Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanvalster Hemp weet: Wembley gaat ons helpen in duel met Oranje

Aanvalster Hemp weet: Wembley gaat ons helpen in duel met Oranje

BURTON UPON TRENT (ANP) - Als ervaringsdeskundige weet aanvalster Lauren Hemp dat spelen op Wembley de Engelse voetbalsters "een boost" geeft. Dat zal de ploeg van bondscoach Sarina Wiegman vrijdag nodig hebben, aangezien er gewonnen moet worden van Nederland om zich nog te kunnen plaatsen voor de Olympische Spelen van volgend jaar.

"We weten wat ons te doen staat en hebben eerder laten zien juist te presteren als de druk erop staat", zo is de 23-jarige speelster van Manchester City zelfverzekerd. "We hebben hier al veel grote wedstrijden gespeeld en allemaal gewonnen. We verwachten ruim 75.000 fans. Zij maken hier altijd veel geluid en dat is belangrijk voor ons. Spelen op Wembley is iets unieks. Dat geeft ons team veel vertrouwen."

Wembley was telkens uitverkocht toen de Engelsen achtereenvolgens wonnen van Duitsland (EK-finale 2022), toenmalig wereldkampioen Verenigde Staten (oefenwedstrijd in 2022) en Brazilië (Finalissima dit jaar). "Dat zijn de wedstrijden die mij het meest zijn bijgebleven, maar morgen wordt er ook weer zo één", denkt 49-voudig international Hemp, die tegen de VS al eens scoorde op Wembley.

Voordeel Engelsen

Ook Wiegman denkt dat de Engelse voetbalsters kunnen profiteren van spelen in het iconische stadion. "Voor ons is het niet helemaal nieuw. Die ervaring is voor topsporters nodig om op de toppen van hun kunnen te presteren. Ze weten wat ze kunnen verwachten. Dat helpt absoluut om ons herkenbare spel uit te voeren. Op de training heb ik deze week goede dingen gezien, dus dat geeft vertrouwen dat we er klaar voor zijn."

Wiegman kampt met luxeproblemen in de aanval. Beth Mead, de beste speelster van het gewonnen EK van vorige zomer, is na een jaar blessureleed weer terug bij de groep. Ook heeft Wiegman met onder anderen Hemp, Lauren James, en Alessia Russo de beschikking over andere goede opties voorin. "Veel van onze aanvalsters zijn goed in vorm. We moeten een paar belangrijke keuzes maken voor morgen."

Bright afwezig

Achterin ontbreekt aanvoerster Millie Bright door een knieblessure. Teleurstellend, vindt Wiegman, maar ze heeft een alternatief in haar hoofd. Verder is iedereen in de Engelse selectie fit genoeg om te spelen.

Oranje gaat met nog twee duels te gaan aan kop in de Nations League-poule met 9 punten, Engeland staat derde met 6 punten. Alleen de groepswinnaar houdt kans op de Olympische Spelen. Omdat Nederland de Engelsen in september in Utrecht al versloeg en onderling resultaat doorslaggevend is bij een gelijk aantal punten, moet de ploeg van Wiegman vrijdag voor eigen publiek winnen.

Meer uit Voetbal

PSV'er Schouten kan na operatie aan herstel beginnen

EINDHOVEN (ANP) - Jerdy Schouten is geopereerd aan zijn rechterknie. PSV-trainer Peter Bosz vertelde op de persconferentie in aanloop naar het duel met Go Ahead Eagles dat de operatie van de kruisbandblessure goed is verlopen en dat Schouten weer thuis is.

4 minuten geleden
Fortuna-aanvaller Gladon twee duels geschorst

SITTARD (ANP) - Fortuna-speler Paul Gladon komt dit seizoen niet meer in actie. De aanvaller van de club uit Sittard mist de laatste twee wedstrijden in de Eredivisie door een schorsing, zo bevestigt de club.

53 minuten geleden
AZ twee jaar langer door met trainer Echteld

ALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld is ook de komende twee seizoenen de hoofdtrainer van AZ. De club en de trainer hebben een akkoord bereikt over contractverlenging, waardoor Echteld tot medio 2028 de coach is van de Alkmaarse club.

2 uur geleden
Grasmat ligt in stadion New Jersey voor finale WK voetbal

NEW JERSEY (ANP/AFP) - Het MetLife Stadium in New Jersey, waar op 19 juli de finale van het WK voetbal wordt gespeeld, heeft zijn grasmat gekregen. In het stadion in East Rutherford, nabij New York, worden acht WK-wedstrijden gespeeld.

3 uur geleden
Voetbalbond Curaçao voelt niets voor terugkeer coach Advocaat

DEN HAAG (ANP) - De voetbalbond van Curaçao voelt vlak voor het WK niets voor een terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. "Fred Rutten zal Curaçao als bondscoach vertegenwoordigen tijdens het WK", laat voorzitter Gilbert Martina weten aan De Telegraaf.

4 uur geleden
Duel in Copa Libertadores afgelast na wangedrag supporters

MEDELLÍN (ANP/AFP) - Een wedstrijd in de Copa Libertadores tussen Independiente Medellín uit Colombia en titelverdediger Flamengo uit Brazilië is donderdag afgelast na wangedrag van supporters. Die staken vuurwerk af en stichtten brand op de tribunes.

5 uur geleden
Real Madrid onderzoekt incident tussen Valverde en Tchouameni

MADRID (ANP) - Real Madrid gaat een "disciplinaire procedure" in gang zetten naar aanleiding van het incident tussen spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouameni. Dat meldt de club donderdag op de eigen site. Eerder op donderdag berichtten Spaanse media over een opstootje op de training tussen de twee middenvelders, waarna Valverde naar het ziekenhuis zou zijn gebracht voor hechtingen.

17 uur geleden