Aanvaller Lang vervangt geblesseerde Gakpo tegen Gibraltar
ROTTERDAM (ANP) - Noa Lang staat maandag voor het eerst in de basis bij het Nederlands voetbalelftal. De 22-jarige aanvaller neemt in de WK-kwalificatiewedstrijd in De Kuip tegen Gibraltar links voorin de plek in van Cody Gakpo. De PSV'er viel vrijdag in het met 1-0 gewonnen uitduel met Letland na rust uit met een hoofdblessure. Lang maakte tegen Letland als invaller zijn debuut en begint nu aan zijn tweede interland. Memphis Depay (spits) en Steven Berghuis (rechtsbuiten) zijn de andere aanvallers.
Het basiselftal van Oranje is verder op nog een plek gewijzigd. Georginio Wijnaldum keert na een schorsing terug in het elftal. Dat gaat ten koste van Feyenoorder Guus Til. Wijnaldum speelt op het middenveld samen met Frenkie de Jong en Davy Klaassen.
Justin Bijlow staat opnieuw op doel en heeft de verdedigers Denzel Dumfries, Virgil van Dijk, Stefan de Vrij en Daley Blind voor zich.
Op de tribune
Verdediger Nathan Aké en vierde doelman Joël Drommel zitten net als tegen Letland op de tribune. Wijnaldum zat daar toen vanwege zijn schorsing ook. Nu is Marten de Roon de derde speler die buiten de selectie van 23 man valt en niet op de reservebank mag zitten maar op de tribune. De 30-jarige De Roon was onder de vorige bondscoaches Ronald Koeman en Frank de Boer een vaste kracht, maar hij komt vooralsnog niet in de plannen van Louis van Gaal voor.
Koploper Nederland heeft in groep G van de kwalificatie 2 punten meer dan Noorwegen en 4 meer dan Turkije. In november zijn de twee laatste duels, met Montenegro (uit) en Noorwegen (thuis). De poulewinnaar plaatst zich rechtstreeks voor het WK in Qatar.
Opstelling Nederland: Bijlow; Dumfries, De Vrij, Van Dijk en Blind; Wijnaldum, Frenkie de Jong en Klaassen; Berghuis, Depay en Lang.
Meer uit Voetbal
WOLVERHAMPTON (ANP) - Aston Villa heeft zich laten verrassen bij Wolverhampton Wanderers. De nummer 3 van Engeland verloor met 2-0 bij de laagst geklasseerde ploeg uit de Premier League. Het was pas de tweede competitiezege van het seizoen voor Wolverhampton.
8 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - RC Lens heeft voor de tweede keer op rij punten verspeeld in de Franse titelstrijd. De nummer 2 van de competitie speelde met 1-1 gelijk bij RC Strasbourg. Vorige week verloor Lens thuis tegen AS Monaco, na een 2-0-voorsprong (2-3).
9 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft tegen NAC Breda een belangrijke zege geboekt in de strijd tegen degradatie. De nummer 17 van de Eredivisie won met 3-0 van de concurrent, die één plaats hoger op de ranglijst staat. Telstar heeft 21 punten, 1 punt minder dan NAC.
10 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA stuurt een delegatie naar Mexico om onder meer de veiligheid te beoordelen voor het WK voetbal van komende zomer. Dat maakte de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bekend. Volgens de president zou de missie zich echter vooral richten op verkeers- en transportproblemen voor voetbalfans.
11 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP/DPA) - Koploper Bayern München kan zaterdag voor het topduel met Borussia Dortmund geen beroep doen op de geblesseerde verdediger Hiroki Ito. De Japanse international kampt met een hamstringblessure. Volgens mediaberichten is keeper Manuel Neuer ook niet afgereisd naar Dortmund.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vindt de kritiek op zijn nieuwste aanwinst Raheem Sterling misplaatst. De 82-voudig Engels international die transfervrij overkwam naar Rotterdam speelde zondag een half uur tegen Telstar. "Om hem zo af te branden op basis van zijn eerste half uur in dik een half jaar, vind ik heel misplaatst", zei Van Persie tijdens een persconferentie in aanloop naar het competitieduel met FC Twente. "Dan snap je er werkelijk waar helemaal niks van."
17 uur geledenNYON (ANP) - Donyell Malen krijgt een Italiaans onderonsje in de achtste finale van de Europa League. De Oranje-international is met AS Roma gekoppeld aan Bologna. Bij Bologna treft hij zijn landgenoot Thijs Dallinga.
17 uur geleden