Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanvaller Lang vervangt geblesseerde Gakpo tegen Gibraltar

Aanvaller Lang vervangt geblesseerde Gakpo tegen Gibraltar

ROTTERDAM (ANP) - Noa Lang staat maandag voor het eerst in de basis bij het Nederlands voetbalelftal. De 22-jarige aanvaller neemt in de WK-kwalificatiewedstrijd in De Kuip tegen Gibraltar links voorin de plek in van Cody Gakpo. De PSV'er viel vrijdag in het met 1-0 gewonnen uitduel met Letland na rust uit met een hoofdblessure. Lang maakte tegen Letland als invaller zijn debuut en begint nu aan zijn tweede interland. Memphis Depay (spits) en Steven Berghuis (rechtsbuiten) zijn de andere aanvallers.

Het basiselftal van Oranje is verder op nog een plek gewijzigd. Georginio Wijnaldum keert na een schorsing terug in het elftal. Dat gaat ten koste van Feyenoorder Guus Til. Wijnaldum speelt op het middenveld samen met Frenkie de Jong en Davy Klaassen.

Justin Bijlow staat opnieuw op doel en heeft de verdedigers Denzel Dumfries, Virgil van Dijk, Stefan de Vrij en Daley Blind voor zich.

Op de tribune

Verdediger Nathan Aké en vierde doelman Joël Drommel zitten net als tegen Letland op de tribune. Wijnaldum zat daar toen vanwege zijn schorsing ook. Nu is Marten de Roon de derde speler die buiten de selectie van 23 man valt en niet op de reservebank mag zitten maar op de tribune. De 30-jarige De Roon was onder de vorige bondscoaches Ronald Koeman en Frank de Boer een vaste kracht, maar hij komt vooralsnog niet in de plannen van Louis van Gaal voor.

Koploper Nederland heeft in groep G van de kwalificatie 2 punten meer dan Noorwegen en 4 meer dan Turkije. In november zijn de twee laatste duels, met Montenegro (uit) en Noorwegen (thuis). De poulewinnaar plaatst zich rechtstreeks voor het WK in Qatar.

Opstelling Nederland: Bijlow; Dumfries, De Vrij, Van Dijk en Blind; Wijnaldum, Frenkie de Jong en Klaassen; Berghuis, Depay en Lang.

Meer uit Voetbal

SC Cambuur verliest en kan dit weekend nog niet promoveren

LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.

1 uur geleden
Heracles Almelo kan thuis niet winnen van Excelsior: 1-1

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.

1 uur geleden
Napoli naar tweede plaats Serie A door zege op Cagliari

CAGLIARI (ANP) - Napoli is door een zege op Cagliari opgerukt naar de tweede plaats in de Serie A. De ploeg van trainer Antonio Conte won met 1-0 op Sardinië en kwam op 62 punten. Dat zijn er zes minder dan koploper Internazionale en twee meer dan AC Milan.

1 uur geleden
Zawada mist na operatie rest van seizoen bij FC Groningen

GRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.

5 uur geleden
Ronaldo mist oefeninterlands Portugal door hamstringblessure

LISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.

8 uur geleden
Feyenoorder Nieuwkoop mist door blessure rest van het seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Bart Nieuwkoop komt dit seizoen niet meer in actie. De rechtervleugelverdediger liep zondag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior als invaller een blessure op en die blessure houdt hem in ieder geval de laatste zeven competitiewedstrijden aan de kant.

8 uur geleden
NAC wil onderzoek KNVB naar niet-speelgerechtigde speler Go Ahead

BREDA (ANP) - NAC Breda wil dat de KNVB onderzoek doet naar een mogelijk niet-speelgerechtigde speler van Go Ahead Eagles. Om wie het gaat, is niet bekend. De Brabanders verloren het onderlinge duel in de Eredivisie zondag met 6-0.

8 uur geleden