Aanvoerder Dumfries ziet PSV in topduels in oude fouten vervallen
ROTTERDAM (ANP) - Waar trainer Roger Schmidt er nog alles aan deed om zijn spelers in bescherming te nemen, was Denzel Dumfries duidelijker. De aanvoerder van PSV ergerde zich aan de manier waarop zijn elftal zondag de doelpunten weggaf bij Feyenoord (3-1). PSV gaf opnieuw niet thuis in een topwedstrijd en is na de maand januari voorlopig afgehaakt in de titelstrijd met Ajax. Dat is een hard gelag voor de Eindhovense club, die afgelopen zomer vele miljoenen in nieuwe spelers investeerde om weer serieus met de Amsterdammers mee te gaan doen.
"We hadden in het begin nog wel de controle", zei Dumfries. "Maar de posities stonden niet optimaal bij balverlies en we stonden te 'open'. We mogen zo de rode loper niet uitleggen. Ik denk dat het daar bij de doelpunten fout ging."
Feyenoord had drie keer op rij verloren, maar trof in PSV een tegenstander waartegen de Rotterdammers hun favoriete spelletje konden spelen. Het elftal van trainer Dick Advocaat liet de bal graag aan de Eindhovenaren en schakelde bij balverlies razendsnel om. De kansen die Feyenoord kreeg, gingen er ook bijna allemaal in.
'Ze geven veel kansen weg'
Advocaat had zijn huiswerk goed gedaan en gekeken naar hoe PSV het deed in vorige topduels. "PSV is een hele goede ploeg. Maar in de wedstrijden die we van ze hebben bekeken, zagen we dat ze heel ver naar voren spelen. Daardoor geven ze veel kansen weg", legde de oud-bondscoach uit.
PAOK Saloniki legde de defensieve zwakheden van PSV dit seizoen als eerste bloot. De Grieken stonden begin november in de groepsfase bij rust nog achter (0-1), maar wonnen uiteindelijk met 4-1. De maand januari, met een aantal topduels, maakte ook duidelijk waar PSV te pakken is. Ajax knokte zich terug van een achterstand van twee doelpunten (2-2). AZ deed PSV drie dagen later in Eindhoven pas echt pijn (1-3) en Sparta Rotterdam scoorde net als Feyenoord drie keer tegen PSV (3-5). Elf doelpunten tegen dus in vier wedstrijden en dat zijn er teveel, weet ook Dumfries.
"Feyenoord speelde niet helemaal zoals verwacht. Ze zakten dieper terug dan wij dachten. Maar dan is het aan ons om aan de bal de juiste dingen te doen en de juiste posities in te nemen om gevaarlijk te worden", aldus de 24-jarige international, die twee weken geleden nog zei dat hij PSV komende zomer wil verlaten met de landstitel op zak. Dat scenario lijkt inmiddels niet meer zo reëel, al krijgt PSV deze maand direct de nodige kansen om te laten zien dat ze het ook tegen sterkere tegenstanders kunnen.
PSV speelt in februari twee keer tegen Ajax (beker en competitie), twee keer tegen Olympiakos Piraeus (Europa League) en tegen Vitesse (competitie).
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - Kenneth Taylor heeft in zijn eerste thuiswedstrijd voor Lazio een forse nederlaag geleden. De van Ajax overgenomen voetballer verloor in het Stadio Olimpico in Rome met 3-0 van Como.
3 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim denkt dat het een open wedstrijd wordt uit tegen Villarreal in de Champions League. "Het wordt een interessante wedstrijd van twee teams die uitspreken dat ze voor de winst gaan en heel graag willen winnen", aldus de coach op de persconferentie een dag voor het duel in Spanje.
6 uur geledenZÜRICH (ANP) - Marokko klimt naar plek acht in de maandag verschenen update van de wereldranglijst van voetbalbond FIFA. De verliezend finalist van de Afrika Cup is drie plekken gestegen en staat nu een plek lager dan het Nederlands elftal, dat zevende blijft. Senegal, dat Marokko zondag in een tumultueuze finale in Rabat versloeg, klimt naar plek twaalf.
7 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het contract van Dylan Mbayo verlengd en verhuurt hem voor de rest van het seizoen aan het Franse Stade Lavallois, dat uitkomt in de Ligue 2. Dat meldt de club maandag. Het contract van Mbayo loopt nu tot de zomer van 2027, met een optie tot de zomer van 2028.
8 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - De Marokkaanse aanvaller Brahim Díaz is door het stof gegaan na het missen van een strafschop in de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. De aanvaller van Real Madrid had Marokko in blessuretijd naar de eerste titel in vijftig jaar kunnen schieten, maar de zege ging in de verlenging naar Senegal.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de Engelse verdediger Marc Guéhi overgenomen van Crystal Palace. De international heeft bij de ploeg van trainer Pep Guardiola een contract getekend tot medio 2031.
9 uur geledenRABAT (ANP) - De Marokkaanse voetbalbond heeft een klacht neergelegd bij de Afrikaanse voetbalfederatie CAF en wereldvoetbalbond FIFA om een straf af te dwingen voor Senegal naar aanleiding van de gebeurtenissen in de slotfase van de finale van de Afrika Cup. De bond kondigde in een verklaring de "juridische stappen" aan.
9 uur geleden