Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanvaller Lang vervangt geblesseerde Gakpo tegen Gibraltar

Aanvaller Lang vervangt geblesseerde Gakpo tegen Gibraltar

ROTTERDAM (ANP) - Noa Lang staat maandag voor het eerst in de basis bij het Nederlands voetbalelftal. De 22-jarige aanvaller neemt in de WK-kwalificatiewedstrijd in De Kuip tegen Gibraltar links voorin de plek in van Cody Gakpo. De PSV'er viel vrijdag in het met 1-0 gewonnen uitduel met Letland na rust uit met een hoofdblessure. Lang maakte tegen Letland als invaller zijn debuut en begint nu aan zijn tweede interland. Memphis Depay (spits) en Steven Berghuis (rechtsbuiten) zijn de andere aanvallers.

Het basiselftal van Oranje is verder op nog een plek gewijzigd. Georginio Wijnaldum keert na een schorsing terug in het elftal. Dat gaat ten koste van Feyenoorder Guus Til. Wijnaldum speelt op het middenveld samen met Frenkie de Jong en Davy Klaassen.

Justin Bijlow staat opnieuw op doel en heeft de verdedigers Denzel Dumfries, Virgil van Dijk, Stefan de Vrij en Daley Blind voor zich.

Op de tribune

Verdediger Nathan Aké en vierde doelman Joël Drommel zitten net als tegen Letland op de tribune. Wijnaldum zat daar toen vanwege zijn schorsing ook. Nu is Marten de Roon de derde speler die buiten de selectie van 23 man valt en niet op de reservebank mag zitten maar op de tribune. De 30-jarige De Roon was onder de vorige bondscoaches Ronald Koeman en Frank de Boer een vaste kracht, maar hij komt vooralsnog niet in de plannen van Louis van Gaal voor.

Koploper Nederland heeft in groep G van de kwalificatie 2 punten meer dan Noorwegen en 4 meer dan Turkije. In november zijn de twee laatste duels, met Montenegro (uit) en Noorwegen (thuis). De poulewinnaar plaatst zich rechtstreeks voor het WK in Qatar.

Opstelling Nederland: Bijlow; Dumfries, De Vrij, Van Dijk en Blind; Wijnaldum, Frenkie de Jong en Klaassen; Berghuis, Depay en Lang.

Meer uit Voetbal

Duitse voetballers verslaan Ghana dankzij doelpunt in slotfase

STUTTGART (ANP) - De Duitse voetballers hebben een oefenwedstrijd tegen Ghana met klein verschil gewonnen. In Stuttgart eindigde het duel in 2-1.

5 uur geleden
Polen wil na 96 jaar weer eens winnen in Zweden en zo WK bereiken

SOLNA (ANP/RTR) - Polen hoopt dinsdag in de finale van de play-offs voor het WK voetbal na 96 jaar weer een uitwedstrijd tegen Zweden te winnen. Na de zege van 3-0 voor de Polen in een vriendschappelijke ontmoeting in 1930 in Stockholm, won Zweden daarna acht keer in eigen land en eindigden twee duels onbeslist.

8 uur geleden
Deense bondscoach spreekt van 'belangrijkste duel uit carrière'

PRAAG (ANP/RTR) - De Deense bondscoach Brian Riemer heeft de cruciale wedstrijd van dinsdag tegen Tsjechië op een persconferentie omschreven als de belangrijkste wedstrijd uit zijn trainerscarrière. Een overwinning zou Denemarken een ticket voor het aanstaande WK voetbal opleveren.

8 uur geleden
Standbeeld voor ADO-icoon Lex Schoenmaker in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Bij het stadion van ADO Den Haag komt een standbeeld van oud-speler Lex Schoenmaker te staan. De gemeente Den Haag heeft maandag ingestemd met het initiatief van een groep supporters, omdat zijn prestaties deel uitmaken "van de rijke sporthistorie van Den Haag".

10 uur geleden
Spelers zelf verantwoordelijk na aannemen andere nationaliteit

DEN HAAG (ANP) - Voetballers die vrijwillig de nationaliteit van een ander land hebben aangenomen, worden geacht op de hoogte te zijn van de eventuele consequenties voor de Nederlandse nationaliteit. Dat stelt een woordvoerder van het ministerie van Justitie in antwoord op vragen van het ANP over een paspoortkwestie binnen het Nederlandse betaald voetbal, waarbij mogelijk meerdere profs betrokken zijn. De KNVB stelt dat clubs uit de Eredivisie en eerste divisie alleen spelers moeten opstellen die zeker speelgerechtigd zijn.

10 uur geleden
Dumfries aanvoerder Oranje als Van Dijk ontbreekt tegen Ecuador

ZEIST (ANP) - Denzel Dumfries draagt de aanvoerdersband bij het Nederlands elftal als Virgil van Dijk dinsdag rust krijgt tijdens de oefeninterland tegen Ecuador. Dat bevestigde Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.

10 uur geleden
Nagelsmann wil meer openheid over homoseksualiteit in voetbal

STUTTGART (ANP/DPA) - Na de coming-out van jeugdtrainer Christian Dobrick van FC St. Pauli heeft de Duitse bondscoach Julian Nagelsmann zich sterk gemaakt voor een open benadering van homoseksualiteit in het voetbal. "Ik vind het heel jammer dat we dit nog steeds moeten bespreken. Het is schandalig dat je me deze vraag moet stellen", zei Nagelsmann in een interview met RTL/ntv.

12 uur geleden