Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanvoerder Alaba wil 29e verjaardag dinsdag niet thuis vieren

Aanvoerder Alaba wil 29e verjaardag dinsdag niet thuis vieren

BOEKAREST (ANP) - Aanvoerder David Alaba van de Oostenrijkse voetbalploeg wil zijn 29e verjaardag dinsdag niet in huiselijke kring vieren. Dat zou namelijk betekenen dat de aanwinst van Real Madrid met de nationale ploeg is uitgeschakeld op het EK. "Dit jaar vier ik mijn verjaardag met het team", zegt de voormalige basisspeler van Bayern München vol vertrouwen.

In groep C, met het Nederlands elftal zeker van de poulewinst en Noord-Macedonië al uitgeschakeld, staan Oekraïne en Oostenrijk op 3 punten. De winnaar van het onderlinge duel, maandag in Boekarest, verzekert zich van de tweede plaats in de groep, goed voor een plek in de achtste finales. Met een gelijkspel gaat Oekraïne als nummer 2 en waarschijnlijk ook Oostenrijk als nummer 3 door.

Alaba wilde een dag voor de beslissende groepswedstrijd niet speculeren over een mogelijk akkoordje tussen beide teams, met een 'salonremise' tot gevolg. "Daarvoor is voor iedereen bij ons deze wedstrijd veel te belangrijk. We willen geschiedenis schrijven", doelde hij op het feit dat Oostenrijk bij het EK voetbal nog nooit de knock-outfase bereikte.

Bij Oostenrijk heeft de veelbesproken aanvaller Marko Arnautovic sowieso een basisplaats. De oud-spits van FC Twente is verlost van een schorsing vanwege een woede-uitbarsting richting een tegenstander, nadat hij als invaller had gescoord tegen Noord-Macedonië (3-1). Arnautovic miste daardoor het verloren duel met Nederland (2-0). "Marko speelt vanaf het beginsignaal. Hij kan ons zonder twijfel helpen tegen Oekraïne. Marko heeft de kwaliteiten om een wedstrijd te beslissen", zei bondscoach Franco Foda.

Meer uit Voetbal

Bondscoach Veurink baalt van gebrek aan VAR in WK-kwalificatie

UTRECHT (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink baalt van het ontbreken van een videoscheidsrechter bij de WK-kwalificatieduels van de voetbalsters. "In het vrouwenvoetbal ontwikkelen landen zich zo snel, in wedstrijden ligt het steeds dichter bij elkaar. Dan zou je eigenlijk wensen dat de VAR bij dit soort cruciale momenten aanwezig is", zei Veurink op zijn persconferentie na de 2-1-zege op Ierland. De gelijkmaker van de Ieren viel uit een dubieuze strafschop.

8 uur geleden
Manchester City naar kwartfinales FA Cup na zege bij Newcastle

NEWCASTLE (ANP) - Manchester City is doorgedrongen tot de kwartfinales van de FA Cup. De zevenvoudig winnaar van het bekertoernooi was op St. James' Park met 3-1 te sterk voor Newcastle United.

10 uur geleden
Sc Heerenveen bezorgt Excelsior vierde nederlaag op rij

ROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft Excelsior de vierde competitienederlaag op rij bezorgd. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Rotterdam met 2-1 te sterk voor de nummer 15 van de ranglijst. Excelsior verloor de laatste vier duels met één doelpunt verschil.

10 uur geleden
Bosz maakt zich na zege op AZ niet druk over wijze van winnen PSV

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV maakte zich na de late overwinning op AZ (2-1) niet druk over de wijze waarop de zege tot stand was gekomen. De koploper won dankzij een laat doelpunt van Ricardo Pepi, nadat AZ de nodige kansen had gemist. "Tijdens een seizoen boek je op verschillende manieren overwinningen", wist de coach.

10 uur geleden
Schouten ziet zege PSV op AZ niet als revanche na bekernederlaag

EINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten van PSV ziet de late competitiezege op AZ (2-1) niet als een revanche voor de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC. "Dat is een ander toernooi en daar balen we nog steeds van", zei de middenvelder na afloop van het duel in Eindhoven.

10 uur geleden
Voetbalsters boeken tegen Ierland eerste zege in WK-kwalificatie

UTRECHT (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in het thuisduel met Ierland met de nodige moeite de eerste zege geboekt in de WK-kwalificatie. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink won in de Utrechtse Galgenwaard met 2-1 dankzij treffers van Lineth Beerensteyn. Het winnende doelpunt viel pas in de 83e minuut.

10 uur geleden
Koploper PSV ontsnapt met late zege tegen sterk AZ

EINDHOVEN (ANP) - Vier dagen na de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC (3-2) heeft PSV een benauwde 2-1-zege geboekt op AZ. De bekerfinalist uit Alkmaar had in Eindhoven de beste kansen, maar Ricardo Pepi bezorgde de thuisploeg in de slotfase de zege.

11 uur geleden