Aanvaller Lang baalt na gelijkspel van PSV-publiek
EINDHOVEN (ANP) - Noa Lang heeft na het gelijkspel van PSV tegen Willem II (1-1) uitgehaald naar de supporters van zijn ploeg uit Eindhoven. "We hebben het gewoon even zwaar", zei hij bij ESPN. "Maar we gaan niet beter spelen van de manier hoe zij doen. De wisselwerking is er totaal niet. We spelen niet goed, maar dan hebben we het publiek juist nodig."
Lang vindt dat zijn ploeg meer krediet van de eigen aanhang verdient. "We hebben anderhalf jaar goed gespeeld", zei hij. "Nu is het anderhalve maand slecht. Ik vind dit heel jammer. Ik vind het belachelijk, maar dat vindt het hele team. Dit is echt een thema in ons team. Maar blijkbaar kunnen zij beter voetballen dan wij. Wij moeten opstaan in het veld, maar ook ons publiek kan beter. We hebben ze juist nodig als we het moeilijk hebben. We zijn toch één club? We moeten elkaar helpen."
Lang schoot PSV met een fraai schot op voorsprong. Na zijn treffer legde hij zijn wijsvinger op de lippen. Alsof de aanvaller wilde zeggen dat de fans stil moesten zijn. Lang deed dat nog een keer toen hij kritiek kreeg na het weggeven van een hoekschop. "Na mijn doelpunt moeten we de voorsprong vasthouden of uitbreiden", zei Lang. "Maar we hadden totaal geen grip op de wedstrijd. We waren slordig en maakten veel fouten. We speelden in een te laag tempo. Het is een beetje de fase waarin we zitten. Het lijkt wel of iedereen pap in de benen heeft."
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft in de strijd om promotie naar de Eredivisie overtuigend afgerekend met Roda JC. De nog ongeslagen koploper in de Keuken Kampioen Divisie versloeg in eigen huis de nummer 3 van de ranglijst met 4-0.
12 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is er niet in geslaagd de thuiswedstrijd tegen Telstar te winnen. De ploeg van trainer John van den Brom had in de Grolsch Veste in Enschede kansen te over om te scoren, maar wist geen enkele keer de bal langs de uitblinkende doelman Ronald Koeman te werken. De wedstrijd eindigde in 0-0.
19 minuten geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Pep Guardiola is toe aan zijn duizendste wedstrijd als coach. De Spaanse trainer van Manchester City bereikt dat magische aantal zondag tegen Liverpool. "Liverpool is onze grootste rivaal, dus ik kan me geen betere wedstrijd wensen om deze mijlpaal te vieren", zei hij tegen verslaggevers.
5 uur geledenLISSABON (ANP) - Carlos Forbs is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Portugal. De oud-speler van Ajax mag zich melden voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Armenië.
7 uur geledenZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalsters oefenen dit jaar nog tegen Portugal en Zuid-Korea. Dat zijn de laatste duels voor Oranje voor het kwalificatietoernooi voor het WK van 2027 in Brazilië, dat in maart van start gaat.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV heeft zondag de beschikking over een bijna fitte selectie voor de topwedstrijd bij AZ. De Eindhovenaren missen alleen de langdurig geblesseerde aanvallers Ruben van Bommel en Alassane Pléa. Dat zei de coach vrijdag.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Aymen Sliti (Feyenoord), Sami Ouaissa (NEC), Ayoub Oufkir (Sparta Rotterdam) en Devin Haen (Willem II) debuteren in de selectie van Jong Oranje. Michael Reiziger heeft het viertal opgenomen in zijn spelersgroep voor de komende duels in de EK-kwalificatie met Jong Slovenië en Jong Israël.
8 uur geleden