Aanvaller Simons voelt extra motivatie door kritiek op PSV
BUNSCHOTEN-SPAKENBURG (ANP) - Xavi Simons heeft zich de voorbije dagen geërgerd aan de kritiek op PSV. "Ik hoorde dat we als team misschien te slap zijn. Dat was een motivatie voor ons om het te laten zien. Wij strijden voor alles", zei de jonge aanvaller na de zege in de halve finale van de KNVB-beker op Spakenburg (1-2).
Simons gaf de assist bij de tweede treffer, van Patrick van Aanholt. Dat doelpunt vierde hij uitbundig. "Dat is toch niet zo gek? We gaan naar de finale. Ik wil prijzen winnen, ook de beker."
PSV bracht dinsdagmiddag al een bezoek aan Spakenburg om het veld te inspecteren. "We spelen niet altijd op dit soort velden, daarom", zei Simons. "Voor mij was het niet echt iets nieuws, want in mijn jeugd in Spanje speelde ik alleen maar op dit soort velden."
Simons kreeg meermaals te maken met spreekkoren van de Spakenburg-supporters ("Xavi Simons is homo"), zoals dat anderhalve maand geleden ook gebeurde in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht (2-2). Simons bleef daar boven staan en wilde er niet te veel woorden aan vuil maken. "We wisten dat het een pittige wedstrijd zou worden en dat de fans er achter gingen staan."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
1 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
5 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer verdedigt zaterdag niet het doel van Bayern München tijdens de bekerfinale tegen VfB Stuttgart. De 40-jarige Duitser kampt met een blessure aan zijn linker kuit. Dat meldt zijn club een dag nadat bekend werd dat de doelman door bondscoach Julian Nagelsmann is opgenomen in de Duitse selectie voor het WK voetbal.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft langer coach van Manchester United. De 44-jarige Engelsman heeft een nieuw contract getekend bij de huidige nummer 3 van de Premier League dat hem tot 2028 aan de club verbindt.
8 uur geleden