Aanvaller Munir van Sevilla besmet met corona
SEVILLA (ANP) - Ruim een week voor de start van de Spaanse voetbalcompetitie heeft Sevilla te maken met een coronabesmetting. Aanvaller Munir El Haddadi testte positief in de aanloop naar de hervatting van de trainingen, komende week. El Haddadi is voorlopig thuis in isolatie geplaatst.
Sevilla won twee weken geleden de Europa League door Internazionale in de finale met 3-2 te verslaan, vooral dankzij twee doelpunten van Luuk de Jong. Munir fungeerde in de eindstrijd als invaller. De 25-jarige Spaanse international, die eerder voor FC Barcelona speelde, maakte afgelopen seizoen vijf doelpunten in negen Europese wedstrijden.
De Spaanse voetbalcompetitie gaat volgende week van start, maar Sevilla krijgt net als onder meer FC Barcelona wat meer tijd om zich voor te bereiden omdat het afgelopen seizoen voor die clubs zo lang duurde vanwege de Europese verplichtingen. De eerste competitiewedstrijd van Sevilla staat voor eind september op het programma. Enkele dagen eerder strijdt de ploeg van De Jong met Bayern München, de winnaar van de Champions League, om de Europese Supercup.
Sevilla start maandag met trainen, nog zonder de meeste internationals. De spelers die er wel zijn, worden na de positieve test van Munir zondag nogmaals getest op het coronavirus.
Meer uit Voetbal
HARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.
1 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.
1 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het soms lastig dat hij nu op grote afstand leeft van zijn vrouw Bartina, die aan chronische borstkanker lijdt. "Soms is het best moeilijk omdat ze iedere week behandelingen heeft", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van maandag tegen Oezbekistan. "Dat is ook de reden dat ze nu deze kant niet op komt. Daar heb je contact over, dat is voor haar soms ook moeilijk."
2 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag grotendeels met zijn beoogde basisploeg voor het eerste WK-duel aan de vriendschappelijke interland tegen Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman wilde op een persconferentie nog niet vertellen of Memphis Depay en Jurriën Timber al uitmaken van zijn plannen.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft trainer Robin van Persie per direct ontslagen. Dat bevestigt de Rotterdamse voetbalclub, nadat eerder meerdere media daar zondag al over hadden bericht. Van Persie was sinds eind februari vorig jaar hoofdcoach van Feyenoord, dat hem tussentijds weghaalde bij sc Heerenveen om de ontslagen Brian Priske op te volgen.
3 uur geledenODENSE (ANP/RTR) - Voetballer Christian Eriksen is opnieuw in elkaar gezakt. Dat gebeurde tijdens de interland tussen Denemarken en Oekraïne in Odense. Eriksen is bij bewustzijn en maakt het, gezien de omstandigheden, goed, meldt de Deense voetbalbond.
3 uur geledenNEW JERSEY (ANP/RTR) - Brazilië kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Wesley. De rechtervleugelverdediger heeft in de oefenwedstrijd van zaterdag tegen Egypte een dijbeenblessure opgelopen, meldt de Braziliaanse voetbalbond CBF. Bondscoach Carlo Ancelotti heeft middenvelder Ederson van Atalanta opgeroepen als vervanger.
4 uur geleden