Aanvaller Zahavi debuteert bij PSV in Noorwegen
TRONDHEIM (ANP) - De Israëlische aanvaller Eran Zahavi maakt donderdagavond in Noorwegen zijn debuut voor PSV. De 33-jarige spits heeft van coach Roger Schmidt een basisplaats gekregen voor het duel met Rosenborg BK in de play-offs van de Europa League. De winnaar van de wedstrijd in Trondheim (aanvang: 19.00 uur) plaatst zich voor de groepsfase van het toernooi.
Zahavi kwam anderhalve week geleden over van Guangzhou R&F, de Chinese club van trainer Giovanni van Bronckhorst. Hij kwam echter nog niet in actie voor PSV, omdat hij nog niet speelgerechtigd was.
De Eindhovense ploeg speelde afgelopen zondag met 1-1 gelijk bij Heracles Almelo. In vergelijking met dat duel heeft Schmidt vier wijzigingen aangebracht in zijn basisteam. Naast Zahavi hebben Olivier Boscagli, Ryan Thomas en Donyell Malen nu wel een plek in het startende elftal. Nick Viergever, Bruma en Mohamed Ihattaren dienen in Noorwegen op de bank te beginnen. Michal Sadilek behoort niet tot de PSV-selectie.
Vorig seizoen trof PSV Rosenborg ook al in de Europa League, toen in de poulefase. In Noorwegen won PSV met 1-4. In Eindhoven eindigde de confrontatie in 1-1.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.
1 uur geledenEAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.
4 uur geledenCHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.
6 uur geledenOEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.
7 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.
12 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
19 uur geleden