Aanvaller Kluivert en Leipzig winnen ook van Werder Bremen
LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig mag zich in ieder geval voor een paar uur koploper van de Bundesliga noemen. Met Justin Kluivert als basisspeler werd Werder Bremen verslagen: 2-0.
Marcel Sabitzer en Dani Olmo maakten de doelpunten voor de thuisploeg. Bayern München en Bayer Leverkusen kunnen Leipzig in de elfde speelronde van de Bundesliga passeren. Bayern München gaat zaterdagavond op bezoek bij Union Berlin. Trainer Peter Bosz speelt zondag met Bayer Leverkusen tegen TSG Hoffenheim.
Kluivert werd in de slotminuut van de reguliere speeltijd gewisseld. Tahith Chong mocht halverwege de tweede helft invallen bij Werder Bremen.
Dortmund
Borussia Dortmund ging in eigen stadion hard onderuit tegen VfB Stuttgart: 1-5. Silas Wamangituka maakte twee doelpunten en bereidde een treffer van zijn ploeggenoot Tanguy Coulibaly voor. Ook Philipp Förster en Nicolás González scoorden voor Stuttgart. Giovanni Reyna bracht Dortmund vlak voor rust op gelijke hoogte (1-1).
Borussia Mönchengladbach moest in het thuisduel met Hertha BSC genoegen nemen met een gelijkspel (1-1). Mattéo Guendouzi opende de score voor de bezoekers. Breel Embolo maakte gelijk. Javairô Dilrosun had een basisplaats bij Hertha BSC.
Elvis Rexhbecaj bezorgde 1. FC Köln met een doelpunt een uitzege op FSV Mainz 05 (0-1). Freiburg won in eigen stadion van Arminia Bielefeld (2-0). Vincenzo Grifo benutte een strafschop, die Mike van der Hoorn had veroorzaakt. Jeong Woo-yeong bepaalde in blessuretijd de eindstand.
Meer uit Voetbal
WAALWIJK (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kijkt tevreden terug op de eerste helft van het oefenduel met Zuid-Korea, waarin de voetbalsters van Oranje al de 5-0-eindstand op het bord zetten. "Het was heel dynamisch en moeilijk te verdedigen. Dat is wat we graag willen zien. Maar ik hoopte stiekem toch wel dat we iets meer getest zouden worden", zei Veurink na het oefenduel in Waalwijk.
8 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Vivianne Miedema kan zich niet herinneren wanneer ze voor het laatst met zo'n goed gevoel op het veld stond bij Oranje. Na een periode van twijfels over haar toekomst als international scoorde de topscorer aller tijden van het Nederlands elftal dinsdag tegen Zuid-Korea (5-0) al voor rust vier keer. "Dit is weer de Vivianne Miedema die zich helemaal goed voelt op het veld", zei de aanvalster na het oefenduel in Waalwijk.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal vindt dat de politiek strengere regels moet maken en die moet handhaven om vuurwerkacties zoals afgelopen zondag bij Ajax-FC Groningen te voorkomen. Dat zei hij bij Pauw & De Wit. "Het is een maatschappelijk probleem. Dit heeft met normen en waarden te maken."
9 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga verstevigd door een zege op Atlético Madrid. In Camp Nou eindigde de topper in 3-1 voor de thuisploeg van coach Hansi Flick.
9 uur geledenDORTMUND (ANP) - Bayer Leverkusen heeft in het Duitse bekertoernooi Borussia Dortmund uitgeschakeld in de achtste finales. In Dortmund werd het 1-0 voor de bezoekers, waar Mark Flekken het doel schoon hield.
9 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in hun laatste wedstrijd van het jaar met ruime cijfers gewonnen van een zwak Zuid-Korea. Het oefenduel in Waalwijk eindigde in 5-0. Oranjes topscorer aller tijden Vivianne Miedema blonk uit met vier treffers voor rust.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is koploper Arsenal in de Premier League genaderd tot op 2 punten. De ploeg van trainer Pep Guardiola versloeg Fulham in Londen in een spectaculaire wedstrijd met 5-4 mede door een treffer van Tijjani Reijnders.
10 uur geleden