Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanvoerder Dumfries ziet PSV in topduels in oude fouten vervallen

Aanvoerder Dumfries ziet PSV in topduels in oude fouten vervallen

ROTTERDAM (ANP) - Waar trainer Roger Schmidt er nog alles aan deed om zijn spelers in bescherming te nemen, was Denzel Dumfries duidelijker. De aanvoerder van PSV ergerde zich aan de manier waarop zijn elftal zondag de doelpunten weggaf bij Feyenoord (3-1). PSV gaf opnieuw niet thuis in een topwedstrijd en is na de maand januari voorlopig afgehaakt in de titelstrijd met Ajax. Dat is een hard gelag voor de Eindhovense club, die afgelopen zomer vele miljoenen in nieuwe spelers investeerde om weer serieus met de Amsterdammers mee te gaan doen.

"We hadden in het begin nog wel de controle", zei Dumfries. "Maar de posities stonden niet optimaal bij balverlies en we stonden te 'open'. We mogen zo de rode loper niet uitleggen. Ik denk dat het daar bij de doelpunten fout ging."

Feyenoord had drie keer op rij verloren, maar trof in PSV een tegenstander waartegen de Rotterdammers hun favoriete spelletje konden spelen. Het elftal van trainer Dick Advocaat liet de bal graag aan de Eindhovenaren en schakelde bij balverlies razendsnel om. De kansen die Feyenoord kreeg, gingen er ook bijna allemaal in.

'Ze geven veel kansen weg'

Advocaat had zijn huiswerk goed gedaan en gekeken naar hoe PSV het deed in vorige topduels. "PSV is een hele goede ploeg. Maar in de wedstrijden die we van ze hebben bekeken, zagen we dat ze heel ver naar voren spelen. Daardoor geven ze veel kansen weg", legde de oud-bondscoach uit.

PAOK Saloniki legde de defensieve zwakheden van PSV dit seizoen als eerste bloot. De Grieken stonden begin november in de groepsfase bij rust nog achter (0-1), maar wonnen uiteindelijk met 4-1. De maand januari, met een aantal topduels, maakte ook duidelijk waar PSV te pakken is. Ajax knokte zich terug van een achterstand van twee doelpunten (2-2). AZ deed PSV drie dagen later in Eindhoven pas echt pijn (1-3) en Sparta Rotterdam scoorde net als Feyenoord drie keer tegen PSV (3-5). Elf doelpunten tegen dus in vier wedstrijden en dat zijn er teveel, weet ook Dumfries.

"Feyenoord speelde niet helemaal zoals verwacht. Ze zakten dieper terug dan wij dachten. Maar dan is het aan ons om aan de bal de juiste dingen te doen en de juiste posities in te nemen om gevaarlijk te worden", aldus de 24-jarige international, die twee weken geleden nog zei dat hij PSV komende zomer wil verlaten met de landstitel op zak. Dat scenario lijkt inmiddels niet meer zo reëel, al krijgt PSV deze maand direct de nodige kansen om te laten zien dat ze het ook tegen sterkere tegenstanders kunnen.

PSV speelt in februari twee keer tegen Ajax (beker en competitie), twee keer tegen Olympiakos Piraeus (Europa League) en tegen Vitesse (competitie).

Meer uit Voetbal

Aandeelhouders Ajax akkoord met vijf nieuwe commissarissen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.

5 uur geleden
Technisch directeur Cruijff wil met Ajax direct meedoen om titel

AMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil komend seizoen met Ajax direct meestrijden om de landstitel. Dat zei de nieuwe technisch directeur maandag in de Johan Cruijff ArenA bij zijn officiële benoeming in een buitengewone algemene vergadering voor aandeelhouders.

6 uur geleden
Aandeelhouders Ajax akkoord met vijf nieuwe commissarissen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.

7 uur geleden
Spelersvakbond uit zorgen over veiligheid Iraanse voetbalsters

SYDNEY (ANP/RTR) - De wereldwijde spelersvakbond FIFPRO heeft zorgen geuit over de veiligheid van de Iraanse voetbalsters na hun uitschakeling in de Asia Cup. Op het Aziatisch voetbalkampioenschap verloor Iran zondag de derde en laatste groepswedstrijd, waardoor het toernooi in Australië voor hen voorbij is.

8 uur geleden
AC Milan verkleint gat met Inter dankzij winst in stadsderby

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.

20 uur geleden
Bekerfinalist NEC na ruime zege op FC Volendam naar derde plaats

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de derde plaats weer in handen na een overtuigende thuiszege op FC Volendam: 3-0. De ploeg van trainer Dick Schreuder gaf de overwinning op PSV in de halve finales van de KNVB-beker een goed vervolg dankzij treffers van Noé Lebreton, Basar Önal en Sami Ouaissa. Het betekende de eerste zege voor de Nijmegenaren in vijf Eredivisieduels.

21 uur geleden
PSV kan 'de komende periode' geen beroep doen op verdediger Dest

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan "de komende periode" geen beroep doen op verdediger Sergiño Dest. Dat bevestigde de koploper van de Eredivisie in een medische update. De Amerikaanse international Dest viel zaterdag uit tijdens de gewonnen wedstrijd tegen AZ (2-1) met een bovenbeenblessure.

23 uur geleden