Aanvaller Osimhen helpt Napoli weer met twee treffers aan zege
NAPELS (ANP) - De Italiaanse voetbalclub Napoli heeft in de Serie A met 2-1 gewonnen van laagvlieger Udinese. Dankzij twee doelpunten van aanvaller Victor Osimhen kwam de ploeg van trainer Luciano Spalletti in punten gelijk met koploper AC Milan, dat later op zaterdag uit tegen Cagliari speelt. Osimhen scoorde vorige week ook al twee keer in de uitwedstrijd tegen Hellas Verona (1-2).
Napoli kwam na ruim 20 minuten op achterstand door een afstandsschot van aanvaller Gerard Deulofeu. De oud-speler van onder meer FC Barcelona maakte zo zijn negende competitietreffer van het seizoen. Osimhen tekende voor zijn tiende en elfde doelpunt in de competitie. De 23-jarige Nigeriaan kopte vlak na rust raak uit een vrije trap van Mário Rui en bracht zijn club even later op voorsprong door in te schieten uit een lage voorzet van Giovanni Di Lorenzo.
Bij Udinese, waar verdediger Marvin Zeegelaar de hele wedstrijd meespeelde, kreeg de Spanjaard Pablo Marí (ex-NAC) in de slotfase een rode kaart.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Bryan Linssen (35) heeft zijn aflopende contract bij NEC met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Linssen kwam in januari 2025 over naar Nijmegen vanuit Japan. In ruim een jaar tijd speelde hij 45 wedstrijden en maakte hij veertien doelpunten. Hij is inmiddels uitgegroeid tot de vaste spits van NEC, dat met de derde plaats in de Eredivisie en het behalen van de bekerfinale een zeer succesvol seizoen beleeft.
2 uur geledenBOEKAREST (ANP/AFP) - Mircea Lucescu is niet langer bondscoach van het Roemeense voetbalelftal. De 80-jarige coach heeft zijn functie neergelegd nadat hij er met zijn ploeg niet in was geslaagd om kwalificatie voor het WK voetbal van komende zomer af te dwingen, meldt de Roemeense voetbalbond.
2 uur geledenROME (ANP/RTR) - Voorzitter Gabriele Gravina van de Italiaanse voetbalbond heeft alsnog zijn functie neergelegd. Zijn positie stond onder grote druk nadat Italië dinsdagavond in de play-offs voor het WK voetbal werd uitgeschakeld door Bosnië en Herzegovina. Italië mist zo zijn derde mondiale eindronde op rij.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil samen met de zes grootste Nederlandse gemeenten zorgen dat velden voor amateurvoetbal beter worden benut. Door de groei van steden is de beschikbare ruimte beperkt en staat deze onder druk, ziet de voetbalbond. Met 'Elk veld telt - Samen voor voetbal' wil de bond samen met Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Eindhoven en Groningen onder meer de capaciteit vergroten.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC meldt dat aanvoerder Tjaronn Chery per direct weer inzetbaar is voor de club. De aanvaller van de Nijmeegse club heeft toestemming gekregen nadat er een oplossing is gevonden in de zogenoemde paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. Het gaat hierbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die een partner of kinderen met een Nederlandse nationaliteit hebben.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor een aantal Surinaamse of Indonesische internationals is er zo'n snelle oplossing in de zogenoemde paspoortkwestie mogelijk dat ze dit weekend gewoon in actie kunnen komen. Dat heeft een woordvoerder van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) aan het ANP laten weten. Het gaat daarbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die kinderen met Nederlandse nationaliteit hebben.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.
20 uur geleden