Aanvalster Hemp weet: Wembley gaat ons helpen in duel met Oranje
BURTON UPON TRENT (ANP) - Als ervaringsdeskundige weet aanvalster Lauren Hemp dat spelen op Wembley de Engelse voetbalsters "een boost" geeft. Dat zal de ploeg van bondscoach Sarina Wiegman vrijdag nodig hebben, aangezien er gewonnen moet worden van Nederland om zich nog te kunnen plaatsen voor de Olympische Spelen van volgend jaar.
"We weten wat ons te doen staat en hebben eerder laten zien juist te presteren als de druk erop staat", zo is de 23-jarige speelster van Manchester City zelfverzekerd. "We hebben hier al veel grote wedstrijden gespeeld en allemaal gewonnen. We verwachten ruim 75.000 fans. Zij maken hier altijd veel geluid en dat is belangrijk voor ons. Spelen op Wembley is iets unieks. Dat geeft ons team veel vertrouwen."
Wembley was telkens uitverkocht toen de Engelsen achtereenvolgens wonnen van Duitsland (EK-finale 2022), toenmalig wereldkampioen Verenigde Staten (oefenwedstrijd in 2022) en Brazilië (Finalissima dit jaar). "Dat zijn de wedstrijden die mij het meest zijn bijgebleven, maar morgen wordt er ook weer zo één", denkt 49-voudig international Hemp, die tegen de VS al eens scoorde op Wembley.
Voordeel Engelsen
Ook Wiegman denkt dat de Engelse voetbalsters kunnen profiteren van spelen in het iconische stadion. "Voor ons is het niet helemaal nieuw. Die ervaring is voor topsporters nodig om op de toppen van hun kunnen te presteren. Ze weten wat ze kunnen verwachten. Dat helpt absoluut om ons herkenbare spel uit te voeren. Op de training heb ik deze week goede dingen gezien, dus dat geeft vertrouwen dat we er klaar voor zijn."
Wiegman kampt met luxeproblemen in de aanval. Beth Mead, de beste speelster van het gewonnen EK van vorige zomer, is na een jaar blessureleed weer terug bij de groep. Ook heeft Wiegman met onder anderen Hemp, Lauren James, en Alessia Russo de beschikking over andere goede opties voorin. "Veel van onze aanvalsters zijn goed in vorm. We moeten een paar belangrijke keuzes maken voor morgen."
Bright afwezig
Achterin ontbreekt aanvoerster Millie Bright door een knieblessure. Teleurstellend, vindt Wiegman, maar ze heeft een alternatief in haar hoofd. Verder is iedereen in de Engelse selectie fit genoeg om te spelen.
Oranje gaat met nog twee duels te gaan aan kop in de Nations League-poule met 9 punten, Engeland staat derde met 6 punten. Alleen de groepswinnaar houdt kans op de Olympische Spelen. Omdat Nederland de Engelsen in september in Utrecht al versloeg en onderling resultaat doorslaggevend is bij een gelijk aantal punten, moet de ploeg van Wiegman vrijdag voor eigen publiek winnen.
Meer uit Voetbal
DEVENTER (ANP) - Milan Smit vertrekt bij Go Ahead Eagles. De 22-jarige spits maakt het seizoen op huurbasis af bij Stoke City. De Engelse club, uitkomend op het tweede niveau, neemt hem daarna definitief over.
3 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft zijn debuut bij Olympique Marseille gemaakt met een overwinning op RC Lens. In Marseille won de thuisploeg met 3-1. Timber, die vrijdag Feyenoord officieel verruilde voor de Franse topclub, begon in de basis en werd in de tweede helft gewisseld.
14 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Real Madrid heeft door een zege op Villarreal de koppositie in de Spaanse competitie La Liga overgenomen van FC Barcelona. De Madrilenen van de nieuwe coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 van de ploeg die afgelopen dinsdag verloor van Ajax in de Champions League.
14 uur geledenENSCHEDE (ANP) - De wedstrijd tussen FC Twente en Excelsior in de Eredivisie is geëindigd in 0-0. FC Twente blijft door het gelijkspel met 30 punten op de zesde plaats van de ranglijst staan. Excelsior stijgt naar de dertiende plaats met 22 punten.
14 uur geledenCASTELLÓN DE LA PLANA (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben mede dankzij een treffer van Esmee Brugts de Spaanse Supercup gewonnen. Het is voor de vijfde keer op rij dat Barcelona de prijs pakt. In Castellón de la Plana eindigde de finale tegen Real Madrid in een 2-0-zege.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor het eerst sinds september punten verspeeld in de Eredivisie. Thuis tegen NAC Breda wist de ploeg van trainer Peter Bosz pas in de blessuretijd een punt veilig te stellen (2-2).
15 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tiende overwinning geboekt in de Eredivisie. In de Goffert versloeg de ploeg van trainer Dick Schreuder PEC Zwolle met 2-1. Koki Ogawa en Tjaronn Chery scoorden voor NEC. Younes Namli had de score geopend voor PEC.
16 uur geleden