Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanvaller Menig doet zijn oude club Ajax pijn met twee treffers

Aanvaller Menig doet zijn oude club Ajax pijn met twee treffers

AMSTERDAM (ANP) - Het oog wil ook wat, besefte Queency Menig na zijn twee treffers voor FC Twente in het gewonnen uitduel met Ajax (1-2). En dus sprintte de aanvaller nog even naar de kleedkamer voordat hij voor alle camera's verscheen. "Hij wilde zijn oorbellen even halen", lachte zijn trainer Ron Jans. "Prachtig toch."

Terug bij alle journalisten deed Menig met Amsterdamse tongval zijn verhaal. "Ik ben een jongen van hier", doelde hij niet alleen op zijn geboorteplaats. Maar liefst tien jaar droeg hij het shirt van Ajax, vooral in de jeugdopleiding. Menig speelde uiteindelijk drie duels voor het eerste elftal voordat hij te licht werd bevonden en mocht vertrekken.

"Dit is zo'n mooie avond", keek Menig terug. "Ik had nog nooit gescoord in de ArenA en nu maak ik er twee, Het gaat zo lekker dit seizoen. Niet alleen met mij en de andere aanvallers Danilo en Cerny. We hebben een goede trainer, een goede assistent-trainer en goede middenvelders en verdedigers. En onze doelman Joël Drommel is zelfs voor het Nederlands elftal opgeroepen."

Volwassen

Op 25-jarige leeftijd is Menig eindelijk volwassen geworden, zei trainer Jans toen de man van de wedstrijd onder de douche stond. "Het is een geweldig kereltje. Hij praat heel anders dan ik, maar hij is daardoor ook een stuk grappiger. Hij weet nu ook waar het om gaat. Toen hij bij PEC Zwolle onder mij speelde, nog niet helemaal."

Ajax verhuurde Menig aan PEC Zwolle maar verkocht hem uiteindelijk aan het Franse Nantes, dat hem alweer snel verhuurde aan het Engelse Oldham Athletic en later weer aan PEC Zwolle. Anderhalf jaar geleden tekende hij een 2-jarig contract bij FC Twente, waar hij vorig seizoen nauwelijks speeltijd kreeg maar de laatste maanden onder trainer Jans helemaal opgebloeid is.

Mooi mannetje

"Queency wilde de afgelopen weken zo graag", vertelde Jans. "Maar steeds weer werd er weer een restje corona tijdens een test bij hem aangetroffen. Het is mooi dat hij dan nu uitgerekend tegen Ajax zo uit zijn slof schiet."

FC Twente presteert tot nu toe boven verwachting in de Eredivisie. Met huurlingen als Danilo en Kik Pierie (beiden Ajax) en Vaclav Cerny (FC Utrecht) mag de club zich voorlopig subtopper noemen. Jans heeft niet de illusie dat al die spelers volgend seizoen nog in Enschede spelen. Ook voor Menig zal weer belangstelling komen als hij zo blijft spelen als in het uitduel met Ajax. "Maar ik hoop dat hij dan niet voor de bankbiljetten kiest maar voor zijn loopbaan", zei Jans. "Maar ik zal hem nooit veroordelen. Ik blijf het een mooi mannetje vinden. Ik voerde laatst evaluatiegesprekken met mijn spelers. Die duurden 30 of 45 minuten. Met Menig had ik wel drie dagen kunnen zitten."

Meer uit Voetbal

Liverpool zakt na nederlaag bij Aston Villa naar vijfde plaats

BIRMINGHAM (ANP) - Liverpool is er nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League van komend seizoen. Het elftal van trainer Arne Slot verloor met 4-2 bij Aston Villa en zakte daardoor naar de vijfde plaats. Aston Villa is als nummer 4 nu wel zeker van deelname aan de Champions League.

2 uur geleden
Aanvaller Providence van Almere City met Haïti naar WK

PORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.

6 uur geleden
Verdediger Rekik in WK-selectie Oranje-opponent Tunesië

TUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.

6 uur geleden
Politiebewaking voor scheidsrechter die Celtic strafschop toewees

GLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.

6 uur geleden
Middlesbrough eist uitsluiting Southampton na spionage

MIDDLESBROUGH (ANP/RTR) - Middlesbrough wil dat Southampton wordt uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat doet de Engelse club omdat ze Southampton beschuldigen van spionage. In aanloop naar de halve finale tussen Middlesbrough en Southampton zou de training van Middlesbrough heimelijk zijn gefilmd.

7 uur geleden
Middenvelder Oosting verruilt FC Groningen voor PEC Zwolle

GRONINGEN (ANP) - Thijs Oosting zet zijn voetballoopbaan voort bij PEC Zwolle. De 26-jarige middenvelder wordt overgenomen van FC Groningen. Oosting kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor PEC Zwolle, dat nu gebruikmaakt van de koopoptie die in de huurovereenkomst was opgenomen.

7 uur geleden
Doelman Neuer (40) verlengt contract bij Bayern München

MÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer staat ook volgend seizoen onder de lat bij Bayern München. De 40-jarige doelman heeft zijn contract bij de Duitse recordkampioen tot juni 2027 verlengd, meldt de club.

8 uur geleden