Aanvaller Zahavi debuteert bij PSV in Noorwegen
TRONDHEIM (ANP) - De Israëlische aanvaller Eran Zahavi maakt donderdagavond in Noorwegen zijn debuut voor PSV. De 33-jarige spits heeft van coach Roger Schmidt een basisplaats gekregen voor het duel met Rosenborg BK in de play-offs van de Europa League. De winnaar van de wedstrijd in Trondheim (aanvang: 19.00 uur) plaatst zich voor de groepsfase van het toernooi.
Zahavi kwam anderhalve week geleden over van Guangzhou R&F, de Chinese club van trainer Giovanni van Bronckhorst. Hij kwam echter nog niet in actie voor PSV, omdat hij nog niet speelgerechtigd was.
De Eindhovense ploeg speelde afgelopen zondag met 1-1 gelijk bij Heracles Almelo. In vergelijking met dat duel heeft Schmidt vier wijzigingen aangebracht in zijn basisteam. Naast Zahavi hebben Olivier Boscagli, Ryan Thomas en Donyell Malen nu wel een plek in het startende elftal. Nick Viergever, Bruma en Mohamed Ihattaren dienen in Noorwegen op de bank te beginnen. Michal Sadilek behoort niet tot de PSV-selectie.
Vorig seizoen trof PSV Rosenborg ook al in de Europa League, toen in de poulefase. In Noorwegen won PSV met 1-4. In Eindhoven eindigde de confrontatie in 1-1.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.
8 minuten geledenTOKIO (ANP) - Ajacied Takehiro Tomiyasu kan toch niet spelen voor Japan in de oefenduels met Schotland en Engeland van de komende dagen. De 27-jarige verdediger moest zondag in de uitwedstrijd tegen Feyenoord (1-1) worden gewisseld en is niet voldoende hersteld, meldt de Japanse voetbalbond.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.
14 uur geledenEMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."
14 uur geledenEMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."
14 uur geledenEMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.
15 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.
16 uur geleden