Aanvoerder Bero bezorgt Vitesse bij FC Groningen eerste zege
GRONINGEN (ANP) - Vitesse heeft de eerste overwinning van het seizoen binnen. De Arnhemmers waren veel sterker dan FC Groningen, al duurde het tot een kwartier voor tijd voordat ze dat in de score wisten uit te drukken: 0-1. De Slowaakse aanvoerder Matus Bero werd in de 77e minuut matchwinner door doelman Michael Verrips met een laag schot in de hoek te passeren.
Vitesse had tot dat doelpunt al vele kansen gemist. Het elftal van trainer Thomas Letsch dacht in de 12e minuut al op voorsprong te komen, maar de treffer van de Kroatische nieuwkomer Gabriel Vidovic werd afgekeurd wegens buitenspel. Naast Vidovic debuteerden ook de Poolse aanvaller Bartosz Bialek en doelman Daan Reiziger bij Vitesse. Reiziger was de vervanger van de geblesseerde Kjell Scherpen.
FC Groningen was vrijwel het gehele duel de onderliggende partij. Alleen in de beginfase van de tweede helft kwam het team van coach Frank Wormuth even in de buurt van een doelpunt. De Duitse aanvaller Florian Krüger, de vervanger van de naar RC Celta vertrokken Jørgen Strand Larsen, schoot de bal na een harde voorzet over.
Vitesse heeft na vijf duels 4 punten, net als SC Cambuur, FC Emmen en FC Volendam. Alleen de puntloze clubs Go Ahead Eagles en Fortuna Sittard staan daar nog onder. FC Groningen heeft 5 punten.
Meer uit Voetbal
SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.
1 uur geledenBARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.
2 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.
4 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda stapt naar de rechter. De Eredivisieclub doet dat na het besluit van de aanklager betaald voetbal en het competitiebestuur betaald voetbal van de KNVB in de veelbesproken paspoortkwestie. NAC wilde dat de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles ongeldig zou worden verklaard of overgespeeld vanwege het meespelen van Dean James, die niet speelgerechtigd zou zijn geweest. Dat gebeurde niet.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het overlijden van clublegende José Emilio Santamaria bekendgemaakt. De verdediger, die vier keer de Europa Cup I won met de Spaanse voetbalclub, is 96 jaar geworden. "Santamaría zal altijd herinnerd worden als een van de grote iconen van onze club", schrijft voorzitter Florentino Pérez in een verklaring.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Jan Poortvliet blijft een jaar langer trainer van eerstedivisieclub FC Eindhoven. De 70-jarige oud-international begon in oktober aan zijn tweede periode als hoofdtrainer van de club. Eerder nam hij ook jeugdelftallen onder zijn hoede en was hij interim-trainer in Eindhoven.
10 uur geleden