Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanvaller Lang vervangt geblesseerde Gakpo tegen Gibraltar

Aanvaller Lang vervangt geblesseerde Gakpo tegen Gibraltar

ROTTERDAM (ANP) - Noa Lang staat maandag voor het eerst in de basis bij het Nederlands voetbalelftal. De 22-jarige aanvaller neemt in de WK-kwalificatiewedstrijd in De Kuip tegen Gibraltar links voorin de plek in van Cody Gakpo. De PSV'er viel vrijdag in het met 1-0 gewonnen uitduel met Letland na rust uit met een hoofdblessure. Lang maakte tegen Letland als invaller zijn debuut en begint nu aan zijn tweede interland. Memphis Depay (spits) en Steven Berghuis (rechtsbuiten) zijn de andere aanvallers.

Het basiselftal van Oranje is verder op nog een plek gewijzigd. Georginio Wijnaldum keert na een schorsing terug in het elftal. Dat gaat ten koste van Feyenoorder Guus Til. Wijnaldum speelt op het middenveld samen met Frenkie de Jong en Davy Klaassen.

Justin Bijlow staat opnieuw op doel en heeft de verdedigers Denzel Dumfries, Virgil van Dijk, Stefan de Vrij en Daley Blind voor zich.

Op de tribune

Verdediger Nathan Aké en vierde doelman Joël Drommel zitten net als tegen Letland op de tribune. Wijnaldum zat daar toen vanwege zijn schorsing ook. Nu is Marten de Roon de derde speler die buiten de selectie van 23 man valt en niet op de reservebank mag zitten maar op de tribune. De 30-jarige De Roon was onder de vorige bondscoaches Ronald Koeman en Frank de Boer een vaste kracht, maar hij komt vooralsnog niet in de plannen van Louis van Gaal voor.

Koploper Nederland heeft in groep G van de kwalificatie 2 punten meer dan Noorwegen en 4 meer dan Turkije. In november zijn de twee laatste duels, met Montenegro (uit) en Noorwegen (thuis). De poulewinnaar plaatst zich rechtstreeks voor het WK in Qatar.

Opstelling Nederland: Bijlow; Dumfries, De Vrij, Van Dijk en Blind; Wijnaldum, Frenkie de Jong en Klaassen; Berghuis, Depay en Lang.

Meer uit Voetbal

Gelijkspel Atlético - Arsenal met hoofdrol Nederlandse arbitrage

MADRID (ANP) - De eerste wedstrijd tussen Atlético Madrid en Arsenal in de halve finale van de Champions League is in een gelijkspel geëindigd: 1-1. De Nederlandse arbitrage vertolkte een hoofdrol. Danny Makkelie en videoscheidsrechter Dennis Higler moesten beslissen over drie potentiële strafschoppen. Beide doelpunten vielen uit een strafschop. Viktor Gyökeres zette Arsenal op voorsprong, Julián Alvarez maakte namens Atlético gelijk.

1 uur geleden
Iraanse delegatie ziet af van FIFA-congres vanwege douane

VANCOUVER (ANP/RTR) - De Iraanse delegatie zal donderdag niet deelnemen aan het congres van wereldvoetbalbond FIFA in Vancouver. Dat meldt persbureau Reuters op basis van het Iraanse medium Tasnim News Agency. De afmelding zou te maken hebben met "ongepast gedrag van douaniers" op de luchthaven van Toronto. Volgens Tasnim zijn de drie vertegenwoordigers van de Iraanse voetbalbond op de eerste beschikbare vlucht teruggegaan richting Iran.

4 uur geleden
Duizenden fans huldigen selectie van kampioen ADO Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Duizenden fans huldigen woensdag de selectie van ADO Den Haag op een parkeerterrein voor het stadion van de kampioen van de eerste divisie. De spelers van de selectie van coach Robin Peter worden één voor één op een podium toegezongen door een groengele massa. De fans dansen in de zon op muziek van Haagse artiesten, zwaaien met vlaggen en er worden rookbommen afgestoken.

9 uur geleden
Afghaanse voetbalsters mogen ondanks Taliban duels spelen

VANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.

13 uur geleden
FIFA verhoogt premies voor WK-deelnemers na kritiek

VANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.

14 uur geleden
Fortuna Sittard-verdediger Pinto twee wedstrijden geschorst

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.

14 uur geleden
PSG klopt Bayern München in spectaculaire halve finale met 5-4

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.

1 dag geleden