Aanvaller Van Bommel helpt AZ aan thuiszege op Ajax
ALKMAAR (ANP) - Ruben van Bommel heeft AZ aan een thuiszege op Ajax geholpen. De 19-jarige aanvaller maakte beide doelpunten voor zijn ploeg in Alkmaar (2-0).
Van Bommel, zoon van 79-voudig international Mark, trof doel in de 7e en 67e minuut. AZ heeft door de zege de vierde plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. Het verschil met het als vijfde geklasseerde Ajax is naar 6 punten gegroeid. Ajax heeft na vier competitieduels waarin het slechts 2 punten behaalde nog 2 punten meer dan Go Ahead Eagles.
Ajax miste de geblesseerde Steven Bergwijn en Steven Berghuis. Ook Jordan Henderson bleef aan de kant. Trainer John van 't Schip koos voor een systeem met vijf verdedigers. Hij was zo ontevreden over Antoon Gaaei dat hij zijn rechtsback al voor rust naar de kant haalde. Hij wisselde de Deen voor Ahmetcan Kaplan, een Turkse verdediger die na een zware knieblessure debuteerde in de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
LOS ANGELES (ANP) - Danny Makkelie leidt in de nacht van vrijdag op zaterdag de eerste wedstrijd van de Verenigde Staten op het WK tegen Paraguay. Dat heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman schat de kans niet hoog in dat Memphis Depay zondag met het Nederlands elftal aan de eerste wedstrijd op het WK tegen Japan begint. "Ik heb met hem gesproken en ik vind hem niet voor de volle 100 procent fit", zei de bondscoach na een moeizaam gewonnen oefenwedstrijd tegen Oezbekistan (2-1) in New York. "Hij speelt zo met de reserves mee en we hebben nog een aantal trainingen. Ik sluit niets uit, maar het wordt kort dag, ja."
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman zag het Nederlands elftal in de laatste oefeninterland voor het WK tegen Oezbekistan (2-1) dezelfde fouten maken als woensdag tijdens de verloren oefeninterland tegen Algerije (0-1). "We creƫren veel kansen, maar scoren in twee duels slechts twee keer met een strafschop", zei hij aan de rand van het veld in een leeg Icahn Stadium in New York.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman kon vlak na de gewonnen oefeninterland van het Nederlands elftal tegen Oezbekistan (2-1) nog niet vertellen hoe ernstig de blessure van Bart Verbruggen is. "Hij had volgens mij last van een heup. We moeten dit even afwachten. Hij zal onderzocht worden", zei hij in New York.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema heeft opnieuw een knieoperatie ondergaan. Haar Engelse voetbalclub Manchester City meldde dat de Nederlandse spits succesvol is geopereerd en zich richt op het herstel op weg naar het nieuwe seizoen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk is blij dat het Nederlands elftal het oefenduel met Oezbekistan winnend heeft afgesloten. "Dat geeft een goed gevoel", zei hij na de 2-1-zege op Oezbekistan bij de NOS.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de laatste oefenwedstrijd voor het WK op het nippertje gewonnen. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman versloeg Oezbekistan (2-1) in een leeg Icahn Stadium in New York.
3 uur geleden