Aanvoerder Kökcü ziet kansen in zijn eerste uitduel met Ajax
ROTTERDAM (ANP) - Orkun Kökcü wil zondag meteen een groot succes maken van zijn eerste uitwedstrijd met Feyenoord tegen Ajax. "Het is best apart dat ik daar nog nooit tegen ze heb gespeeld", blikte hij vooruit. "Ik was een keer geschorst en een keer geblesseerd. En ik had een keer corona en eenmaal bleef ik op de bank."
De 22-jarige middenvelder speelde twee jaar geleden wel met Turkije in de Johan Cruijff ArenA. "Maar dat was ook geen groot succes", doelde hij op een nederlaag van 6-1. "Voor mij is het heel belangrijk dat ik zondag daar wel met een goed gevoel van het veld stap. Wij denken dat we daar iets heel moois kunnen neerzetten. Bij een zege staan we 6 punten voor op ze. En in de rest van het seizoen treffen we op papier mindere tegenstanders. Ajax is weer beter in vorm, maar wij hebben veel vertrouwen."
Kökcü is de aanvoerder van Feyenoord, maar hij neemt zondag met een andere aanvoerdersband deel aan de OneLove-actie, net als Redouan El Yaakoubi van Excelsior. Kökcü wil "geen uithangbord' van de lhbti-beweging zijn. Hij draagt daarom geen band met regenboogkleuren maar een groen-witte band met de tekst "Respect voor iedereen". "Ik weet dat ik links en rechts kritiek krijg", zei Kökcü. "Het maakt mij niet uit wat de buitenwacht vindt. Iedereen mag zijn mening hebben. Ik ook."
De John Blankenstein Foundation is teleurgesteld in de clubleidingen van Feyenoord en Excelsior. "Het doet ons goed dat komend weekeinde veel aanvoerders de OneLove-band om doen. Ook op de sportvelden is geen ruimte voor racisme en discriminatie. Helaas houden we er ook een wat nare bijsmaak aan over", aldus de stichting die de sociale acceptatie van homo's en lesbiennes in de sportwereld hoopt te bevorderen in een verklaring. "Het stelt ons teleur dat het de leiding van twee clubs zes maanden na de vorige OneLove-actie nog steeds niet is gelukt om de aanvoerders duidelijk te maken waar deze band voor staat."
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP/DPA) - Tatjana Hänni is benoemd tot algemeen directeur bij de Duitse voetbalclub RB Leipzig. Ze is de eerste vrouw bij een Bundesliga-club die een dergelijke positie vervult. Hänni is de opvolgster van Oliver Mintzlaff, die drie jaar geleden vertrok. Sindsdien was de positie vacant.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.
14 uur geledenBARCELONA (ANP) - Jules Koundé heeft FC Barcelona naar een zege op Eintracht Frankfurt in de Champions League geleid. De Franse international maakte beide doelpunten van de ploeg van coach Hansi Flick met het hoofd.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Liverpool heeft de druk op trainer Arne Slot verlicht met een 1-0-zege bij Internazionale in de Champions League. Dominik Szoboszlai maakte twee minuten voor tijd het doelpunt vanaf de strafschopstip.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Champions League niet voor een nieuwe verrassing kunnen zorgen. De Eindhovenaren lieten tegen Atlético Madrid in de eerste helft enkele grote kansen liggen en werden na rust afgestraft: 2-3.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen een wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League verloren. De Eindhovenaren speelden een sterk eerste halfuur, waarin ze vaker dan één keer hadden moeten scoren. Atlético strafte PSV daarna af: 2-3.
14 uur geleden