Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanvalster Hemp weet: Wembley gaat ons helpen in duel met Oranje

Aanvalster Hemp weet: Wembley gaat ons helpen in duel met Oranje

BURTON UPON TRENT (ANP) - Als ervaringsdeskundige weet aanvalster Lauren Hemp dat spelen op Wembley de Engelse voetbalsters "een boost" geeft. Dat zal de ploeg van bondscoach Sarina Wiegman vrijdag nodig hebben, aangezien er gewonnen moet worden van Nederland om zich nog te kunnen plaatsen voor de Olympische Spelen van volgend jaar.

"We weten wat ons te doen staat en hebben eerder laten zien juist te presteren als de druk erop staat", zo is de 23-jarige speelster van Manchester City zelfverzekerd. "We hebben hier al veel grote wedstrijden gespeeld en allemaal gewonnen. We verwachten ruim 75.000 fans. Zij maken hier altijd veel geluid en dat is belangrijk voor ons. Spelen op Wembley is iets unieks. Dat geeft ons team veel vertrouwen."

Wembley was telkens uitverkocht toen de Engelsen achtereenvolgens wonnen van Duitsland (EK-finale 2022), toenmalig wereldkampioen Verenigde Staten (oefenwedstrijd in 2022) en Brazilië (Finalissima dit jaar). "Dat zijn de wedstrijden die mij het meest zijn bijgebleven, maar morgen wordt er ook weer zo één", denkt 49-voudig international Hemp, die tegen de VS al eens scoorde op Wembley.

Voordeel Engelsen

Ook Wiegman denkt dat de Engelse voetbalsters kunnen profiteren van spelen in het iconische stadion. "Voor ons is het niet helemaal nieuw. Die ervaring is voor topsporters nodig om op de toppen van hun kunnen te presteren. Ze weten wat ze kunnen verwachten. Dat helpt absoluut om ons herkenbare spel uit te voeren. Op de training heb ik deze week goede dingen gezien, dus dat geeft vertrouwen dat we er klaar voor zijn."

Wiegman kampt met luxeproblemen in de aanval. Beth Mead, de beste speelster van het gewonnen EK van vorige zomer, is na een jaar blessureleed weer terug bij de groep. Ook heeft Wiegman met onder anderen Hemp, Lauren James, en Alessia Russo de beschikking over andere goede opties voorin. "Veel van onze aanvalsters zijn goed in vorm. We moeten een paar belangrijke keuzes maken voor morgen."

Bright afwezig

Achterin ontbreekt aanvoerster Millie Bright door een knieblessure. Teleurstellend, vindt Wiegman, maar ze heeft een alternatief in haar hoofd. Verder is iedereen in de Engelse selectie fit genoeg om te spelen.

Oranje gaat met nog twee duels te gaan aan kop in de Nations League-poule met 9 punten, Engeland staat derde met 6 punten. Alleen de groepswinnaar houdt kans op de Olympische Spelen. Omdat Nederland de Engelsen in september in Utrecht al versloeg en onderling resultaat doorslaggevend is bij een gelijk aantal punten, moet de ploeg van Wiegman vrijdag voor eigen publiek winnen.

Meer uit Voetbal

Messi nieuwe eigenaar Catalaanse vijfdeklasser Cornellà

BARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.

1 uur geleden
AZ zonder Goes, Mijnans, Smit en Parrott tegen Sjachtar

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld houdt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League nagenoeg alle belangrijke spelers buiten zijn elftal. Verdediger Wouter Goes, middenvelders Sven Mijnans en Kees Smit en spits Troy Parrott zitten op de reservebank of blijven, in het geval van Goes, zelfs helemaal buiten de selectie.

1 uur geleden
Ajax verliest in oefenduel van FC Twente

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een 1-0-nederlaag geleden in een oefenwedstrijd tegen FC Twente. Op sportcomplex De Toekomst bleven de doelpunten lang uit. Na ruim 80 minuten maakte Bjorn Titulaer namens de bezoekers het enige doelpunt van de wedstrijd.

2 uur geleden
Middenvelder Proper klom met NEC van eerste divisie naar de top

NIJMEGEN (ANP) - NEC is van ver gekomen. Dat zei middenvelder Dirk Proper (24) donderdag in het Goffertstadion tegen het ANP in aanloop naar de bekerfinale van zondag tegen AZ. "Ik moet zeggen dat het wel echt heel hard is gegaan", zei Proper, die zes seizoenen geleden zijn debuut maakte voor NEC in de eerste divisie.

3 uur geleden
Liverpool bevestigt scheur in achillespees Ekitike, spits mist WK

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot moet het de rest van het seizoen stellen zonder Hugo Ekitike. De 23-jarige spits heeft dinsdag zijn achillespees gescheurd tijdens het Champions League-duel met Paris Saint-Germain, zo bevestigt zijn club donderdag. De Franse international mist hierdoor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

6 uur geleden
Kort geding NAC Breda over duel met Go Ahead Eagles op 28 april

UTRECHT (ANP) - Het kort geding van NAC Breda tegen de KNVB over de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles vindt plaats op 28 april. Om 09.00 uur is de zitting in de rechtbank Midden-Nederland in Utrecht, meldt de rechtbank.

7 uur geleden
Trainer en spelers Real Madrid hekelen rode kaart Camavinga

MÜNCHEN (ANP/AFP) - Real Madrid-trainer Álvaro Arbeloa vindt dat de scheidsrechter met de beslissing om Eduardo Camavinga van het veld te sturen de wedstrijd tegen Bayern München verpest heeft. Real Madrid verloor met tien man uiteindelijk met 4-3 en werd uitgeschakeld in de kwartfinales van de Champions League.

10 uur geleden