
Aanvaller Kerk redt punt voor Antwerp tegen koploper Union
ANTWERPEN (ANP) - Titelverdediger Antwerp heeft het reguliere seizoen in de Belgische voetbalcompetitie afgesloten met een 1-1-gelijkspel tegen koploper Union. Daarmee bleef het verschil tussen beide teams 18 punten, een aantal dat voor het begin van de play-offs om de landstitel wordt gehalveerd.
Union nam in de 84e minuut, nota bene met een man minder, de leiding. Gustaf Nilsson kopte raak, elf minuten nadat zijn Japanse ploeggenoot Koki Machida met twee keer geel naar de kant was gestuurd. De in de slotfase ingevallen Nederlander Gyrano Kerk profiteerde van een blunder van Union-doelman Anthony Moris door in de extra tijd nog gelijk te maken.
Antwerp-coach Mark van Bommel had drie Nederlanders in zijn basisopstelling: Owen Wijndal, Jurgen Ekkelenkamp en Vincent Janssen. Die laatste werd in de rust gewisseld.
Eindstand
Naaste belagers van Union verloren; Anderlecht zaterdag al tegen Kortrijk (0-1), Club Brugge een dag later bij Sint-Truiden (2-1).
In de eindstand heeft Union 70 punten uit dertig duels. Anderlecht volgt met 63, Antwerp heeft 52 punten, terwijl Club Brugge op 51 uitkwam. Die aantallen worden nu gehalveerd.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord kan tijdens de eerste competitiewedstrijd tegen NAC Breda beschikken over Givairo Read. De rechtervleugelverdediger wordt niet geschorst voor de rode kaart die hij in mei ontving in het thuisduel met PSV (2-3).
59 minuten geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft Kota Takai aan de selectie toegevoegd. De 20-jarige Japanse international komt over van Kawasaki Frontale en ondertekent bij de Londenaren een contract voor vijf jaar.
4 uur geledenGENÈVE (ANP) - De voetbalsters van Italië en Portugal hebben met 1-1 gelijkgespeeld op het EK. Het was het eerste gelijkspel op het toernooi in Zwitserland.
12 uur geledenTHUN (ANP) - De voetbalsters van Spanje hebben tegen België ook hun tweede EK-duel overtuigend gewonnen. Tot vroeg in de tweede helft hield België het nog spannend tegen de wereldkampioen en kwam het twee keer terug van een achterstand, maar daarna drukte Spanje de overmacht uit in de score: 6-2.
18 uur geledenZURICH (ANP/RTR) - Engeland-middenveldster Georgia Stanway kan niet wachten op het EK-duel van woensdag met het Nederlands elftal. De speelster van Bayern München vindt dat er na de nederlaag tegen Frankrijk genoeg is gepraat en dat het tijd is voor actie. "Daarom wilde ik deze persconferentie eigenlijk overslaan. We willen dit zo snel mogelijk op het veld rechtzetten", zei Stanway in het spelershotel in speelstad Zürich.
19 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Poolse keeper Wojciech Szczesny heeft na een succesvol seizoen zijn contract bij FC Barcelona met twee jaar verlengd. De 35-jarige keeper heeft bijgetekend tot en met juni 2027, meldt de Catalaanse club.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Lily Yohannes verruilt Ajax voor de Franse topclub Olympique Lyon. Ajax meldt dat beide clubs akkoord zijn met de overgang van de 18-jarige middenveldster, die zelf maandag op Instagram al haar vertrek bij de Amsterdamse club had aangekondigd.
20 uur geleden