Aanvoerder Gündogan mist teamgevoel in Duits voetbalelftal
BERLIJN (ANP/DPA) - Aanvoerder Ilkay Gündogan vindt dat het Duitse voetbalelftal te weinig een team is. "Ik heb op momenten het gevoel dat we als spelers te veel met onszelf bezig zijn. We zijn er tot nog toe niet in geslaagd te groeien als team", zegt de middenvelder van FC Barcelona in Die Zeit. "Helaas hebben we niet veel tijd meer tot het EK."
Het Duitse elftal werd vorig jaar al in de groepsfase van het WK in Qatar uitgeschakeld. Nadien heeft de ploeg weinig indruk gemaakt in de interlands die het speelde. Er was even een opleving na de aanstelling van Julian Nagelsmann als bondscoach in oktober met een zege op de Verenigde Staten en een gelijkspel tegen Mexico, maar de laatste twee duels, tegen Turkije en Oostenrijk, gingen verloren.
"Niet alle elf spelers kunnen tegelijkertijd op het veld het verschil maken. Er moet meer vertrouwen zijn in elkaar", meent Gündogan. "We hebben duidelijke taken nodig. Iedereen moet weten wat hij moet doen en dan kan er een symbiose ontstaan. Zo moeilijk kan het niet zijn, want we zijn een team met karakter en fatsoen."
Optimistisch
De aanvoerder kijkt desondanks optimistisch naar het EK volgend jaar in eigen land. "Ik twijfel er niet aan dat we succesvol zullen zijn, ook al waren de resultaten en prestaties van de afgelopen maanden helemaal niet goed."
Duitsland begint het EK op 14 juni tegen Schotland.
Meer uit Voetbal
VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
14 uur geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
14 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.
14 uur geledenREGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.
17 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.
18 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.
18 uur geledenGRONINGEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemde de zege van PSV bij FC Groningen "een zwaar bevochten overwinning". "Dat we winnen is bevredigend", zei Bosz bij ESPN na de 2-1-overwinning in de Euroborg. PSV won voor de zestiende keer op rij een uitduel in de Eredivisie.
18 uur geleden