Aanvaller Kane ziet niets in uitspelen competitie in nazomer
LONDEN (ANP) - Aanvaller Harry Kane van Tottenham Hotspur voelt er weinig voor om het huidige seizoen indien nodig in juli en augustus uit te spelen. "Nee, daar zie ik niets in", liet de aanvoerder van Engeland weten. "In die periode kunnen we ons beter bezighouden met het nieuwe seizoen."
Onder anderen voorzitter Aleksander Ceferin van de Europese voetbalbond UEFA sloot zaterdag in een interview een dergelijke oplossing voor de huidige problematiek vanwege het wereldwijde coronavirus niet uit. Het nieuwe seizoen zou daardoor aanzienlijk later beginnen.
Wat Kane betreft, moet de competitie worden geschrapt als de Premier League tegen eind juni niet voltooid kan zijn. "Ik weet dat ze er alles aan doen om het huidige seizoen volledig te kunnen beëindigen. Maar er moet een moment zijn dat er een conclusie komt en er een besluit kan worden genomen. Genoeg is genoeg. Voorlopig regeert de onzekerheid. Wat komt er allemaal nog meer op het voetbal af?"
Speelkalender
Het profvoetbal in Engeland ligt in elk geval tot 30 april stil vanwege de pandemie door het coronavirus. De meeste clubs in de Premier League moeten nog negen wedstrijden spelen. Liverpool heeft de landstitel voor het grijpen dankzij een ongekende voorsprong van 25 punten op nummer 2 Manchester City.
Het EK voetbal, dat komende zomer zou worden gehouden, is onder meer ook verplaatst naar volgend jaar zomer om ruimte op de speelkalender te maken voor alle resterende duels in de nationale competities en de Europese clubtoernooien.
Achtste in Premier League
De trefzekere Kane, tot dusver goed voor 181 goals voor de Spurs in alle competities, ondertekende bij Tottenham in 2018 een contract tot de zomer van 2024. De 26-jarige Brit betwijfelt echter of hij die lucratieve verbintenis gaat uitdienen. "Ik ben ambitieus, ik wil beter worden, ik wil uitgroeien tot een echte topspeler en ik wil prijzen winnen. Als ik het gevoel krijg dat we als team geen progressie meer tonen, dan ben ik niet iemand die zomaar voor altijd wil blijven. Alles zal afhangen van de ontwikkeling van onze ploeg."
Tottenham staat momenteel teleurstellend achtste in de Premier League.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft een grote stap gezet naar de finale van het Spaanse bekertoernooi. De ploeg van trainer Diego Simeone liet FC Barcelona in het eerste duel van de halve eindstrijd kansloos (4-0). Die stand stond bij rust al op het scorebord van een kolkend Estadio Metropolitano. De return is op 3 maart in Barcelona.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Nederlands elftal is in de groepsfase van de nieuwe editie van de Nations League gekoppeld aan Duitsland, Servië en Griekenland. Dat heeft een loting in Brussel uitgewezen.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zich na het afsluiten van de transfermarkt spectaculair versterkt. De transfervrije Raheem Sterling heeft zijn handtekening onder een contract tot het einde van dit seizoen gezet.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De UEFA voelt niets voor een terugkeer van de nationale ploeg en clubteams van Rusland in Europese toernooien. "Ons standpunt blijft ongewijzigd", zei voorzitter Aleksander Ceferin op het vijftigste congres van de Europese voetbalbond in Brussel.
16 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz vreest voor griepgevallen in de PSV-selectie als spelers komend weekend carnaval gaan vieren. "Daar maak ik me zorgen om, met zoveel mensen dicht op elkaar. Ik weet niet of ze het gaan vieren, maar ik kan het me heel goed voorstellen. We wonen in Eindhoven", zei Bosz tijdens zijn persconferentie voor het Eredivisieduel met FC Volendam van vrijdag.
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV neemt het vrijdagavond zonder Ismael Saibari op tegen FC Volendam. Trainer Peter Bosz heeft de Marokkaanse international de afgelopen dagen vrijgegeven om te rusten na zijn deelname aan de Afrika Cup van een maand geleden. Ploeggenoot Anass Salah-Eddine, die een twijfelgeval is voor het duel in Volendam, heeft vanaf komend weekend om dezelfde reden een paar dagen vrij.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Thomas Tuchel heeft zijn contract als bondscoach van Engeland verlengd tot en met het EK van 2028, dat in het Verenigd Koninkrijk en Ierland plaatsvindt. Dat heeft de Engelse voetbalbond bekendgemaakt. De Duitser kwam in 2024 in dienst en won met Engeland alle kwalificatiewedstrijden voor het WK van komende zomer.
21 uur geleden