Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanvalster Martens hamert op creativiteit Oranje tegen Schotten

Aanvalster Martens hamert op creativiteit Oranje tegen Schotten

ZEIST (ANP) - Het Nederlands vrouwenelftal zal vrijdag ook in het Nations Leagueduel met Schotland stuiten op een muur van verdedigsters, verwacht aanvalster Lieke Martens. Volgens de 152-voudig international hoeft dat niet per se een probleem te zijn voor Oranje, ook al ging het vorige maand nog mis in en tegen België (2-1). "We hebben de creativiteit van elke speelster nodig, want het is altijd lastig tegen een verdedigend blok", zegt de 30-jarige Limburgse.

Martens vindt het zelf niet erg om tegen een verdedigend ingesteld elftal te spelen. "Dan ben ik ten minste veel aan de bal. Dat is veel leuker dan verdedigen. Zelf ben ik natuurlijk van de creativiteit, ik denk dat we daar volop naar op zoek moeten. We zullen vol aan de bak moeten om een goed resultaat te halen."

Bondscoach Andries Jonker houdt rekening met een sterk Schotland, ook door het nipte verlies van het elftal tegen verliezend WK-finalist Engeland vorige maand (2-1). "Engeland was toen heel blij dat ze toch hadden gewonnen. Een gelijkspel was meer dan verdiend geweest." In het duel met België (1-1) was Schotland voetballend beter, maar dat kwam volgens Jonker ook door de strategie van de Belgen.

Oude bekende

Jonker treft vrijdag in de Spanjaard Pedro Martínez Losa, de bondscoach van Schotland, een oude bekende. Toen de 61-jarige Amsterdammer als hoofd jeugdopleiding bij Arsenal werkte, was Martínez Losa trainer van het vrouwenelftal. "Ik heb hem toen met een paar dingen kunnen helpen. Hij is een prima coach die zijn team goed kan voorbereiden op het duel met ons."

In de eerste wedstrijd onder leiding van Jonker, in september vorig jaar, versloeg Oranje Schotland pas na een laat doelpunt. Volgens de trainer zegt die eerdere ontmoeting weinig over hoe de twee teams er nu voorstaan. "Dat was toen geen echte wedstrijd. Een aantal van onze speelsters maakte pas hun eerste minuten na het EK en ik moest al vroeg wisselen."

Belang

Jonker benadrukte nogmaals het belang van de wedstrijden tegen de Schotten, met dinsdag nog de uitwedstrijd. "We hebben nu nog alles in eigen hand voor plaatsing voor de Spelen, maar dan is twee keer winnen van Schotland wel zo behulpzaam."

Oranje speelt vrijdag vanaf 20.45 uur in Nijmegen tegen de Schotten, de nummer 23 van de wereld. Nederland, de mondiale nummer 7, heeft dankzij een verrassende overwinning op Engeland 3 punten na twee wedstrijden. Oranje moet groepswinnaar worden in de Nations League om kans te houden op de Olympische Spelen van volgend jaar.

Meer uit Voetbal

Feyenoord boekt moeizame zege op tiental van Go Ahead Eagles

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft het thuisduel met Go Ahead Eagles met veel moeite gewonnen (1-0). De ingevallen Casper Tengstedt benutte in blessuretijd een strafschop, nadat Evert Linthorst een lichte overtreding op hem had gemaakt.

36 minuten geleden
Portugees Pereira vierde trainer van het seizoen bij Nottingham

NOTTINGHAM (ANP) - De Portugees Vitor Pereira is de nieuwe trainer van Nottingham Forest. De oud-trainer van Wolverhampton Wanderers is al de vierde coach van dit seizoen bij de nummer 17 van de Premier League. Donderdag werd Sean Dyche ontslagen.

1 uur geleden
Doelman Benda vervangt Wellenreuther bij Feyenoord tegen Eagles

ROTTERDAM (ANP) - Steven Benda verdedigt het doel van Feyenoord in de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles. De Duitse doelman vervangt Timon Wellenreuther, die geschorst is na zijn gele kaart van vorige week in Utrecht. Feyenoord huurt Benda in de tweede helft van het seizoen van Fulham. Hij is de vervanger van de vertrokken Justin Bijlow.

3 uur geleden
Makkelie en Gözübüyük fluiten Champions League-duels

ZEIST (ANP) - Twee van de vier Champions League-duels van komende dinsdag hebben een Nederlandse scheidsrechter. Danny Makkelie fluit vanaf 18.45 uur Nederlandse tijd het duel uit de tussenronde tussen Galatasaray en Juventus. Serdar Gözübüyük is vanaf 21.00 uur de arbiter bij Borussia Dortmund - Atalanta. Bij dat duel in Duitsland fungeert Pol van Boekel als videoscheidsrechter.

4 uur geleden
Liverpool verslaat Brighton en staat in achtste finale FA Cup

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de achtste finale van de FA Cup. De ploeg van trainer Arne Slot won het thuisduel met Brighton & Hove Albion: 3-0.

15 uur geleden
Real Madrid scoort vier keer tegen Real Sociedad

MADRID (ANP) - Real Madrid mag zich voor minimaal twee dagen koploper van La Liga noemen. De club won de thuiswedstrijd tegen Real Sociedad en heeft nu 2 punten meer dan FC Barcelona, dat maandag tegen Girona speelt.

15 uur geleden
Karlsson helpt FC Utrecht aan tweede zege binnen vier dagen

GRONINGEN (ANP) - Jesper Karlsson heeft FC Utrecht aan de tweede zege binnen vier dagen geholpen. De buitenspeler maakte in blessuretijd van het uitduel met FC Groningen het winnende doelpunt in de Euroborg (1-2). FC Utrecht huurt de Zweedse buitenspeler de tweede helft van het seizoen van Bologna.

15 uur geleden