Aanvaller Kane ziet niets in uitspelen competitie in nazomer
LONDEN (ANP) - Aanvaller Harry Kane van Tottenham Hotspur voelt er weinig voor om het huidige seizoen indien nodig in juli en augustus uit te spelen. "Nee, daar zie ik niets in", liet de aanvoerder van Engeland weten. "In die periode kunnen we ons beter bezighouden met het nieuwe seizoen."
Onder anderen voorzitter Aleksander Ceferin van de Europese voetbalbond UEFA sloot zaterdag in een interview een dergelijke oplossing voor de huidige problematiek vanwege het wereldwijde coronavirus niet uit. Het nieuwe seizoen zou daardoor aanzienlijk later beginnen.
Wat Kane betreft, moet de competitie worden geschrapt als de Premier League tegen eind juni niet voltooid kan zijn. "Ik weet dat ze er alles aan doen om het huidige seizoen volledig te kunnen beëindigen. Maar er moet een moment zijn dat er een conclusie komt en er een besluit kan worden genomen. Genoeg is genoeg. Voorlopig regeert de onzekerheid. Wat komt er allemaal nog meer op het voetbal af?"
Speelkalender
Het profvoetbal in Engeland ligt in elk geval tot 30 april stil vanwege de pandemie door het coronavirus. De meeste clubs in de Premier League moeten nog negen wedstrijden spelen. Liverpool heeft de landstitel voor het grijpen dankzij een ongekende voorsprong van 25 punten op nummer 2 Manchester City.
Het EK voetbal, dat komende zomer zou worden gehouden, is onder meer ook verplaatst naar volgend jaar zomer om ruimte op de speelkalender te maken voor alle resterende duels in de nationale competities en de Europese clubtoernooien.
Achtste in Premier League
De trefzekere Kane, tot dusver goed voor 181 goals voor de Spurs in alle competities, ondertekende bij Tottenham in 2018 een contract tot de zomer van 2024. De 26-jarige Brit betwijfelt echter of hij die lucratieve verbintenis gaat uitdienen. "Ik ben ambitieus, ik wil beter worden, ik wil uitgroeien tot een echte topspeler en ik wil prijzen winnen. Als ik het gevoel krijg dat we als team geen progressie meer tonen, dan ben ik niet iemand die zomaar voor altijd wil blijven. Alles zal afhangen van de ontwikkeling van onze ploeg."
Tottenham staat momenteel teleurstellend achtste in de Premier League.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
4 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft ten koste van Leeds United de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg van interim-trainer Calum McFarlane was op Wembley met 1-0 te sterk en houdt de kans op een prijs dit seizoen levend. De Argentijnse middenvelder Enzo Fernández maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.
9 uur geledenALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.
10 uur geleden