Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanvoerder Kökcü ziet kansen in zijn eerste uitduel met Ajax

Aanvoerder Kökcü ziet kansen in zijn eerste uitduel met Ajax

ROTTERDAM (ANP) - Orkun Kökcü wil zondag meteen een groot succes maken van zijn eerste uitwedstrijd met Feyenoord tegen Ajax. "Het is best apart dat ik daar nog nooit tegen ze heb gespeeld", blikte hij vooruit. "Ik was een keer geschorst en een keer geblesseerd. En ik had een keer corona en eenmaal bleef ik op de bank."

De 22-jarige middenvelder speelde twee jaar geleden wel met Turkije in de Johan Cruijff ArenA. "Maar dat was ook geen groot succes", doelde hij op een nederlaag van 6-1. "Voor mij is het heel belangrijk dat ik zondag daar wel met een goed gevoel van het veld stap. Wij denken dat we daar iets heel moois kunnen neerzetten. Bij een zege staan we 6 punten voor op ze. En in de rest van het seizoen treffen we op papier mindere tegenstanders. Ajax is weer beter in vorm, maar wij hebben veel vertrouwen."

Kökcü is de aanvoerder van Feyenoord, maar hij neemt zondag met een andere aanvoerdersband deel aan de OneLove-actie, net als Redouan El Yaakoubi van Excelsior. Kökcü wil "geen uithangbord' van de lhbti-beweging zijn. Hij draagt daarom geen band met regenboogkleuren maar een groen-witte band met de tekst "Respect voor iedereen". "Ik weet dat ik links en rechts kritiek krijg", zei Kökcü. "Het maakt mij niet uit wat de buitenwacht vindt. Iedereen mag zijn mening hebben. Ik ook."

De John Blankenstein Foundation is teleurgesteld in de clubleidingen van Feyenoord en Excelsior. "Het doet ons goed dat komend weekeinde veel aanvoerders de OneLove-band om doen. Ook op de sportvelden is geen ruimte voor racisme en discriminatie. Helaas houden we er ook een wat nare bijsmaak aan over", aldus de stichting die de sociale acceptatie van homo's en lesbiennes in de sportwereld hoopt te bevorderen in een verklaring. "Het stelt ons teleur dat het de leiding van twee clubs zes maanden na de vorige OneLove-actie nog steeds niet is gelukt om de aanvoerders duidelijk te maken waar deze band voor staat."

Meer uit Voetbal

Genk veroordeelt wangedrag fans en 'buitensporig geweld' politie

GENK (ANP) - KRC Genk veroordeelt het wangedrag van 'een kleine minderheid supporters' bij de wedstrijd in de Europa League tegen FC Utrecht. De Belgische club betreurt het 'ten zeerste' dat daardoor 1200 'trouwe Genkies' niet aanwezig konden zijn bij het duel in de Galgenwaard en spreekt ook van 'onnodig buitensporig geweld' van de politie. Dat schrijft Genk in een verklaring op de website.

2 uur geleden
Go Ahead verliest bij Nice en moet vrezen voor uitschakeling EL

NICE (ANP) - Go Ahead Eagles is er niet in geslaagd om zich in een kansrijke positie te voetballen om de tussenronde van de Europa League te bereiken. Op bezoek bij OGC Nice aan de Franse zuidkust werd met 3-1 verloren. De Deventenaren hebben nu 6 punten uit zeven duels en staan 30e in het hoofdtoernooi van de Europa League. De nummers 9 tot en met 24 gaan door naar de tussenronde die in februari plaatsvindt.

11 uur geleden
Duel tussen FC Utrecht en KRC Genk 53 minuten later begonnen

UTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen FC Utrecht en KRC Genk in de Europa League is om 21.52 uur alsnog begonnen. Beide ploegen zouden elkaar vanaf 21.00 uur treffen in De Galgenwaard. Dat lukte niet vanwege problemen met Belgische fans.

12 uur geleden
Van Persie: dit voelt als een frisse en nieuwe start

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie sprak donderdag na de thuiszege op Sturm Graz (3-0) in de Europa League van een "frisse en nieuwe start". Het was voor Feyenoord de eerste zege sinds begin december.

12 uur geleden
Mobiele eenheid drijft fans KRC Genk uit stadion van FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft alle supporters van KRC Genk uit het bezoekersvak van het stadion van FC Utrecht gedreven. De aftrap, die gepland stond voor 21.00 uur, is uitgesteld.

13 uur geleden
Olympique Lyon en Aston Villa naar achtste finale Europa League

BERN (ANP) - Olympique Lyon en Aston Villa hebben zich verzekerd van een plek bij de laatste zestien van de Europa League. Door overwinningen in de voorlaatste speelronde van het hoofdtoernooi komen de ploegen op 18 punten en kunnen ze niet meer buiten de top 8 van de ranglijst vallen. Dat betekent dat ze de tussenronde in februari mogen overslaan en in maart weer in actie komen in de achtste finale.

13 uur geleden
Aftrap van FC Utrecht uitgesteld na problemen met fans KRC Genk

UTRECHT (ANP) - De aftrap van het Europa League-duel tussen FC Utrecht en KRC Genk is uitgesteld. Volgens de thuisploeg zijn er problemen met Belgische fans in het bezoekersvak van De Galgenwaard.

13 uur geleden