Aanvaller Van Bommel helpt AZ aan thuiszege op Ajax
ALKMAAR (ANP) - Ruben van Bommel heeft AZ aan een thuiszege op Ajax geholpen. De 19-jarige aanvaller maakte beide doelpunten voor zijn ploeg in Alkmaar (2-0).
Van Bommel, zoon van 79-voudig international Mark, trof doel in de 7e en 67e minuut. AZ heeft door de zege de vierde plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. Het verschil met het als vijfde geklasseerde Ajax is naar 6 punten gegroeid. Ajax heeft na vier competitieduels waarin het slechts 2 punten behaalde nog 2 punten meer dan Go Ahead Eagles.
Ajax miste de geblesseerde Steven Bergwijn en Steven Berghuis. Ook Jordan Henderson bleef aan de kant. Trainer John van 't Schip koos voor een systeem met vijf verdedigers. Hij was zo ontevreden over Antoon Gaaei dat hij zijn rechtsback al voor rust naar de kant haalde. Hij wisselde de Deen voor Ahmetcan Kaplan, een Turkse verdediger die na een zware knieblessure debuteerde in de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.
18 minuten geledenLEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.
47 minuten geledenZEIST (ANP) - Ronald Koeman heeft niet overwogen om Wout Weghorst buiten zijn selectie te laten. De spits heeft een teleurstellend seizoen bij Ajax achter de rug, maar de bondscoach ziet in hem nog altijd een meerwaarde als Oranje op het WK een achterstand moet wegwerken.
51 minuten geledenZEIST (ANP) - Ronald Koeman weet niet of hij op het WK direct met Memphis Depay in de basis moet beginnen. De spits maakte zondag na twee maanden afwezigheid zijn rentree bij Corinthians en de bondscoach wil niet te veel risico met hem nemen.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Marten de Roon is in de ogen van Ronald Koeman de beste vervanger voor Jerdy Schouten in de WK-selectie van Oranje. De PSV'er liep begin april een zware blessure op en staat maanden aan de kant.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Ian Maatsen en Lutsharel Geertruida mogen nog een klein beetje hopen op deelname aan het wereldkampioenschap voetbal met Oranje. De verdedigers staan op een reservelijst, zei bondscoach Ronald Koeman woensdag op een persconferentie.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De selectie van het Nederlands elftal voor het komende WK is op dertien plaatsen gewijzigd ten opzichte van het EK van 2024 in Duitsland. Dat is precies de helft van de groep.
2 uur geleden