Aanvaller joodse viering bij New York aangeklaagd
MONSEY (ANP) - De man die afgelopen zaterdag in de staat New York tijdens een joodse viering op mensen instak, is wegens zogeheten haatmisdaad aangeklaagd. Federale aanklagers hebben dit maandag bekendgemaakt. De politie in New York en New Jersey is na de steekpartij meer gaan patrouilleren bij Joodse instellingen en in Joodse wijken. De aanvaller verwondde vijf mensen van wie twee ernstig, aldus Amerikaanse media.
De politie had nog niets losgelaten over het mogelijke motief van de man, maar de gouverneur van de staat New York, Andrew Cuomo, noemde het al 'binnenlands terrorisme'. De dader kon kort na de steekpartij in Morsey worden opgepakt. Morsey ligt aan de noordrand van de metropool New York en niet ver van de grens met New Jersey.
New York is de thuisbasis van een van de grootste Joodse gemeenschappen ter wereld met enkele honderdduizenden mensen. De politie in de stad New York maakte zondag bekend negen mogelijke antisemitische aanvallen in onderzoek te hebben. Die vonden allemaal plaats in het stadsdeel Brooklyn dat een grote Joodse gemeenschap heeft.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De volgende ronde van onderhandelingen over vrede in Oekraïne wordt 17 en 18 februari in Genève gehouden, volgens het Kremlin. Oekraïne en Rusland onderhandelen onder begeleiding van de VS over een einde aan de strijd en een vredesregeling. Eerdere onderhandelingen in deze reeks waren in Abu Dhabi.
40 minuten geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby had niet door dat de vrouw die hem beschuldigt van verkrachting in haar huis in Oslo in slaap was gevallen. "Ik heb dat op geen enkel moment gemerkt", verklaarde de zoon van kroonprinses Mette-Marit volgens Noorse media vrijdag in de rechtbank in Oslo.
46 minuten geledenCAPE CANAVERAL (ANP/RTR) - Vier astronauten zijn opgestegen met een SpaceX-raket en onderweg naar het internationale ruimtestation ISS, is te zien op beelden van de NASA. Ze komen naar verwachting zaterdag aan, na een vlucht van zo'n 34 uur.
54 minuten geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Rond de vulkaan de Teide op Tenerife zijn er al dagen seismische activiteiten, maar dat geschok wijst volgens minister Víctor Ángel Torres niet op een nabije uitbarsting van de vulkaan. De minister van Territoriaal Beleid erkende in een vraaggesprek dat de trillingen die ook vrijdagochtend zijn gevoeld, "niet normaal zijn". Ze zijn anders dan in de afgelopen jaren, aldus Torres.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - Het verbod op de Britse pro-Palestijnse actiegroep Palestine Action is onwettig, oordeelt de rechter. De regering plaatste de organisatie in juli op de lijst met terroristische organisaties, maar volgens de rechter is dat in strijd met het recht op vrijheid van meningsuiting.
1 uur geledenOSLO (ANP) - Het Noorse hof heeft deze week een sms gestuurd naar verschillende organisaties waarvan kroonprinses Mette-Marit beschermvrouwe is. Daarin staat een uitnodiging om verder te praten over de ophef die ontstond over de banden van de kroonprinses met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein, melden Noorse media.
2 uur geledenTUCSON (ANP) - De FBI heeft de beloning voor informatie die leidt tot de opsporing van de ontvoerde Nancy Guthrie of haar kidnapper verhoogd tot 100.000 dollar (84.000 euro). Dat is een verdubbeling van het bedrag dat eerder was uitgeloofd.
2 uur geleden