Aanvoerder Gündogan mist teamgevoel in Duits voetbalelftal
BERLIJN (ANP/DPA) - Aanvoerder Ilkay Gündogan vindt dat het Duitse voetbalelftal te weinig een team is. "Ik heb op momenten het gevoel dat we als spelers te veel met onszelf bezig zijn. We zijn er tot nog toe niet in geslaagd te groeien als team", zegt de middenvelder van FC Barcelona in Die Zeit. "Helaas hebben we niet veel tijd meer tot het EK."
Het Duitse elftal werd vorig jaar al in de groepsfase van het WK in Qatar uitgeschakeld. Nadien heeft de ploeg weinig indruk gemaakt in de interlands die het speelde. Er was even een opleving na de aanstelling van Julian Nagelsmann als bondscoach in oktober met een zege op de Verenigde Staten en een gelijkspel tegen Mexico, maar de laatste twee duels, tegen Turkije en Oostenrijk, gingen verloren.
"Niet alle elf spelers kunnen tegelijkertijd op het veld het verschil maken. Er moet meer vertrouwen zijn in elkaar", meent Gündogan. "We hebben duidelijke taken nodig. Iedereen moet weten wat hij moet doen en dan kan er een symbiose ontstaan. Zo moeilijk kan het niet zijn, want we zijn een team met karakter en fatsoen."
Optimistisch
De aanvoerder kijkt desondanks optimistisch naar het EK volgend jaar in eigen land. "Ik twijfel er niet aan dat we succesvol zullen zijn, ook al waren de resultaten en prestaties van de afgelopen maanden helemaal niet goed."
Duitsland begint het EK op 14 juni tegen Schotland.
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP) - Crystal Palace heeft de Conference League gewonnen. De club uit het zuiden van Londen rekende in de finale af met Rayo Vallecano (1-0). Jean-Philippe Mateta maakte het winnende doelpunt in Leipzig.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."
6 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.
6 uur geledenROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.
6 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.
7 uur geleden