Aanvaller Kane keert terug bij Spurs en ontkent werkweigering
LONDEN (ANP) - Aanvaller Harry Kane keert zaterdag terug bij Tottenham Hotspur. "Zoals gepland", liet de veelbesproken topscorer van de Premier League weten op sociale media. "Ik wil niet specifiek ingaan op mijn situatie, maar ik wil graag benadrukken dat ik nooit zal weigeren om te trainen en dat heb ik ook nog nooit gedaan."
Om Kane was de afgelopen week veel te doen. De aanvoerder van de Engelse ploeg had zich afgelopen maandag voor de eerste keer na het EK weer moeten melden bij de Spurs om een aantal medische testen te ondergaan. Hij bleef echter weg en kwam daarna evenmin opdagen bij de club uit Londen. Daarmee voedde hij de aanhoudende geruchten dat hij naar een echte topclub wil overstappen, waarmee hij prijzen kan gaan winnen. Met de Spurs lukt dat al vele jaren niet.
Vooral Manchester City is in hem geïnteresseerd, maar wil pas praten als Tottenham de torenhoge vraagprijs van naar verluidt 150 miljoen pond (circa 175 miljoen euro) aanzienlijk zal verlagen. Veel fans van de Spurs betichtten Kane van werkweigering en die kritiek kwam hard aan bij de trefzekere spits.
"Het is nu bijna 10 jaar geleden dat ik mijn debuut maakte voor Tottenham. In elk jaar kon ik op steun van de fans rekenen. Daarom doet het mij nu zoveel pijn dat mijn professionaliteit in twijfel wordt getrokken."
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
13 uur geledenZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax accepteert het schikkingsvoorstel van de KNVB van één duel schorsing voor Takehiro Tomiyasu. De Japanner kreeg zaterdag een rode kaart voor een overtreding op aanvaller Lequincio Zeefuik van Heracles Almelo.
15 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie leidt zondag de bekerfinale tussen AZ en NEC. Hij staat voor zijn vierde eindstrijd van de KNVB-beker, na duels tussen AZ en Vitesse (2017), Ajax - PSV (2022) en AZ - Go Ahead Eagles (2025).
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
1 dag geleden