Aanvoerder Alaba wil 29e verjaardag dinsdag niet thuis vieren
BOEKAREST (ANP) - Aanvoerder David Alaba van de Oostenrijkse voetbalploeg wil zijn 29e verjaardag dinsdag niet in huiselijke kring vieren. Dat zou namelijk betekenen dat de aanwinst van Real Madrid met de nationale ploeg is uitgeschakeld op het EK. "Dit jaar vier ik mijn verjaardag met het team", zegt de voormalige basisspeler van Bayern München vol vertrouwen.
In groep C, met het Nederlands elftal zeker van de poulewinst en Noord-Macedonië al uitgeschakeld, staan Oekraïne en Oostenrijk op 3 punten. De winnaar van het onderlinge duel, maandag in Boekarest, verzekert zich van de tweede plaats in de groep, goed voor een plek in de achtste finales. Met een gelijkspel gaat Oekraïne als nummer 2 en waarschijnlijk ook Oostenrijk als nummer 3 door.
Alaba wilde een dag voor de beslissende groepswedstrijd niet speculeren over een mogelijk akkoordje tussen beide teams, met een 'salonremise' tot gevolg. "Daarvoor is voor iedereen bij ons deze wedstrijd veel te belangrijk. We willen geschiedenis schrijven", doelde hij op het feit dat Oostenrijk bij het EK voetbal nog nooit de knock-outfase bereikte.
Bij Oostenrijk heeft de veelbesproken aanvaller Marko Arnautovic sowieso een basisplaats. De oud-spits van FC Twente is verlost van een schorsing vanwege een woede-uitbarsting richting een tegenstander, nadat hij als invaller had gescoord tegen Noord-Macedonië (3-1). Arnautovic miste daardoor het verloren duel met Nederland (2-0). "Marko speelt vanaf het beginsignaal. Hij kan ons zonder twijfel helpen tegen Oekraïne. Marko heeft de kwaliteiten om een wedstrijd te beslissen", zei bondscoach Franco Foda.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
1 uur geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.
1 uur geledenHELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).
13 uur geledenALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.
14 uur geledenBOLOGNA (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Bologna vrij eenvoudig gewonnen (0-3). Ruben Loftus-Cheek, Christopher Nkunku en Adrien Rabiot maakten de doelpunten voor de bezoekers.
14 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ naar de halve finale van de KNVB-beker geholpen. De Ierse spits maakte tegen FC Twente het winnende doelpunt in de zevende minuut van de verlenging (2-1).
14 uur geleden