Aanvaller Menig doet zijn oude club Ajax pijn met twee treffers
AMSTERDAM (ANP) - Het oog wil ook wat, besefte Queency Menig na zijn twee treffers voor FC Twente in het gewonnen uitduel met Ajax (1-2). En dus sprintte de aanvaller nog even naar de kleedkamer voordat hij voor alle camera's verscheen. "Hij wilde zijn oorbellen even halen", lachte zijn trainer Ron Jans. "Prachtig toch."
Terug bij alle journalisten deed Menig met Amsterdamse tongval zijn verhaal. "Ik ben een jongen van hier", doelde hij niet alleen op zijn geboorteplaats. Maar liefst tien jaar droeg hij het shirt van Ajax, vooral in de jeugdopleiding. Menig speelde uiteindelijk drie duels voor het eerste elftal voordat hij te licht werd bevonden en mocht vertrekken.
"Dit is zo'n mooie avond", keek Menig terug. "Ik had nog nooit gescoord in de ArenA en nu maak ik er twee, Het gaat zo lekker dit seizoen. Niet alleen met mij en de andere aanvallers Danilo en Cerny. We hebben een goede trainer, een goede assistent-trainer en goede middenvelders en verdedigers. En onze doelman Joël Drommel is zelfs voor het Nederlands elftal opgeroepen."
Volwassen
Op 25-jarige leeftijd is Menig eindelijk volwassen geworden, zei trainer Jans toen de man van de wedstrijd onder de douche stond. "Het is een geweldig kereltje. Hij praat heel anders dan ik, maar hij is daardoor ook een stuk grappiger. Hij weet nu ook waar het om gaat. Toen hij bij PEC Zwolle onder mij speelde, nog niet helemaal."
Ajax verhuurde Menig aan PEC Zwolle maar verkocht hem uiteindelijk aan het Franse Nantes, dat hem alweer snel verhuurde aan het Engelse Oldham Athletic en later weer aan PEC Zwolle. Anderhalf jaar geleden tekende hij een 2-jarig contract bij FC Twente, waar hij vorig seizoen nauwelijks speeltijd kreeg maar de laatste maanden onder trainer Jans helemaal opgebloeid is.
Mooi mannetje
"Queency wilde de afgelopen weken zo graag", vertelde Jans. "Maar steeds weer werd er weer een restje corona tijdens een test bij hem aangetroffen. Het is mooi dat hij dan nu uitgerekend tegen Ajax zo uit zijn slof schiet."
FC Twente presteert tot nu toe boven verwachting in de Eredivisie. Met huurlingen als Danilo en Kik Pierie (beiden Ajax) en Vaclav Cerny (FC Utrecht) mag de club zich voorlopig subtopper noemen. Jans heeft niet de illusie dat al die spelers volgend seizoen nog in Enschede spelen. Ook voor Menig zal weer belangstelling komen als hij zo blijft spelen als in het uitduel met Ajax. "Maar ik hoop dat hij dan niet voor de bankbiljetten kiest maar voor zijn loopbaan", zei Jans. "Maar ik zal hem nooit veroordelen. Ik blijf het een mooi mannetje vinden. Ik voerde laatst evaluatiegesprekken met mijn spelers. Die duurden 30 of 45 minuten. Met Menig had ik wel drie dagen kunnen zitten."
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP) - Engeland heeft zijn eerste zege in de Nations League binnen. De ploeg van bondscoach Thomas Tuchel won in Praag met 2-0 van Tsjechië, dat lang met tien man speelde.
46 minuten geledenKOŠICE (ANP) - Bondscoach John van 't Schip heeft ook zijn tweede wedstrijd als bondscoach van Kazachstan niet kunnen winnen. Bij Slowakije verloor de ploeg met 2-1. Van 't Schip debuteerde eerder met een 1-1-gelijkspel tegen Faeröer.
49 minuten geledenSEVILLA (ANP) - Spanje heeft ook de tweede wedstrijd in de Nations League gewonnen. De regerend wereld- en Europees kampioen versloeg in Sevilla met een hoofdrol van Lamine Yamal Kroatië met 4-1.
50 minuten geledenSÃO PAULO (ANP) - Zakaria Labyad heeft een nieuw contract getekend bij Corinthians uit Brazilië. De in Utrecht geboren middenvelder blijft tot eind december 2027 bij de ploeg van Oranje-international Memphis Depay. De topscorer aller tijden van het Nederlands elftal tekende vorige maand eveneens een nieuwe verbintenis bij de club uit São Paulo. Hij blijft tot medio 2028.
2 uur geledenPTUJ (ANP) - Het is voor Jong Oranje nog lastiger geworden om het EK van 2027 in Albanië en Servië te bereiken. Jong Israël won met 3-2 bij Jong Slovenië en staat steviger op de tweede plaats in de kwalificatiegroep achter koploper Jong Noorwegen.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kan bij de play-offs in de WK-kwalificatie tegen Hongarije geen beroep doen op Vivianne Miedema, Renee van Asten en keepster Daphne van Domselaar. Veurink heeft Isa Kardinaal en Sophie Proost voor het eerst opgeroepen.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Manchester City is officieel schuldig bevonden aan alle aanklachten wegens ernstige overtredingen van de financiële regels van de Premier League in de seizoenen 2009/10 tot en met 2017/18. Dat maakte de Premier League dinsdag bekend.
5 uur geleden