Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanvoerder Dumfries ziet PSV in topduels in oude fouten vervallen

Aanvoerder Dumfries ziet PSV in topduels in oude fouten vervallen

ROTTERDAM (ANP) - Waar trainer Roger Schmidt er nog alles aan deed om zijn spelers in bescherming te nemen, was Denzel Dumfries duidelijker. De aanvoerder van PSV ergerde zich aan de manier waarop zijn elftal zondag de doelpunten weggaf bij Feyenoord (3-1). PSV gaf opnieuw niet thuis in een topwedstrijd en is na de maand januari voorlopig afgehaakt in de titelstrijd met Ajax. Dat is een hard gelag voor de Eindhovense club, die afgelopen zomer vele miljoenen in nieuwe spelers investeerde om weer serieus met de Amsterdammers mee te gaan doen.

"We hadden in het begin nog wel de controle", zei Dumfries. "Maar de posities stonden niet optimaal bij balverlies en we stonden te 'open'. We mogen zo de rode loper niet uitleggen. Ik denk dat het daar bij de doelpunten fout ging."

Feyenoord had drie keer op rij verloren, maar trof in PSV een tegenstander waartegen de Rotterdammers hun favoriete spelletje konden spelen. Het elftal van trainer Dick Advocaat liet de bal graag aan de Eindhovenaren en schakelde bij balverlies razendsnel om. De kansen die Feyenoord kreeg, gingen er ook bijna allemaal in.

'Ze geven veel kansen weg'

Advocaat had zijn huiswerk goed gedaan en gekeken naar hoe PSV het deed in vorige topduels. "PSV is een hele goede ploeg. Maar in de wedstrijden die we van ze hebben bekeken, zagen we dat ze heel ver naar voren spelen. Daardoor geven ze veel kansen weg", legde de oud-bondscoach uit.

PAOK Saloniki legde de defensieve zwakheden van PSV dit seizoen als eerste bloot. De Grieken stonden begin november in de groepsfase bij rust nog achter (0-1), maar wonnen uiteindelijk met 4-1. De maand januari, met een aantal topduels, maakte ook duidelijk waar PSV te pakken is. Ajax knokte zich terug van een achterstand van twee doelpunten (2-2). AZ deed PSV drie dagen later in Eindhoven pas echt pijn (1-3) en Sparta Rotterdam scoorde net als Feyenoord drie keer tegen PSV (3-5). Elf doelpunten tegen dus in vier wedstrijden en dat zijn er teveel, weet ook Dumfries.

"Feyenoord speelde niet helemaal zoals verwacht. Ze zakten dieper terug dan wij dachten. Maar dan is het aan ons om aan de bal de juiste dingen te doen en de juiste posities in te nemen om gevaarlijk te worden", aldus de 24-jarige international, die twee weken geleden nog zei dat hij PSV komende zomer wil verlaten met de landstitel op zak. Dat scenario lijkt inmiddels niet meer zo reëel, al krijgt PSV deze maand direct de nodige kansen om te laten zien dat ze het ook tegen sterkere tegenstanders kunnen.

PSV speelt in februari twee keer tegen Ajax (beker en competitie), twee keer tegen Olympiakos Piraeus (Europa League) en tegen Vitesse (competitie).

Meer uit Voetbal

Wijnaldum draagt met doelpunt bij aan zege van Al-Ettifaq

RIYAD (ANP) - Georginio Wijnaldum heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Al-Ettifaq op Al-Riyad. De 35-jarige middenvelder maakte in de 95e minuut het tweede doelpunt voor zijn ploeg uit Saudi-Arabië (0-2).

5 uur geleden
Topscorer Haaland stelt trainer gerust met foto van weegschaal

MANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola van Manchester City hoeft zich voorlopig geen zorgen te maken over het gewicht van Erling Haaland. De Noorse topscorer heeft op X laten weten dat hij klaar is voor het uitduel van zaterdag met Nottingham Forest. Hij laat op een foto een weegschaal zien met de tekst: All Good.

6 uur geleden
Iraanse voetbalbond wil Pride Match op WK voorkomen

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran gaat er alles aan doen om te voorkomen dat de WK-wedstrijd tegen Egypte in Seattle door de lokale gemeenschap wordt uitgeroepen tot Pride Match, ter ere van de lhbtqi+-beweging. "We hebben absoluut geen interesse om een WK-wedstrijd in regenboogkleuren te spelen", benadrukt voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond aan staatsmedia.

6 uur geleden
Trainer Slot verwacht emotioneel duel met oude club van Jota

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot staat met Liverpool voor een emotionele wedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers. Hij neemt het zaterdag namelijk op tegen de oude club van Diogo Jota, die afgelopen zomer overleed bij een verkeersongeval.

9 uur geleden
'Picasso van het voetbal' op 72-jarige leeftijd overleden

NOTTINGHAM (ANP) - John Robertson is op 72-jarige leeftijd overleden. De voormalige buitenspeler speelde een hoofdrol in de successen van Nottingham Forest onder trainer Brian Clough.

9 uur geleden
Duels Afrika Cup na aftrap gratis voor vollere stadions

RABAT (ANP/BELGA) - Het organisatiecomité van de Afrika Cup heeft een maatregel genomen om de vaak matig gevulde stadions in Marokko voller te krijgen. Bij bepaalde wedstrijden mogen fans zo'n twintig minuten na de aftrap gratis naar binnen. De duels van gastland Marokko zijn wel uitverkocht, daar geldt de maatregel niet voor.

17 uur geleden
Voorzitter Fenerbahçe aangehouden in Turks drugsonderzoek

ISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.

1 dag geleden