Aanvoerder Gündogan mist teamgevoel in Duits voetbalelftal
BERLIJN (ANP/DPA) - Aanvoerder Ilkay Gündogan vindt dat het Duitse voetbalelftal te weinig een team is. "Ik heb op momenten het gevoel dat we als spelers te veel met onszelf bezig zijn. We zijn er tot nog toe niet in geslaagd te groeien als team", zegt de middenvelder van FC Barcelona in Die Zeit. "Helaas hebben we niet veel tijd meer tot het EK."
Het Duitse elftal werd vorig jaar al in de groepsfase van het WK in Qatar uitgeschakeld. Nadien heeft de ploeg weinig indruk gemaakt in de interlands die het speelde. Er was even een opleving na de aanstelling van Julian Nagelsmann als bondscoach in oktober met een zege op de Verenigde Staten en een gelijkspel tegen Mexico, maar de laatste twee duels, tegen Turkije en Oostenrijk, gingen verloren.
"Niet alle elf spelers kunnen tegelijkertijd op het veld het verschil maken. Er moet meer vertrouwen zijn in elkaar", meent Gündogan. "We hebben duidelijke taken nodig. Iedereen moet weten wat hij moet doen en dan kan er een symbiose ontstaan. Zo moeilijk kan het niet zijn, want we zijn een team met karakter en fatsoen."
Optimistisch
De aanvoerder kijkt desondanks optimistisch naar het EK volgend jaar in eigen land. "Ik twijfel er niet aan dat we succesvol zullen zijn, ook al waren de resultaten en prestaties van de afgelopen maanden helemaal niet goed."
Duitsland begint het EK op 14 juni tegen Schotland.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Couhaib Driouech kon woensdag kort na de door PSV met 4-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Liverpool in de Champions League maar moeilijk geloven dat hij als invaller twee keer had gescoord. "Dit is ongelooflijk, bizar. Ik droom volgens mij nog", aldus een lachende Driouech voor de camera van Ziggo Sport.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is de nieuwe koploper in de Champions League. De Londenaren, die ook in de Premier League bovenaan staan, versloegen Bayern München met 3-1.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - PSV heeft in de Champions League gestunt bij Liverpool. De Eindhovenaren waren op Anfield met liefst 4-1 te sterk voor de regerend kampioen uit Engeland. Ivan Perisic (strafschop), Guus Til en invaller Couhaib Driouech (twee keer) scoorden voor het elftal van trainer Peter Bosz, dat na vijf speelronden 8 punten heeft en op schema ligt voor een plaats in de volgende ronde.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vurnon Anita keert niet meer terug in het profvoetbal. De 36-jarige oud-speler van Ajax zegt dat in gesprek met NH Nieuws. Anita kwam in 2010 drie keer uit voor het Nederlands elftal.
4 uur geledenPIRAEUS (ANP) - Kylian Mbappé heeft woensdag de op één na snelste hattrick in de Champions League gemaakt. De 26-jarige Franse aanvaller van Real Madrid scoorde in de uitwedstrijd tegen Olympiakos tussen de 22e en 29e minuut drie keer. Mbappé had 6 minuten en 42 seconden nodig voor zijn treffers, waarmee hij Real na een vroege tegentreffer op een voorsprong van 3-1 zette.
5 uur geledenZÜRICH (ANP) - Voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn bijna 2 miljoen tickets verkocht. Dat meldt wereldvoetbalbond FIFA.
6 uur geledenKERKRADE (ANP) - Roda JC heeft na intern onderzoek bevestigd dat doelman Celton Biai van FC Dordrecht dinsdagavond racistisch is bejegend. Dat gebeurde na afloop van het duel tussen de twee clubs in de eerste divisie. FC Dordrecht won met 2-1.
6 uur geleden