Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanvaller speeltuin Annecy vervolgd wegens poging tot moord

Aanvaller speeltuin Annecy vervolgd wegens poging tot moord

ANNECY (ANP) - De 31-jarige Syrische vluchteling die donderdag met een mes mensen aanviel op een kinderspeelplaats in een park in Annecy, is zaterdag verhoord door twee onderzoeksrechters en wordt van poging tot moord beschuldigd. Procureur Line Bonnet heeft gezegd dat hij in voorlopige hechtenis is genomen op verdenking van poging tot moord en gewapend verzet. Hij heeft geen verklaring afgelegd.

De gezondheid of toestand van de verdachte staat voorlopige hechtenis niet in de weg. Hij werd in een zwarte politieauto naar de onderzoeksrechters gebracht en moest door agenten gedragen worden omdat hij niet meewerkt.

Hij was bij het plegen van de misdaden gewapend met een "opvouwbaar mes", droeg een kruis en had twee christelijke afbeeldingen bij zich, aldus Bonnet. Hij was, zoals eerder bekendgemaakt, niet onder de invloed van drugs of alcohol. De Syriër was als in Europa erkende vluchteling legaal in Frankrijk. Een psychiater en politiemensen hebben vooralsnog de man niet kunnen bewegen iets te zeggen, melden Franse media. Hij zou zich voortdurend tegen bewakers verzetten. Over het motief van de man is niets bekend.

Vier kleine kinderen

Hij verwondde zes mensen ernstig onder wie vier kleine kinderen, inclusief een Nederlands meisje van 22 maanden oud. Dat werd donderdag snel naar een ziekenhuis in Genève gevlogen. Twee kinderen en een volwassene raakten levensgevaarlijk gewond, maar de toestand van alle gewonden is nu stabiel.

De aanvaller is al circa tien jaar geleden in Zweden als vluchteling erkend en is met een Zweedse getrouwd geweest. Hij heeft geen Zweedse nationaliteit verworven. Hij is gescheiden en heeft vorig jaar geprobeerd ook in Frankrijk een vluchtelingenstatus te bemachtigen, maar dat werd volgens Franse media begin deze maand afgewezen. De man was voor de aanval twee maanden lang vaak gezien in het park aan het Meer van Annecy in het centrum van de gelijknamige stad.

Meer uit Buitenland

Zwitserland stopt wapenleveranties aan VS om Iranoorlog

BERN (ANP/RTR) - De Zwitserse regering geeft geen toestemming meer voor de export van wapens naar de VS vanwege de oorlog die dat land voert in Iran. Ze baseert zich op het beginsel van de neutraliteit: "De export van oorlogswapens naar landen die zijn betrokken bij een internationaal gewapend conflict, kan niet worden toegestaan gedurende dat conflict."

49 minuten geleden
Ruim honderd arrestaties in VAE voor berichten over oorlog

ABU DHABI (ANP/AFP) - De politie in Abu Dhabi heeft meer dan honderd arrestaties verricht voor het filmen van incidenten en het verspreiden van "misleidende" informatie tijdens de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat om 109 mensen met uiteenlopende nationaliteiten, staat in een verklaring.

52 minuten geleden
Experts: stroomstoring Spanje en Portugal samenloop van factoren

MADRID (ANP/AFP) - De grootschalige stroomstoring in Spanje en Portugal van april vorig jaar kwam door een "noodlottige samenloop van verschillende factoren", concluderen deskundigen in een rapport. "Er was niet één enkele oorzaak", aldus Damian Cortinas, van de netbeheerdersorganisatie ENTSO-E die opdracht gaf tot het onderzoek.

2 uur geleden
Woordvoerder Iraanse garde gedood bij luchtaanvallen VS en Israël

TEHERAN (ANP/AFP) - De woordvoerder van de Iraanse Revolutionaire Garde, Ali Mohammad Naini, is gedood bij de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen op Iran, meldt de Garde in een verklaring.

4 uur geleden
Israël valt Syrische doelen aan na geweld tegen druzen

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht zegt in de nacht van donderdag op vrijdag infrastructuur van de Syrische regering te hebben aangevallen, als reactie op aanvallen tegen druzen in de provincie Suwayda. Doelwitten waren een commandocentrum en wapens in militaire complexen in Zuid-Syrië.

5 uur geleden
Mette-Marit zegt dat zij is 'gemanipuleerd' door Jeffrey Epstein

OSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit zegt dat zij spijt heeft van haar vriendschap met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat zegt zij vrijdag in een interview met de Noorse omroep NRK. "Ik ben gemanipuleerd en bedrogen", aldus Mette-Marit.

6 uur geleden
Iran neemt opnieuw Golfstaten onder vuur

DUBAI (ANP/AFP) - Iran heeft zijn vergeldingsaanvallen op de Golfstaten in de nacht van donderdag op vrijdag voortgezet. Onder meer de Verenigde Arabische Emiraten, Koeweit en Bahrein meldden luchtaanvallen.

9 uur geleden