Aanvaller Munir van Sevilla besmet met corona
SEVILLA (ANP) - Ruim een week voor de start van de Spaanse voetbalcompetitie heeft Sevilla te maken met een coronabesmetting. Aanvaller Munir El Haddadi testte positief in de aanloop naar de hervatting van de trainingen, komende week. El Haddadi is voorlopig thuis in isolatie geplaatst.
Sevilla won twee weken geleden de Europa League door Internazionale in de finale met 3-2 te verslaan, vooral dankzij twee doelpunten van Luuk de Jong. Munir fungeerde in de eindstrijd als invaller. De 25-jarige Spaanse international, die eerder voor FC Barcelona speelde, maakte afgelopen seizoen vijf doelpunten in negen Europese wedstrijden.
De Spaanse voetbalcompetitie gaat volgende week van start, maar Sevilla krijgt net als onder meer FC Barcelona wat meer tijd om zich voor te bereiden omdat het afgelopen seizoen voor die clubs zo lang duurde vanwege de Europese verplichtingen. De eerste competitiewedstrijd van Sevilla staat voor eind september op het programma. Enkele dagen eerder strijdt de ploeg van De Jong met Bayern München, de winnaar van de Champions League, om de Europese Supercup.
Sevilla start maandag met trainen, nog zonder de meeste internationals. De spelers die er wel zijn, worden na de positieve test van Munir zondag nogmaals getest op het coronavirus.
Meer uit Voetbal
MIAMI GARDENS (ANP) - Kaapverdië heeft in de nacht van zondag op maandag opnieuw voor een stunt gezorgd door de tweede groepswedstrijd in het Miami Stadium met 2-2 gelijk te spelen tegen Uruguay. Het elftal van bondscoach Pedro Leitão Brito veroverde eerder ook al verrassend een punt tegen Spanje (0-0). WK-debutant Kaapverdië speelde met vijf geboren Rotterdammers tegen de Zuid-Amerikanen.
52 minuten geledenMIAMI GARDENS (ANP) - Kaapverdië begint aan de tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Uruguay met drie in Nederland geboren spelers in de startopstelling. Bondscoach Pedro Leitão Brito heeft een basisplaats voor verdediger Sidny Lopes Cabral en middenvelders Jamiro Monteiro en Garry Rodrigues.
3 uur geledenINGLEWOOD (ANP) - België heeft ook de tweede groepswedstrijd op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico niet weten te winnen. Iran hield de Rode Duivels in het stadion nabij Los Angeles op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
3 uur geledenATLANTA (ANP) - Spanje heeft zich met een 4-0-zege op Saudi-Arabië op het WK hersteld van de teleurstellende openingswedstrijd tegen Kaapverdië (0-0). Met Lamine Yamal voor het eerst in de basis zette de Europees kampioen de nummer 61 van de wereld in Atlanta vanaf het begin onder zware druk, met halverwege de eerste helft een 3-0-voorsprong als resultaat. Spits Mikel Oyarzabal was met twee treffers en een assist de uitblinker.
7 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands elftal blijft voorlopig in Kansas City op het WK. Bondscoach Ronald Koeman en zijn spelers zijn in ieder geval tot de eventuele achtste finale in het huidige basiskamp.
9 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Quinten Timber heeft zondag de training bij het Nederlands elftal hervat. De middenvelder liep drie dagen geleden tijdens de training na een duel met Frenkie de Jong een lichte hersenschudding op en kon daardoor zaterdag niet meedoen in de tweede groepswedstrijd tegen Zweden, die Oranje met 5-1 won.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft afscheid genomen van trainer Oscar García. De Spaanse coach had nog een contract tot medio 2027, maar in goed onderling overleg is besloten de samenwerking per direct te beëindigen, meldt de club. Ajax had al de Spaanse trainer Míchel aangetrokken voor het nieuwe seizoen.
9 uur geleden