Aanvaller Menig doet zijn oude club Ajax pijn met twee treffers
AMSTERDAM (ANP) - Het oog wil ook wat, besefte Queency Menig na zijn twee treffers voor FC Twente in het gewonnen uitduel met Ajax (1-2). En dus sprintte de aanvaller nog even naar de kleedkamer voordat hij voor alle camera's verscheen. "Hij wilde zijn oorbellen even halen", lachte zijn trainer Ron Jans. "Prachtig toch."
Terug bij alle journalisten deed Menig met Amsterdamse tongval zijn verhaal. "Ik ben een jongen van hier", doelde hij niet alleen op zijn geboorteplaats. Maar liefst tien jaar droeg hij het shirt van Ajax, vooral in de jeugdopleiding. Menig speelde uiteindelijk drie duels voor het eerste elftal voordat hij te licht werd bevonden en mocht vertrekken.
"Dit is zo'n mooie avond", keek Menig terug. "Ik had nog nooit gescoord in de ArenA en nu maak ik er twee, Het gaat zo lekker dit seizoen. Niet alleen met mij en de andere aanvallers Danilo en Cerny. We hebben een goede trainer, een goede assistent-trainer en goede middenvelders en verdedigers. En onze doelman Joël Drommel is zelfs voor het Nederlands elftal opgeroepen."
Volwassen
Op 25-jarige leeftijd is Menig eindelijk volwassen geworden, zei trainer Jans toen de man van de wedstrijd onder de douche stond. "Het is een geweldig kereltje. Hij praat heel anders dan ik, maar hij is daardoor ook een stuk grappiger. Hij weet nu ook waar het om gaat. Toen hij bij PEC Zwolle onder mij speelde, nog niet helemaal."
Ajax verhuurde Menig aan PEC Zwolle maar verkocht hem uiteindelijk aan het Franse Nantes, dat hem alweer snel verhuurde aan het Engelse Oldham Athletic en later weer aan PEC Zwolle. Anderhalf jaar geleden tekende hij een 2-jarig contract bij FC Twente, waar hij vorig seizoen nauwelijks speeltijd kreeg maar de laatste maanden onder trainer Jans helemaal opgebloeid is.
Mooi mannetje
"Queency wilde de afgelopen weken zo graag", vertelde Jans. "Maar steeds weer werd er weer een restje corona tijdens een test bij hem aangetroffen. Het is mooi dat hij dan nu uitgerekend tegen Ajax zo uit zijn slof schiet."
FC Twente presteert tot nu toe boven verwachting in de Eredivisie. Met huurlingen als Danilo en Kik Pierie (beiden Ajax) en Vaclav Cerny (FC Utrecht) mag de club zich voorlopig subtopper noemen. Jans heeft niet de illusie dat al die spelers volgend seizoen nog in Enschede spelen. Ook voor Menig zal weer belangstelling komen als hij zo blijft spelen als in het uitduel met Ajax. "Maar ik hoop dat hij dan niet voor de bankbiljetten kiest maar voor zijn loopbaan", zei Jans. "Maar ik zal hem nooit veroordelen. Ik blijf het een mooi mannetje vinden. Ik voerde laatst evaluatiegesprekken met mijn spelers. Die duurden 30 of 45 minuten. Met Menig had ik wel drie dagen kunnen zitten."
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
30 minuten geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft ten koste van Leeds United de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg van interim-trainer Calum McFarlane was op Wembley met 1-0 te sterk en houdt de kans op een prijs dit seizoen levend. De Argentijnse middenvelder Enzo Fernández maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.
5 uur geledenALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.
6 uur geleden