Aanvangstijden voetbalwedstrijden onveranderd tijdens avondklok
ZEIST (ANP) - De wedstrijden in het betaalde voetbal blijven ook gedurende de periode dat de avondklok geldt in de avond gespeeld worden. De KNVB gaat niet schuiven met de aanvangstijdstippen, iets wat in andere Nederlandse topsportcompetities wel gebeurt. De overheid heeft de sportbonden de ruimte gegeven om zelf te bepalen of het noodzakelijk is om tijdens de avondklok wedstrijden te laten spelen.
Volgens de KNVB is daar in het profvoetbal sprake van. "De regel vanuit de overheid is dat ‘als u van uw werkgever voor werk naar buiten moet’ dat is toegestaan. Dat geldt dus voor bijvoorbeeld vrachtwagenchauffeurs, maaltijdbezorgers, journalisten, mensen die voor tv-programma’s of in ploegendiensten in fabrieken werken en ook voor professionele sporters."
De bond benadrukt dat de wedstrijden in het betaalde voetbal een positieve impact op de samenleving hebben. Uit onderzoek blijkt dat ruim 10 miljoen Nederlanders de duels in de Eredivisie, Keuken Kampioen Divisie en de Vrouwen Eredivisie volgen, live of in samenvatting. "Daarmee amuseert het dus veel mensen die in de avond thuis (moeten) zitten. Wie doe je een plezier met middagwedstrijden?", aldus een woordvoerder van de KNVB. "Ook inspireert het de jeugd om te blijven bewegen en sporten binnen de coronabeperkingen, wat een positieve invloed heeft op de volksgezondheid, op korte en lange termijn."
Spreiding
De avondklok gaat zaterdag in en duurt tot 10 februari. Tussen 21.00 uur 's avonds en 04.30 uur 's nachts mag je alleen naar buiten als dat strikt noodzakelijk is.
De KNVB heeft in samenspraak met de clubs de wedstrijden zoveel mogelijk gespreid, zodat alle duels live op televisie te zien zijn. Zo beginnen op zaterdag de wedstrijden om 16.30, 18.45, 20.00 en 21.00 uur. Volgende week is ook een midweekse speelronde met veel avondduels. "Het tenietdoen van de huidige spreiding van de wedstrijden kan de sector een nieuwe financiële strop opleveren", aldus de KNVB. "Competities in andere landen gaan nu ook door. Dus deze beslissing is niet ongewoon."
De wedstrijden worden al maandenlang in lege stadions gespeeld zonder publiek. Afgezien van de spelers en scheidsrechters zijn per duel enkele tientallen mensen in het stadion, zoals ballenkinderen, stewards en media. Zij moeten allemaal van hun werkgever een verklaring krijgen dat ze ook tijdens de avondklok op pad mogen. De KNVB regelt dat bijvoorbeeld voor de scheidsrechters, de clubs doen het voor hun spelers.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.
4 uur geledenRIYAD (ANP) - Dankzij David Neres heeft Napoli de Italiaanse Supercup veroverd. De oud-aanvaller van Ajax maakte beide doelpunten in de finale tegen Bologna (2-0) die werd gespeeld in Riyad, de hoofdstad van Saudi-Arabië.
4 uur geledenBRUGGE (ANP) - Nicky Hayen is de nieuwe trainer van KRC Genk. Hij is de opvolger van Thorsten Fink, die vorige week werd ontslagen.
7 uur geledenSAO PAULO (ANP) - Neymar is succesvol aan zijn linkerknie geopereerd. Dat heeft zijn club Santos bekendgemaakt.
7 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Japanse middenvelder Takumi Minamino heeft tijdens de bekerwedstrijd van afgelopen zondag bij zijn club AS Monaco een gescheurde kruisband opgelopen. Dat meldt de Monegaskische club die uitkomt in de Franse competitie op X. Het is onduidelijk welke gevolgen de blessure heeft voor zijn deelname aan het WK voetbal van komende zomer.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Jaden Slory maakt het seizoen af bij Go Ahead Eagles. De club uit Deventer huurt de 20-jarige vleugelspeler van Feyenoord. Hij stond in de belangstelling van meerdere clubs. Slory koos voor Go Ahead Eagles omdat hij goede herinneringen bewaart aan trainer Melvin Boel, die hij tijdens zijn periode bij FC Dordrecht leerde kennen.
11 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de samenwerking met hoofdsponsor syNeo per direct beëindigd. Het Duitse cosmeticabedrijf wilde niet langer voldoen aan de contractuele verplichtingen, meldt de Limburgse club uit de Eredivisie op zijn website. Volgens regionale omroep L1 zou het bedrijf jaarlijks 600.000 euro inbrengen en betrof het een contract van vijf seizoenen.
12 uur geleden