Aanvoerder Bero bezorgt Vitesse bij FC Groningen eerste zege
GRONINGEN (ANP) - Vitesse heeft de eerste overwinning van het seizoen binnen. De Arnhemmers waren veel sterker dan FC Groningen, al duurde het tot een kwartier voor tijd voordat ze dat in de score wisten uit te drukken: 0-1. De Slowaakse aanvoerder Matus Bero werd in de 77e minuut matchwinner door doelman Michael Verrips met een laag schot in de hoek te passeren.
Vitesse had tot dat doelpunt al vele kansen gemist. Het elftal van trainer Thomas Letsch dacht in de 12e minuut al op voorsprong te komen, maar de treffer van de Kroatische nieuwkomer Gabriel Vidovic werd afgekeurd wegens buitenspel. Naast Vidovic debuteerden ook de Poolse aanvaller Bartosz Bialek en doelman Daan Reiziger bij Vitesse. Reiziger was de vervanger van de geblesseerde Kjell Scherpen.
FC Groningen was vrijwel het gehele duel de onderliggende partij. Alleen in de beginfase van de tweede helft kwam het team van coach Frank Wormuth even in de buurt van een doelpunt. De Duitse aanvaller Florian Krüger, de vervanger van de naar RC Celta vertrokken Jørgen Strand Larsen, schoot de bal na een harde voorzet over.
Vitesse heeft na vijf duels 4 punten, net als SC Cambuur, FC Emmen en FC Volendam. Alleen de puntloze clubs Go Ahead Eagles en Fortuna Sittard staan daar nog onder. FC Groningen heeft 5 punten.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
7 uur geledenDENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
16 uur geleden