Aanvaller Menig doet zijn oude club Ajax pijn met twee treffers
AMSTERDAM (ANP) - Het oog wil ook wat, besefte Queency Menig na zijn twee treffers voor FC Twente in het gewonnen uitduel met Ajax (1-2). En dus sprintte de aanvaller nog even naar de kleedkamer voordat hij voor alle camera's verscheen. "Hij wilde zijn oorbellen even halen", lachte zijn trainer Ron Jans. "Prachtig toch."
Terug bij alle journalisten deed Menig met Amsterdamse tongval zijn verhaal. "Ik ben een jongen van hier", doelde hij niet alleen op zijn geboorteplaats. Maar liefst tien jaar droeg hij het shirt van Ajax, vooral in de jeugdopleiding. Menig speelde uiteindelijk drie duels voor het eerste elftal voordat hij te licht werd bevonden en mocht vertrekken.
"Dit is zo'n mooie avond", keek Menig terug. "Ik had nog nooit gescoord in de ArenA en nu maak ik er twee, Het gaat zo lekker dit seizoen. Niet alleen met mij en de andere aanvallers Danilo en Cerny. We hebben een goede trainer, een goede assistent-trainer en goede middenvelders en verdedigers. En onze doelman Joël Drommel is zelfs voor het Nederlands elftal opgeroepen."
Volwassen
Op 25-jarige leeftijd is Menig eindelijk volwassen geworden, zei trainer Jans toen de man van de wedstrijd onder de douche stond. "Het is een geweldig kereltje. Hij praat heel anders dan ik, maar hij is daardoor ook een stuk grappiger. Hij weet nu ook waar het om gaat. Toen hij bij PEC Zwolle onder mij speelde, nog niet helemaal."
Ajax verhuurde Menig aan PEC Zwolle maar verkocht hem uiteindelijk aan het Franse Nantes, dat hem alweer snel verhuurde aan het Engelse Oldham Athletic en later weer aan PEC Zwolle. Anderhalf jaar geleden tekende hij een 2-jarig contract bij FC Twente, waar hij vorig seizoen nauwelijks speeltijd kreeg maar de laatste maanden onder trainer Jans helemaal opgebloeid is.
Mooi mannetje
"Queency wilde de afgelopen weken zo graag", vertelde Jans. "Maar steeds weer werd er weer een restje corona tijdens een test bij hem aangetroffen. Het is mooi dat hij dan nu uitgerekend tegen Ajax zo uit zijn slof schiet."
FC Twente presteert tot nu toe boven verwachting in de Eredivisie. Met huurlingen als Danilo en Kik Pierie (beiden Ajax) en Vaclav Cerny (FC Utrecht) mag de club zich voorlopig subtopper noemen. Jans heeft niet de illusie dat al die spelers volgend seizoen nog in Enschede spelen. Ook voor Menig zal weer belangstelling komen als hij zo blijft spelen als in het uitduel met Ajax. "Maar ik hoop dat hij dan niet voor de bankbiljetten kiest maar voor zijn loopbaan", zei Jans. "Maar ik zal hem nooit veroordelen. Ik blijf het een mooi mannetje vinden. Ik voerde laatst evaluatiegesprekken met mijn spelers. Die duurden 30 of 45 minuten. Met Menig had ik wel drie dagen kunnen zitten."
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.
3 uur geledenAUXERRE (ANP) - Doelpuntenmaakster Wieke Kaptein houdt "kippenvel" over aan het gelijkspel van de voetbalsters in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-1). "We hebben ons zo op onszelf gefocust en we zijn zo streng geweest voor onszelf. Om dan dit te presteren als team, kippenvel", zei de gelegenheidsaanvoerster van Oranje bij de NOS.
3 uur geledenAUXERRE (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink vindt dat de voetbalsters van Oranje "een hele goede uitgangspositie" hebben in de WK-kwalificatie na het 1-1-gelijkspel in Frankrijk. "We hebben nog niks, maar dit is heel erg goed voor ons", zei Veurink voor de camera van de NOS. Oranje staat na vier van de zes duels bovenaan in de groep. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK van volgend jaar in Brazilië.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.
4 uur geledenAUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.
6 uur geledenNAPELS (ANP) - Internazionale is weer een stap dichter bij de titel in de Serie A. Concurrent en titelverdediger Napoli ging in het eigen Stadio Diego Armando Maradona met 2-0 onderuit tegen Lazio.
7 uur geleden