Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanvoerder Alaba wil 29e verjaardag dinsdag niet thuis vieren

Aanvoerder Alaba wil 29e verjaardag dinsdag niet thuis vieren

BOEKAREST (ANP) - Aanvoerder David Alaba van de Oostenrijkse voetbalploeg wil zijn 29e verjaardag dinsdag niet in huiselijke kring vieren. Dat zou namelijk betekenen dat de aanwinst van Real Madrid met de nationale ploeg is uitgeschakeld op het EK. "Dit jaar vier ik mijn verjaardag met het team", zegt de voormalige basisspeler van Bayern München vol vertrouwen.

In groep C, met het Nederlands elftal zeker van de poulewinst en Noord-Macedonië al uitgeschakeld, staan Oekraïne en Oostenrijk op 3 punten. De winnaar van het onderlinge duel, maandag in Boekarest, verzekert zich van de tweede plaats in de groep, goed voor een plek in de achtste finales. Met een gelijkspel gaat Oekraïne als nummer 2 en waarschijnlijk ook Oostenrijk als nummer 3 door.

Alaba wilde een dag voor de beslissende groepswedstrijd niet speculeren over een mogelijk akkoordje tussen beide teams, met een 'salonremise' tot gevolg. "Daarvoor is voor iedereen bij ons deze wedstrijd veel te belangrijk. We willen geschiedenis schrijven", doelde hij op het feit dat Oostenrijk bij het EK voetbal nog nooit de knock-outfase bereikte.

Bij Oostenrijk heeft de veelbesproken aanvaller Marko Arnautovic sowieso een basisplaats. De oud-spits van FC Twente is verlost van een schorsing vanwege een woede-uitbarsting richting een tegenstander, nadat hij als invaller had gescoord tegen Noord-Macedonië (3-1). Arnautovic miste daardoor het verloren duel met Nederland (2-0). "Marko speelt vanaf het beginsignaal. Hij kan ons zonder twijfel helpen tegen Oekraïne. Marko heeft de kwaliteiten om een wedstrijd te beslissen", zei bondscoach Franco Foda.

Meer uit Voetbal

Arsenal kampioen van Engeland na puntenverlies Manchester City

BOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.

1 uur geleden
FC Utrecht neemt Alarcón definitief over van FC Porto

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.

2 uur geleden
Italiaan Maran opvolger van Sylvinho als bondscoach Albanië

TIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.

2 uur geleden
Southampton uitgesloten van finale play-offs om spionagerel

LONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.

3 uur geleden
Emery aast op succes met Aston Villa, niet op vijfde eigen prijs

ISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.

3 uur geleden
Ronaldo verbreekt record met zesde WK-deelname voor Portugal

LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.

8 uur geleden
NAC neemt na degradatie afscheid van drie leden technische staf

BREDA (ANP) - NAC Breda neemt na de degradatie afscheid van assistent-trainer Tomasz Kaczmarek, keeperstrainer Gabor Babos en aanvalstrainer Matthew Amoah. Dat maakte de club dinsdag bekend.

9 uur geleden