Aanvaller Zahavi debuteert bij PSV in Noorwegen
TRONDHEIM (ANP) - De Israëlische aanvaller Eran Zahavi maakt donderdagavond in Noorwegen zijn debuut voor PSV. De 33-jarige spits heeft van coach Roger Schmidt een basisplaats gekregen voor het duel met Rosenborg BK in de play-offs van de Europa League. De winnaar van de wedstrijd in Trondheim (aanvang: 19.00 uur) plaatst zich voor de groepsfase van het toernooi.
Zahavi kwam anderhalve week geleden over van Guangzhou R&F, de Chinese club van trainer Giovanni van Bronckhorst. Hij kwam echter nog niet in actie voor PSV, omdat hij nog niet speelgerechtigd was.
De Eindhovense ploeg speelde afgelopen zondag met 1-1 gelijk bij Heracles Almelo. In vergelijking met dat duel heeft Schmidt vier wijzigingen aangebracht in zijn basisteam. Naast Zahavi hebben Olivier Boscagli, Ryan Thomas en Donyell Malen nu wel een plek in het startende elftal. Nick Viergever, Bruma en Mohamed Ihattaren dienen in Noorwegen op de bank te beginnen. Michal Sadilek behoort niet tot de PSV-selectie.
Vorig seizoen trof PSV Rosenborg ook al in de Europa League, toen in de poulefase. In Noorwegen won PSV met 1-4. In Eindhoven eindigde de confrontatie in 1-1.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.
9 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko is er niet in geslaagd zijn tweede wedstrijd in de groepsfase van de Afrika Cup te winnen. Na winst in het openingsduel met de Comoren (2-0) kwam het gastland tegen Mali niet verder dan 1-1.
9 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.
12 uur geledenAGADIR (ANP) - Met opnieuw een belangrijke rol voor Mohamed Salah heeft Egypte ook de tweede groepswedstrijd op de Afrika Cup gewonnen. De aanvaller van Liverpool benutte tegen Zuid-Afrika in het Marokkaanse Agadir kort voor rust een strafschop. Dankzij de 1-0-zege is Egypte al zeker van een plaats in de achtste finales.
14 uur geledenMONTPELLIER (ANP/AFP) - De Franse voetbaltrainer Jean-Louis Gasset is vrijdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub Montpellier.
18 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.
22 uur geledenANKARA (ANP/DPA) - Er zijn nieuwe arrestaties verricht in verband met het gokschandaal in het Turkse voetbal. Volgens diverse Turkse media zijn er arrestatiebevelen uitgevaardigd voor 29 personen, onder wie voormalig vicevoorzitter Erden Timur van Galatasaray.
23 uur geleden