Aanvaller Kluivert en Leipzig winnen ook van Werder Bremen
LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig mag zich in ieder geval voor een paar uur koploper van de Bundesliga noemen. Met Justin Kluivert als basisspeler werd Werder Bremen verslagen: 2-0.
Marcel Sabitzer en Dani Olmo maakten de doelpunten voor de thuisploeg. Bayern München en Bayer Leverkusen kunnen Leipzig in de elfde speelronde van de Bundesliga passeren. Bayern München gaat zaterdagavond op bezoek bij Union Berlin. Trainer Peter Bosz speelt zondag met Bayer Leverkusen tegen TSG Hoffenheim.
Kluivert werd in de slotminuut van de reguliere speeltijd gewisseld. Tahith Chong mocht halverwege de tweede helft invallen bij Werder Bremen.
Dortmund
Borussia Dortmund ging in eigen stadion hard onderuit tegen VfB Stuttgart: 1-5. Silas Wamangituka maakte twee doelpunten en bereidde een treffer van zijn ploeggenoot Tanguy Coulibaly voor. Ook Philipp Förster en Nicolás González scoorden voor Stuttgart. Giovanni Reyna bracht Dortmund vlak voor rust op gelijke hoogte (1-1).
Borussia Mönchengladbach moest in het thuisduel met Hertha BSC genoegen nemen met een gelijkspel (1-1). Mattéo Guendouzi opende de score voor de bezoekers. Breel Embolo maakte gelijk. Javairô Dilrosun had een basisplaats bij Hertha BSC.
Elvis Rexhbecaj bezorgde 1. FC Köln met een doelpunt een uitzege op FSV Mainz 05 (0-1). Freiburg won in eigen stadion van Arminia Bielefeld (2-0). Vincenzo Grifo benutte een strafschop, die Mike van der Hoorn had veroorzaakt. Jeong Woo-yeong bepaalde in blessuretijd de eindstand.
Meer uit Voetbal
TUNIS (ANP/RTR) - De voetbalbond van Tunesië heeft afscheid genomen van bondscoach Sami Trabelsi. Tunesië, een van de tegenstanders van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK deze zomer, werd zaterdag uitgeschakeld in de achtste finales van de Afrika Cup in Marokko.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de eerste stadsderby na 53 jaar tegen Paris FC in Ligue 1 met 2-1 gewonnen. Désiré Doué en Ousmane Dembélé maakten de doelpunten voor de laatste winnaar van de Champions League. Willem Geubbels maakte vanaf de strafschopstip gelijk voor de bezoekers, die afgelopen seizoen naar het hoogste niveau promoveerden.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale is weer koploper van de Serie A. De club won de thuiswedstrijd tegen Bologna (3-1).
11 uur geledenRABAT (ANP) - Azzedine Ounahi komt niet meer in actie voor Marokko op de Afrika Cup. De spelmaker van Girona heeft een kuitblessure en moet volgens zijn bondscoach Walid Regragui minimaal vijf weken rust houden.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft in blessuretijd een voorsprong op Chelsea verspeeld. Enzo Fernández maakte in de 94e minuut de gelijkmaker voor de bezoekers uit Londen: 1-1.
13 uur geledenLEEDS (ANP) - Een toeschouwer in het stadion van Leeds United is kort voor de aftrap van het duel met Manchester United overleden. Dat meldt de thuisploeg in een statement dat op eigen kanalen is verschenen.
15 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko staat in de kwartfinales van de Afrika Cup. Het gastland won zondag in Rabat met 1-0 van Tanzania. Kameroen is na een zege op Zuid-Afrika (2-1) de volgende tegenstander van Marokko. Junior Tchamadeu en Christian Kofane maakten de doelpunten voor de 'Ontembare Leeuwen.' Evidence Makgopa maakte het duel in de 88e minuut namens Zuid-Afrika nog even spannend.
15 uur geleden