Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanvalster Martens hamert op creativiteit Oranje tegen Schotten

Aanvalster Martens hamert op creativiteit Oranje tegen Schotten

ZEIST (ANP) - Het Nederlands vrouwenelftal zal vrijdag ook in het Nations Leagueduel met Schotland stuiten op een muur van verdedigsters, verwacht aanvalster Lieke Martens. Volgens de 152-voudig international hoeft dat niet per se een probleem te zijn voor Oranje, ook al ging het vorige maand nog mis in en tegen België (2-1). "We hebben de creativiteit van elke speelster nodig, want het is altijd lastig tegen een verdedigend blok", zegt de 30-jarige Limburgse.

Martens vindt het zelf niet erg om tegen een verdedigend ingesteld elftal te spelen. "Dan ben ik ten minste veel aan de bal. Dat is veel leuker dan verdedigen. Zelf ben ik natuurlijk van de creativiteit, ik denk dat we daar volop naar op zoek moeten. We zullen vol aan de bak moeten om een goed resultaat te halen."

Bondscoach Andries Jonker houdt rekening met een sterk Schotland, ook door het nipte verlies van het elftal tegen verliezend WK-finalist Engeland vorige maand (2-1). "Engeland was toen heel blij dat ze toch hadden gewonnen. Een gelijkspel was meer dan verdiend geweest." In het duel met België (1-1) was Schotland voetballend beter, maar dat kwam volgens Jonker ook door de strategie van de Belgen.

Oude bekende

Jonker treft vrijdag in de Spanjaard Pedro Martínez Losa, de bondscoach van Schotland, een oude bekende. Toen de 61-jarige Amsterdammer als hoofd jeugdopleiding bij Arsenal werkte, was Martínez Losa trainer van het vrouwenelftal. "Ik heb hem toen met een paar dingen kunnen helpen. Hij is een prima coach die zijn team goed kan voorbereiden op het duel met ons."

In de eerste wedstrijd onder leiding van Jonker, in september vorig jaar, versloeg Oranje Schotland pas na een laat doelpunt. Volgens de trainer zegt die eerdere ontmoeting weinig over hoe de twee teams er nu voorstaan. "Dat was toen geen echte wedstrijd. Een aantal van onze speelsters maakte pas hun eerste minuten na het EK en ik moest al vroeg wisselen."

Belang

Jonker benadrukte nogmaals het belang van de wedstrijden tegen de Schotten, met dinsdag nog de uitwedstrijd. "We hebben nu nog alles in eigen hand voor plaatsing voor de Spelen, maar dan is twee keer winnen van Schotland wel zo behulpzaam."

Oranje speelt vrijdag vanaf 20.45 uur in Nijmegen tegen de Schotten, de nummer 23 van de wereld. Nederland, de mondiale nummer 7, heeft dankzij een verrassende overwinning op Engeland 3 punten na twee wedstrijden. Oranje moet groepswinnaar worden in de Nations League om kans te houden op de Olympische Spelen van volgend jaar.

Meer uit Voetbal

AC Milan verliest bij Lazio en verzuimt in te lopen op Inter

ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.

4 uur geleden
Malen scoort opnieuw voor AS Roma maar verliest van Como

COMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.

6 uur geleden
Liverpool verspeelt in slotfase zege tegen Tottenham Hotspur

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.

7 uur geleden
Go Ahead Eagles vergroot met zes doelpunten problemen bij NAC

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.

8 uur geleden
Raphinha scoort drie keer voor FC Barcelona tegen Sevilla

BARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).

8 uur geleden
ManUnited steviger op derde plaats na zege op Aston Villa

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.

9 uur geleden
Spits Parrott ook belangrijk voor AZ tegen Heracles Almelo

ALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.

10 uur geleden