseerd. En ik had een keer corona en eenmaal bleef ik op de bank."

De 22-jarige middenvelder speelde twee jaar geleden wel met Turkije in de Johan Cruijff ArenA. "Maar dat was ook geen groot succes", doelde hij op een nederlaag van 6-1. "Voor mij is het heel belangrijk dat ik zondag daar wel met een goed gevoel van het veld stap. Wij denken dat we daar iets heel moois kunnen neerzetten. Bij een zege staan we 6 punten voor op ze. En in de rest van het seizoen treffen we op papier mindere tegenstanders. Ajax is weer beter in vorm, maar wij hebben veel vertrouwen."

Kökcü is de aanvoerder van Feyenoord, maar hij neemt zondag met een andere aanvoerdersband deel aan de OneLove-actie, net als Redouan El Yaakoubi van Excelsior. Kökcü wil "geen uithangbord' van de lhbti-beweging zijn. Hij draagt daarom geen band met regenboogkleuren maar een groen-witte band met de tekst "Respect voor iedereen". "Ik weet dat ik links en rechts kritiek krijg", zei Kökcü. "Het maakt mij niet uit wat de buitenwacht vindt. Iedereen mag zijn mening hebben. Ik ook."

De John Blankenstein Foundation is teleurgesteld in de clubleidingen van Feyenoord en Excelsior. "Het doet ons goed dat komend weekeinde veel aanvoerders de OneLove-band om doen. Ook op de sportvelden is geen ruimte voor racisme en discriminatie. Helaas houden we er ook een wat nare bijsmaak aan over", aldus de stichting die de sociale acceptatie van homo's en lesbiennes in de sportwereld hoopt te bevorderen in een verklaring. "Het stelt ons teleur dat het de leiding van twee clubs zes maanden na de vorige OneLove-actie nog steeds niet is gelukt om de aanvoerders duidelijk te maken waar deze band voor staat."

Meer uit Voetbal

Barcelona boekt met scorende Brugts ruime CL-zege bij Real Madrid

MADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.

10 uur geleden
Gattuso noemt play-off Italië belangrijkste duel uit carrière

BERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

12 uur geleden
Cambuur-trainer De Jong komend seizoen in Eredivisie assistent

LEEUWARDEN (ANP) - Henk de Jong (61) stopt na dit seizoen als hoofdtrainer van SC Cambuur, waarmee hij dinsdagavond promotie naar de Eredivisie afdwong. Hij gaat verder als assistent-trainer en heeft in die rol een contract voor vier jaar getekend. Dat meldt Cambuur op de eigen website. Wie de nieuwe hoofdtrainer wordt, maakt de club nog niet bekend.

12 uur geleden
Ajax bevestigt datalek van supportersgegevens

AMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."

14 uur geleden
Tsjechische politie klaagt 32 mensen aan in matchfixingschandaal

PRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische politie heeft 32 mensen aangeklaagd in een grootschalig schandaal rond matchfixing en omkoping. Dat gebeurde na invallen bij verschillende clubs en het hoofdkantoor van de voetbalbond (FACR), aldus een officier van justitie.

15 uur geleden
Almere City gaat na dit seizoen niet verder met trainer Rijsdijk

ALMERE (ANP) - Almere City en trainer Jeroen Rijsdijk (48) gaan na dit seizoen uit elkaar. "Jeroen heeft zich anderhalf seizoen volledig gegeven voor de club", zegt technisch manager Chiel Dekker in een persbericht. "Wij kiezen voor volgend seizoen echter voor een andere koers en ook een andere trainer."

15 uur geleden
Bayern wil aanvaller Olise ook voor veel geld niet laten gaan

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.

17 uur geleden