Aanvoerder Bero bezorgt Vitesse bij FC Groningen eerste zege
GRONINGEN (ANP) - Vitesse heeft de eerste overwinning van het seizoen binnen. De Arnhemmers waren veel sterker dan FC Groningen, al duurde het tot een kwartier voor tijd voordat ze dat in de score wisten uit te drukken: 0-1. De Slowaakse aanvoerder Matus Bero werd in de 77e minuut matchwinner door doelman Michael Verrips met een laag schot in de hoek te passeren.
Vitesse had tot dat doelpunt al vele kansen gemist. Het elftal van trainer Thomas Letsch dacht in de 12e minuut al op voorsprong te komen, maar de treffer van de Kroatische nieuwkomer Gabriel Vidovic werd afgekeurd wegens buitenspel. Naast Vidovic debuteerden ook de Poolse aanvaller Bartosz Bialek en doelman Daan Reiziger bij Vitesse. Reiziger was de vervanger van de geblesseerde Kjell Scherpen.
FC Groningen was vrijwel het gehele duel de onderliggende partij. Alleen in de beginfase van de tweede helft kwam het team van coach Frank Wormuth even in de buurt van een doelpunt. De Duitse aanvaller Florian Krüger, de vervanger van de naar RC Celta vertrokken Jørgen Strand Larsen, schoot de bal na een harde voorzet over.
Vitesse heeft na vijf duels 4 punten, net als SC Cambuur, FC Emmen en FC Volendam. Alleen de puntloze clubs Go Ahead Eagles en Fortuna Sittard staan daar nog onder. FC Groningen heeft 5 punten.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.
3 uur geledenDEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.
9 uur geleden