
Aanvalster Martens hamert op creativiteit Oranje tegen Schotten
ZEIST (ANP) - Het Nederlands vrouwenelftal zal vrijdag ook in het Nations Leagueduel met Schotland stuiten op een muur van verdedigsters, verwacht aanvalster Lieke Martens. Volgens de 152-voudig international hoeft dat niet per se een probleem te zijn voor Oranje, ook al ging het vorige maand nog mis in en tegen België (2-1). "We hebben de creativiteit van elke speelster nodig, want het is altijd lastig tegen een verdedigend blok", zegt de 30-jarige Limburgse.
Martens vindt het zelf niet erg om tegen een verdedigend ingesteld elftal te spelen. "Dan ben ik ten minste veel aan de bal. Dat is veel leuker dan verdedigen. Zelf ben ik natuurlijk van de creativiteit, ik denk dat we daar volop naar op zoek moeten. We zullen vol aan de bak moeten om een goed resultaat te halen."
Bondscoach Andries Jonker houdt rekening met een sterk Schotland, ook door het nipte verlies van het elftal tegen verliezend WK-finalist Engeland vorige maand (2-1). "Engeland was toen heel blij dat ze toch hadden gewonnen. Een gelijkspel was meer dan verdiend geweest." In het duel met België (1-1) was Schotland voetballend beter, maar dat kwam volgens Jonker ook door de strategie van de Belgen.
Oude bekende
Jonker treft vrijdag in de Spanjaard Pedro Martínez Losa, de bondscoach van Schotland, een oude bekende. Toen de 61-jarige Amsterdammer als hoofd jeugdopleiding bij Arsenal werkte, was Martínez Losa trainer van het vrouwenelftal. "Ik heb hem toen met een paar dingen kunnen helpen. Hij is een prima coach die zijn team goed kan voorbereiden op het duel met ons."
In de eerste wedstrijd onder leiding van Jonker, in september vorig jaar, versloeg Oranje Schotland pas na een laat doelpunt. Volgens de trainer zegt die eerdere ontmoeting weinig over hoe de twee teams er nu voorstaan. "Dat was toen geen echte wedstrijd. Een aantal van onze speelsters maakte pas hun eerste minuten na het EK en ik moest al vroeg wisselen."
Belang
Jonker benadrukte nogmaals het belang van de wedstrijden tegen de Schotten, met dinsdag nog de uitwedstrijd. "We hebben nu nog alles in eigen hand voor plaatsing voor de Spelen, maar dan is twee keer winnen van Schotland wel zo behulpzaam."
Oranje speelt vrijdag vanaf 20.45 uur in Nijmegen tegen de Schotten, de nummer 23 van de wereld. Nederland, de mondiale nummer 7, heeft dankzij een verrassende overwinning op Engeland 3 punten na twee wedstrijden. Oranje moet groepswinnaar worden in de Nations League om kans te houden op de Olympische Spelen van volgend jaar.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de competitiewedstrijd tegen Valencia eenvoudig gewonnen. Zonder de geblesseerde Frenkie de Jong en Lamine Yamal won de Spaanse kampioen met 6-0 van Valencia.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat op korte termijn zogenoemde hardcards uitdelen aan de seizoenkaarthouders. Dit is om "de afhankelijkheid van het digitale toegangssysteem te minimaliseren", zo laat de Rotterdamse club weten na de problemen van een dag eerder rondom de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen.
12 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de stadsderby tegen Manchester United met 3-0 gewonnen. Erling Haaland was in het Etihad Stadium met twee treffers de man van de wedstrijd. Het was pas de tweede overwinning van City, dat na vier speelronden 6 punten achter staat op koploper Liverpool. United heeft 4 punten uit vier duels.
12 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft ook de derde thuiswedstrijd in de Eredivisie niet kunnen winnen. In het eigen stadion in Velsen-Zuid verloor de ploeg met 3-1 van Fortuna Sittard door twee late treffers van Makan Aïko.
14 uur geledenBURNLEY (ANP) - Liverpool FC gaat weer aan kop van de Premier League. The Reds wonnen zondag met 1-0 bij Burnley. Dat betekende de vierde competitiezege op rij voor het elftal van trainer Arne Slot.
14 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles staat na vijf wedstrijden met 0 punten troosteloos onderaan in de Eredivisie. De ploeg van trainer Bas Sibum ging op zondag in eigen huis met 2-1 onderuit tegen AZ. Heracles heeft een doelsaldo van twee voor en zestien tegen. AZ heeft 10 punten uit vier wedstrijden. AZ ontvangt volgende week koploper Feyenoord in Alkmaar.
15 uur geledenLEVERKUSEN (ANP/DPA) - Bayer Leverkusen had geen andere keuze dan trainer Erik ten Hag te ontslaan. Dat zei Fernando Carro, voorzitter van de directie van de Duitse voetbalclub, zondag tegen het programma Bild Sport op Welt TV.
17 uur geleden