Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanvalster Hemp weet: Wembley gaat ons helpen in duel met Oranje

Aanvalster Hemp weet: Wembley gaat ons helpen in duel met Oranje

BURTON UPON TRENT (ANP) - Als ervaringsdeskundige weet aanvalster Lauren Hemp dat spelen op Wembley de Engelse voetbalsters "een boost" geeft. Dat zal de ploeg van bondscoach Sarina Wiegman vrijdag nodig hebben, aangezien er gewonnen moet worden van Nederland om zich nog te kunnen plaatsen voor de Olympische Spelen van volgend jaar.

"We weten wat ons te doen staat en hebben eerder laten zien juist te presteren als de druk erop staat", zo is de 23-jarige speelster van Manchester City zelfverzekerd. "We hebben hier al veel grote wedstrijden gespeeld en allemaal gewonnen. We verwachten ruim 75.000 fans. Zij maken hier altijd veel geluid en dat is belangrijk voor ons. Spelen op Wembley is iets unieks. Dat geeft ons team veel vertrouwen."

Wembley was telkens uitverkocht toen de Engelsen achtereenvolgens wonnen van Duitsland (EK-finale 2022), toenmalig wereldkampioen Verenigde Staten (oefenwedstrijd in 2022) en Brazilië (Finalissima dit jaar). "Dat zijn de wedstrijden die mij het meest zijn bijgebleven, maar morgen wordt er ook weer zo één", denkt 49-voudig international Hemp, die tegen de VS al eens scoorde op Wembley.

Voordeel Engelsen

Ook Wiegman denkt dat de Engelse voetbalsters kunnen profiteren van spelen in het iconische stadion. "Voor ons is het niet helemaal nieuw. Die ervaring is voor topsporters nodig om op de toppen van hun kunnen te presteren. Ze weten wat ze kunnen verwachten. Dat helpt absoluut om ons herkenbare spel uit te voeren. Op de training heb ik deze week goede dingen gezien, dus dat geeft vertrouwen dat we er klaar voor zijn."

Wiegman kampt met luxeproblemen in de aanval. Beth Mead, de beste speelster van het gewonnen EK van vorige zomer, is na een jaar blessureleed weer terug bij de groep. Ook heeft Wiegman met onder anderen Hemp, Lauren James, en Alessia Russo de beschikking over andere goede opties voorin. "Veel van onze aanvalsters zijn goed in vorm. We moeten een paar belangrijke keuzes maken voor morgen."

Bright afwezig

Achterin ontbreekt aanvoerster Millie Bright door een knieblessure. Teleurstellend, vindt Wiegman, maar ze heeft een alternatief in haar hoofd. Verder is iedereen in de Engelse selectie fit genoeg om te spelen.

Oranje gaat met nog twee duels te gaan aan kop in de Nations League-poule met 9 punten, Engeland staat derde met 6 punten. Alleen de groepswinnaar houdt kans op de Olympische Spelen. Omdat Nederland de Engelsen in september in Utrecht al versloeg en onderling resultaat doorslaggevend is bij een gelijk aantal punten, moet de ploeg van Wiegman vrijdag voor eigen publiek winnen.

Meer uit Voetbal

Coach Bosz zwijgt nog over zijn toekomst bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.

3 uur geleden
PSV neemt doelman Kovar definitief over van Bayer Leverkusen

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.

5 uur geleden
Juventus boekt ook ruime overwinning op Cremonese

TURIJN (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de tweede keer op rij een ruime zege behaald. Zes dagen na de zege van 3-0 bij Sassuolo versloeg het elftal van coach Luciano Spalletti Cremonese met 5-0.

18 uur geleden
Slot bereikt met Liverpool vierde ronde FA Cup, Frimpong scoort

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool is in de FA Cup doorgedrongen tot de vierde ronde. Het elftal van trainer Arne Slot won in eigen stadion met 4-1 van Barnsley, dat in Engeland uitkomt op het derde niveau.

18 uur geleden
Botman verlengt contract bij Newcastle United tot 2030

NEWCASTLE (ANP) - Sven Botman heeft op zijn verjaardag bijgetekend tot 2030 bij Newcastle United. De 26-jarige Nederlandse verdediger speelt sinds 2022 voor de Engelse voetbalclub, nadat hij voor 37 miljoen euro was overgekomen van het Franse Lille. Zijn vorige contract liep tot 2027.

20 uur geleden
FC Barcelona versterkt zich met Portugese verdediger Cancelo

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft zich versterkt met João Cancelo. De koploper uit de Spaanse voetbalcompetitie neemt de 31-jarige Portugese vleugelverdediger op huurbasis over van de Saudische club Al-Hilal. Cancelo wordt dinsdag gepresenteerd, meldt FC Barcelona.

20 uur geleden
Real Madrid neemt per direct afscheid van trainer Xabi Alonso

MADRID (ANP/AFP) - Xabi Alonso is niet langer trainer van Real Madrid. De Spaanse topclub meldt dat de voormalige middenvelder de club "in onderling overleg" verlaat.

22 uur geleden