Aanvoerder De Wit: Jong Oranje begon te slap
SZEKESFEHERVAR (ANP) - Aanvoerder Dani de Wit wist wel waarom Jong Oranje in de halve finales van het EK werd uitgeschakeld door Jong Duitsland (2-1). "We begonnen gewoon te slap. We kwamen in alle duels tekort. Duitsland startte veel scherper", concludeerde de middenvelder bij de NOS. De Nederlandse ploeg keek na amper 8 minuten al tegen een achterstand van 2-0 aan en kon de snel opgelopen schade nadien niet meer volledig repareren.
"We hebben er nog wel alles aan gedaan om de gelijkmaker af te dwingen, maar over de hele wedstrijd gezien kwamen we gewoon tekort", gaf De Wit toe. "Een halve finale begin je met strijden en met het winnen van duels. Dan kun je daarna lekker gaan voetballen. Maar elke tweede bal was voor Duitsland. Daardoor hadden we het lastig."
Na de rust mocht Jong Oranje nog wel even hopen op een verlenging. Het bleef echter bij de treffer van Perr Schuurs in de 67e minuut. "We kwamen hier voor de winst en die hebben we niet gehaald, dus hebben we gefaald."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Xavi Hernández ziet bij het Nederlands elftal een belangrijke rol weggelegd voor Joey Veerman. De middenvelder van Borussia Dortmund raakte na het EK van 2024 buiten beeld bij de toenmalige bondscoach Ronald Koeman, maar is door zijn Spaanse vervanger direct weer bij de selectie gehaald.
28 minuten geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández wil nog niet veel kwijt over de manier waarop hij met het Nederlands elftal wil gaan voetballen. "We zullen het initiatief proberen te nemen. Ik kan beloven dat we met passie en intensiteit zullen spelen. Ik kan geen resultaten beloven", aldus Xavi, die vorige maand werd aangesteld als opvolger van Ronald Koeman.
37 minuten geledenZEIST (ANP) - De blessure die aanvaller Donyell Malen van AS Roma afgelopen weekend opliep, lijkt mee te vallen. Dat maakte bondscoach Xavi Hernández van het Nederlands elftal maandag duidelijk op een persconferentie.
1 uur geledenSUNDERLAND (ANP/BELGA) - Granit Xhaka, de aanvoerder van Sunderland en het Zwitserse nationale elftal, heeft toegegeven dat hij enkele jaren geleden een vals coronavaccinatiebewijs heeft verkregen. De 33-jarige recordinternational van zijn land heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de komende vier wedstrijden van Zwitserland in de Nations League.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Virgil van Dijk blijft ook onder de nieuwe bondscoach Xavi Hernández aanvoerder van het Nederlands elftal. Dat maakte de Spanjaard duidelijk op een persconferentie in Zeist.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay houdt kans op een plaats in het Nederlands elftal. Dat zei bondscoach Xavi Hernández maandag op een persconferentie in Zeist.
1 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Inter Miami is er ondanks doelpunten van Lionel Messi en Luis Suárez opnieuw niet in geslaagd om te winnen in de Major League Soccer (MLS). De ploeg uit Florida bleef voor eigen publiek steken op 2-2 tegen San Diego FC. Het betekende een teleurstellend competitiedebuut voor trainer Kily González, die eind augustus werd aangesteld.
4 uur geleden