Aanvaller Lang vervangt geblesseerde Gakpo tegen Gibraltar
ROTTERDAM (ANP) - Noa Lang staat maandag voor het eerst in de basis bij het Nederlands voetbalelftal. De 22-jarige aanvaller neemt in de WK-kwalificatiewedstrijd in De Kuip tegen Gibraltar links voorin de plek in van Cody Gakpo. De PSV'er viel vrijdag in het met 1-0 gewonnen uitduel met Letland na rust uit met een hoofdblessure. Lang maakte tegen Letland als invaller zijn debuut en begint nu aan zijn tweede interland. Memphis Depay (spits) en Steven Berghuis (rechtsbuiten) zijn de andere aanvallers.
Het basiselftal van Oranje is verder op nog een plek gewijzigd. Georginio Wijnaldum keert na een schorsing terug in het elftal. Dat gaat ten koste van Feyenoorder Guus Til. Wijnaldum speelt op het middenveld samen met Frenkie de Jong en Davy Klaassen.
Justin Bijlow staat opnieuw op doel en heeft de verdedigers Denzel Dumfries, Virgil van Dijk, Stefan de Vrij en Daley Blind voor zich.
Op de tribune
Verdediger Nathan Aké en vierde doelman Joël Drommel zitten net als tegen Letland op de tribune. Wijnaldum zat daar toen vanwege zijn schorsing ook. Nu is Marten de Roon de derde speler die buiten de selectie van 23 man valt en niet op de reservebank mag zitten maar op de tribune. De 30-jarige De Roon was onder de vorige bondscoaches Ronald Koeman en Frank de Boer een vaste kracht, maar hij komt vooralsnog niet in de plannen van Louis van Gaal voor.
Koploper Nederland heeft in groep G van de kwalificatie 2 punten meer dan Noorwegen en 4 meer dan Turkije. In november zijn de twee laatste duels, met Montenegro (uit) en Noorwegen (thuis). De poulewinnaar plaatst zich rechtstreeks voor het WK in Qatar.
Opstelling Nederland: Bijlow; Dumfries, De Vrij, Van Dijk en Blind; Wijnaldum, Frenkie de Jong en Klaassen; Berghuis, Depay en Lang.
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
14 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
14 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
16 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
16 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
17 uur geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
17 uur geleden