Aanvaller Simons voelt extra motivatie door kritiek op PSV
BUNSCHOTEN-SPAKENBURG (ANP) - Xavi Simons heeft zich de voorbije dagen geërgerd aan de kritiek op PSV. "Ik hoorde dat we als team misschien te slap zijn. Dat was een motivatie voor ons om het te laten zien. Wij strijden voor alles", zei de jonge aanvaller na de zege in de halve finale van de KNVB-beker op Spakenburg (1-2).
Simons gaf de assist bij de tweede treffer, van Patrick van Aanholt. Dat doelpunt vierde hij uitbundig. "Dat is toch niet zo gek? We gaan naar de finale. Ik wil prijzen winnen, ook de beker."
PSV bracht dinsdagmiddag al een bezoek aan Spakenburg om het veld te inspecteren. "We spelen niet altijd op dit soort velden, daarom", zei Simons. "Voor mij was het niet echt iets nieuws, want in mijn jeugd in Spanje speelde ik alleen maar op dit soort velden."
Simons kreeg meermaals te maken met spreekkoren van de Spakenburg-supporters ("Xavi Simons is homo"), zoals dat anderhalve maand geleden ook gebeurde in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht (2-2). Simons bleef daar boven staan en wilde er niet te veel woorden aan vuil maken. "We wisten dat het een pittige wedstrijd zou worden en dat de fans er achter gingen staan."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Real Oviedo gewonnen. Gonzalo García en Jude Bellingham maakten de doelpunten voor de thuisploeg (2-0).
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk gaat zonder Eduardo Camavinga naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De middenvelder van Real Madrid maakt geen deel uit van de selectie van bondscoach Didier Deschamps.
9 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.
12 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
19 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.
19 uur geleden