Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanvaller Suárez hard op weg naar ultieme wraak op Barcelona

Aanvaller Suárez hard op weg naar ultieme wraak op Barcelona

MADRID (ANP) - Alle ogen zijn weer gericht op Luis Suárez als Atlético Madrid vanaf 21.00 uur tijdens een uitduel met Celta de Vigo op jacht gaat naar de eerste landstitel sinds 2014 . 'Venganza', het Spaanse woord voor wraak, staat nog net niet op zijn voorhoofd getatoeëerd. Dat hoeft ook niet. De plannen van de Uruguayaan zijn overduidelijk.

Suárez huilde bittere tranen toen hij in begin van dit seizoen moest vertrekken bij zijn geliefde Barcelona. Hij was te oud en te duur. Daar kwam het op neer toen trainer Ronald Koeman hem belde. Dus moest hij weg. Lionel Messi, de boezemvriend en voormalig buurman van Suárez, snapt al een tijdje niets van de beleidsmakers die de schuld van Barcelona tot over 1 miljard euro hebben laten oplopen. Hij wilde juist weg, dolgraag zelfs. Maar dat mocht dan weer niet.

Suaŕez vond het vooral lastig om aan zijn kinderen te vertellen dat ze pappa niet meer nodig hadden bij Barcelona. Dat was heel moeilijk en ook pijnlijk voor hem. Maar hij had geen keus. De 34-jarige Uruguayaan heeft zijn woede en frustraties inmiddels een plekje gegeven. Hij wil nu winnen met Atlético, daar moet alles voor wijken.

Tanden

En Suárez gaat ver om zijn doel te bereiken. Al minimaal driemaal zette hij letterlijk zijn tanden in een tegenstander. Omdat het moest, toonde de spits berouw. Maar diep in zijn hart begreep hij weinig van alle ophef. Suárez kon na de mededeling dat Barcelona hem niet meer nodig had ook naar Juventus. "Dat hadden wij liever gehad", bekende trainer Koeman van Barcelona onlangs. Maar bij Atlético kan de aanvaller zijn oude club veel meer pijn doen. Daar kan hij pas echt laten zien hoe dom het is om hem te laten gaan.

Terwijl Barcelona vooralsnog vergeefs succes najaagt met aanvallers als Martin Braithwaite en Ousmane Dembélé schiet en kopt Suárez uit alle standen raak. Niet Messi of Karim Benzema, maar hij is de topscorer van La Liga. En zijn missie is nog lang niet voltooid.

Suárez wil de landstitel winnen met Atlético, het liefst al op 9 mei als de uitwedstrijd tegen FC Barcelona op het programma staat. Veel zoeter kan zijn wraak niet zijn. Maar als het kampioenschap van Atlético een week of twee weker langer op zich laat wachten, dan heeft hij daar ook vrede mee. Als het maar duidelijk wordt dat Barcelona hem nooit had moeten laten gaan. De vooruitzichten zijn goed met een voorsprong van 7 punten op Barcelona en Real Madrid, die ook nog eens twee duels meer hebben gespeeld. Maar Suárez rust pas als zijn wraak compleet is.

Meer uit Voetbal

Van Bommel verliest in thuisdebuut met België van Frankrijk (0-1)

BRUSSEL (ANP) - Mark van Bommel (49) heeft in zijn tweede interland als bondscoach van België op maandagavond met 1-0 verloren van Frankrijk. De Rode Duivels moesten voor eigen publiek in het uitverkochte Koning Boudewijnstadion in Brussel in de 88e minuut een doelpunt incasseren van invaller Michael Olise.

6 uur geleden
Italië boekt in Turkije eerste overwinning na misgelopen WK

BURSA (ANP) - Het Italiaanse voetbalelftal heeft zijn eerste zege geboekt in de groepsfase van de Nations League. De ploeg die het WK van afgelopen zomer misliep won maandagavond in en tegen Turkije met 4-1. Na de 2-0-thuisnederlaag tegen België van vrijdag heeft Italië nu 3 punten. Turkije verloor vrijdag van Frankrijk en heeft nog geen punten.

6 uur geleden
KNVB stelt Boufangacha aan als nieuwe directeur amateurvoetbal

ZEIST (ANP) - Zakaria Boufangacha is per 15 december de nieuwe directeur-bestuurder amateurvoetbal bij de KNVB. De 44-jarige Boufangacha is door de raad van commissarissen (rvc) van de voetbalbond benoemd. Hij volgt Jan Dirk van der Zee op, wiens maximale zittingsperiode van twaalf jaar eind dit jaar afloopt.

11 uur geleden
Liverpool onderzoekt enkelblessure Oranje-international Gakpo

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool gaat de blessure die vleugelaanvaller Cody Gakpo zondag opliep in de uitwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Servië in de Nations League verder onderzoeken. Het gaat om een enkelblessure, meldt de huidige nummer 6 uit de Premier League op de clubwebsite.

12 uur geleden
Spaanse krant: Frenkie de Jong hervat training op 5 oktober

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong keert op maandag 5 oktober terug op het trainingsveld van FC Barcelona. Dat meldt de Spaanse sportkrant AS. De Oranje-international en Barcelona-middenvelder raakte in juni tijdens het WK voetbal geblesseerd aan zijn knie na een botsing met Quinten Timber op de training.

12 uur geleden
Xavi haalt geen vervanger bij Oranje voor afgehaakte Gakpo

ZEIST (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández van het Nederlands elftal kan geen beroep doen op Cody Gakpo voor de komende wedstrijden in de Nations League tegen Griekenland en Servië. Dat maakte de KNVB maandag bekend. Xavi roept geen vervanger op. De aanvaller van Liverpool viel zondag in de met 2-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Servië uit en keert terug naar zijn club.

13 uur geleden
Portugal wint in Oslo van Noorwegen in Nations League

OSLO (ANP) - Portugal heeft een uitwedstrijd tegen Noorwegen in de Nations League gewonnen. In het Ullevaal Stadion in Oslo werd het 2-1 voor de bezoekers. Na twee wedstrijden gaat Portugal met 6 punten aan de leiding in Groep A4. Noorwegen en Denemarken volgen op 3 punten.

1 dag geleden