Aanvaller Maréga van FC Porto stapt veld af vanwege racisme
GUIMARÃES (ANP) - Moussa Maréga is zondag boos van het veld gestapt bij de competitiewedstrijd tussen Vitória Guimarães en FC Porto. De speler van FC Porto was de racistische geluiden en gebaren in het stadion zat.
Maréga bracht Porto in de 60e minuut op voorsprong. Bij het vieren van het doelpunt wees hij op zijn huidskleur. De Malinees kreeg zelfs een tribunestoeltje naar hem toegegooid. De aanvaller hield het stoeltje voor de grap boven zijn hoofd. De scheidsrechter besloot hem daarvoor de gele kaart te geven.
Maréga ontstak in woede en ging van het veld af. Meerdere ploeggenoten probeerden hem nog op andere gedachten te brengen en wat te bedaren, maar dat hielp niet. Ze besloten ook niet om samen met hem van het veld te stappen. Trainer Sérgio Conceição bracht een wisselspeler in het veld voor Maréga.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.
8 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.
20 minuten geledenCARDIFF (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil strengere regels voor voetballers die hun mond bedekken als ze praten. "Als een speler zijn mond bedekt en iets zegt, en dat heeft een racistisch gevolg, dan moet hij van het veld worden gestuurd", zei Infantino zondag tegen Sky News bij een vergadering van de IFAB, het orgaan dat de regels in het voetbal opstelt.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
17 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
18 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.
20 uur geleden