Aanvoerder Clasie van AZ hekelt optreden arbiter Higler
AMSTERDAM (ANP) - Jordy Clasie had na het gelijkspel van AZ bij Ajax (2-2) geen goed woord over voor Dennis Higler. De scheidsrechter stuurde Alexandre Penetra met twee gele kaarten van het veld voor overtredingen op Brian Brobbey.
Volgens Clasie had Higler de tweede gele kaart nooit aan zijn ploeggenoot mogen geven. "Ik vond het bizar", zei de aanvoerder van AZ. "Hij zei ook dat hij een fout had gemaakt. Maar wat hebben we daaraan? We zijn hier echt heel teleurgesteld over." Ook Penetra was zich van geen kwaad bewust. "Ik raak de bal en dat zie je ook. Ik ben een verdediger, ik moet agressief zijn."
Fans van de thuisploeg ergerden zich aan Higler, die Kenneth Taylor wel een gele kaart gaf en de AZ-spelers Wouter Goes en Peer Koopmeiners bij soortgelijke overtredingen slechts toesprak. De arbiter paste ook een keer de voordeelregel niet toe toen Brian Brobbey was gevloerd. Higler was niet gediend van kritiek op zijn functioneren en stuurde assistent-trainer Felipe Sanchez Mateos van Ajax naar de tribune.
Goes was zo boos over de rode kaart dat hij zijn ploeggenoten vroeg het veld te verlaten. Dat leidde tot een opstootje tussen spelers van beide ploegen. "Wouter Goes bepaalt toch niet wie hier bij Ajax het veld verlaat", zei middenvelder Davy Klaassen van Ajax.
Meer uit Voetbal
GLASGOW (ANP/BELGA) - Bondscoach Steve Clarke van Schotland heeft Tyler Fletcher van Manchester United opgeroepen voor het WK voetbal als vervanger van Billy Gilmour. De middenvelder van Napoli liep zaterdag een knieblessure op tijdens het gewonnen oefenduel met Curaçao (4-1).
37 minuten geledenFRANKFURT (ANP) - Adi Hütter keert terug als trainer van Eintracht Frankfurt. De 56-jarige Oostenrijker is de opvolger van de onlangs vertrokken Albert Riera. Hij tekent een contract tot de zomer van 2029 bij de club waar hij tussen 2018 en 2021 ook al trainer was.
1 uur geledenPASADENA (ANP) - De voetballers van Mexico hebben hun ongeslagen reeks in oefenduels richting het WK voortgezet met een overwinning op Australië. Het gastland, dat het mondiale toernooi samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert, won het duel in Californië met 1-0.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/AFP) - Arsenal-trainer Mikel Arteta is trots op zijn ploeg na de verloren finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain. Arsenal verloor van PSG na strafschoppen, na 1-1 in de reguliere tijd. "Het is een eer om deze groep te mogen leiden. Hoe ze dit embleem dragen en wat ze ervoor doen. We hebben een grote prijs gewonnen en we hebben naast een grote prijs gegrepen", verwees hij bij TNT Sports naar het winnen van de titel en het verliezen van deze finale.
14 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain spreekt van een verdiende overwinning van zijn ploeg op Arsenal in de finale van de Champions League. In Boedapest versloeg PSG de club uit Londen na strafschoppen, nadat het na 120 minuten in 1-1 was geëindigd.
14 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de tweede keer op rij de Champions League gewonnen. De club uit Parijs van coach Luis Enrique versloeg Arsenal met invaller Jurriën Timber in de finale in de Puskás Arena in Boedapest na strafschoppen, na 1-1 in de verlenging. Gabriel schoot de laatste strafschop van Arsenal over.
16 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Arsenal begint aan de finale van de Champions League in Boedapest tegen Paris Saint-Germain met Jurriën Timber op de bank. De 24-jarige verdediger zit voor het eerst sinds half maart in de selectie van coach Mikel Arteta.
20 uur geleden