Aanvaller Rooney bij Derby in quarantaine na negatieve test
DERBY (ANP/RTR) - Trainer Phillip Cocu van Derby County kan in de komende drie competitiewedstrijden niet beschikken over zijn aanvoerder Wayne Rooney. De Engelse oud-international, die bij zijn club tevens als assistent-coach fungeert, moet thuis voor tien dagen in afzondering blijven nadat een vriend van hem positief is getest op het coronavirus. De bijna 35-jarige aanvaller bleek zelf niet besmet. Hij baalt er niettemin stevig van dat hij in quarantaine moet.
"Ik ben blij en opgelucht voor mezelf en mijn gezin dat ik negatief heb getest, maar ik ben wel boos en teleurgesteld dat ik nu in zelfisolatie dien te gaan. Daardoor mis ik een aantal belangrijke duels van Derby", liet Rooney weten.
Het gedrag van zijn vriend kon Rooney evenmin waarderen. Zijn makker bezocht hem afgelopen donderdag in zijn woning, een dag voor de verloren wedstrijd tegen Watford (0-1). De vriend van Rooney had toen al te horen gekregen dat hij een coronatest moest ondergaan.
Het wegvallen van Rooney is een nieuwe domper voor Cocu, die met drie punten uit vijf duels in de onderste regionen van de Championship (tweede profniveau) bivakkeert.
Meer uit Voetbal
HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.
4 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.
8 uur geleden