Aanvalster Martens hamert op creativiteit Oranje tegen Schotten
ZEIST (ANP) - Het Nederlands vrouwenelftal zal vrijdag ook in het Nations Leagueduel met Schotland stuiten op een muur van verdedigsters, verwacht aanvalster Lieke Martens. Volgens de 152-voudig international hoeft dat niet per se een probleem te zijn voor Oranje, ook al ging het vorige maand nog mis in en tegen België (2-1). "We hebben de creativiteit van elke speelster nodig, want het is altijd lastig tegen een verdedigend blok", zegt de 30-jarige Limburgse.
Martens vindt het zelf niet erg om tegen een verdedigend ingesteld elftal te spelen. "Dan ben ik ten minste veel aan de bal. Dat is veel leuker dan verdedigen. Zelf ben ik natuurlijk van de creativiteit, ik denk dat we daar volop naar op zoek moeten. We zullen vol aan de bak moeten om een goed resultaat te halen."
Bondscoach Andries Jonker houdt rekening met een sterk Schotland, ook door het nipte verlies van het elftal tegen verliezend WK-finalist Engeland vorige maand (2-1). "Engeland was toen heel blij dat ze toch hadden gewonnen. Een gelijkspel was meer dan verdiend geweest." In het duel met België (1-1) was Schotland voetballend beter, maar dat kwam volgens Jonker ook door de strategie van de Belgen.
Oude bekende
Jonker treft vrijdag in de Spanjaard Pedro Martínez Losa, de bondscoach van Schotland, een oude bekende. Toen de 61-jarige Amsterdammer als hoofd jeugdopleiding bij Arsenal werkte, was Martínez Losa trainer van het vrouwenelftal. "Ik heb hem toen met een paar dingen kunnen helpen. Hij is een prima coach die zijn team goed kan voorbereiden op het duel met ons."
In de eerste wedstrijd onder leiding van Jonker, in september vorig jaar, versloeg Oranje Schotland pas na een laat doelpunt. Volgens de trainer zegt die eerdere ontmoeting weinig over hoe de twee teams er nu voorstaan. "Dat was toen geen echte wedstrijd. Een aantal van onze speelsters maakte pas hun eerste minuten na het EK en ik moest al vroeg wisselen."
Belang
Jonker benadrukte nogmaals het belang van de wedstrijden tegen de Schotten, met dinsdag nog de uitwedstrijd. "We hebben nu nog alles in eigen hand voor plaatsing voor de Spelen, maar dan is twee keer winnen van Schotland wel zo behulpzaam."
Oranje speelt vrijdag vanaf 20.45 uur in Nijmegen tegen de Schotten, de nummer 23 van de wereld. Nederland, de mondiale nummer 7, heeft dankzij een verrassende overwinning op Engeland 3 punten na twee wedstrijden. Oranje moet groepswinnaar worden in de Nations League om kans te houden op de Olympische Spelen van volgend jaar.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/AFP) - Het Franse voetbalelftal heeft voor het eerst sinds 2018 weer de eerste plek van de FIFA-wereldranglijst in handen. 'Les Bleus' passeerden Europees kampioen Spanje dankzij oefenzeges op Brazilië (2-1) en Colombia (3-1). Spanje won van Servië (3-0) en speelde gelijk tegen Egypte (0-0).
26 minuten geledenZENICA (ANP/BELGA) - De Italiaanse bondscoach Gennaro Gattuso is "helemaal leeg" nadat zijn land voor de derde keer op rij het WK voetbal is misgelopen. "Dit doet pijn. Mijn spelers hebben er alles aan gedaan. We hadden deze kwalificatie zo hard nodig. Voor onszelf, onze families, het Italiaanse voetbal en het hele land", zei de oud-international na de nederlaag via strafschoppen tegen Bosnië en Herzegovina. De stand na de reguliere speeltijd en verlenging was 1-1.
4 uur geledenMONTERREY (ANP) - Irak heeft zich met een 2-1-zege op Bolivia als 48e en laatste land geplaatst voor het WK voetbal van komende zomer. Het duel in het Mexicaanse Monterrey was de laatste play-off voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
5 uur geledenGUADALAJARA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft zich voor de tweede keer in de geschiedenis geplaatst voor het WK voetbal. Het nationale elftal van het land won in het Mexicaanse Guadalajara de finale van de intercontinentale play-offs na verlenging met 1-0 van Jamaica.
9 uur geledenPRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.
13 uur geledenSOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.
13 uur geleden