Aanvaller Tévez wil 'rust' en stopt bij Boca Juniors
BUENOS AIRES (ANP) - Carlos Tévez heeft zijn afscheid aangekondigd bij Boca Juniors, de topclub uit Buenos Aires. De Argentijnse aanvaller zegt mentaal niet meer in staat te zijn in zijn vaderland te voetballen. Tévez, die in Europa onder meer voetbalde voor Manchester United, Manchester City en Juventus, sluit niet uit dat hij zijn loopbaan in een ander land afbouwt.
"Ik weet niet wat ik ga doen met mijn leven. Nu wil ik rusten en bij mijn familie zijn", verklaarde de 76-voudig international wiens contract bij Boca nog een half jaar doorliep. Een clausule maakte het voor hem mogelijk nu al op te stappen.
Tévez was in 2018 teruggekeerd bij de club waar hij eerder al twee periodes voetbalde. Daarvoor speelde hij in China bij Shanghai Shenhua. Bij Boca kreeg hij ook zijn opleiding. "Mijn bloed is niet rood, maar geelblauw", verklaarde hij zijn liefde voor de club. Tévez verloor in februari zijn pleegvader nadat die met corona besmet was. "Boca vraagt het maximale van je en ik ben niet in staat dat te geven. Ik kon zelfs niet rouwen om mijn vader en voetbalde al weer. Dat vraagt een club als Boca van je."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).
3 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
8 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
18 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
20 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
22 uur geleden