Aanvaller Jahanbakhsh viert eerste treffer voor Brighton
BRIGHTON (ANP) - Alireza Jahanbakhsh heeft een grote bijdrage geleverd aan de thuiszege van zijn voetbalclub Brighton & Hove Albion op Bournemouth: 2-0. De oud-speler van AZ maakte de snelle openingstreffer van de thuisploeg. De Australiër Aaron Mooy tekende in de slotfase voor de eindstand.
Jahanbakhsh trof al na 2 minuten en 29 seconden doel. Het was zijn eerste treffer sinds 6 mei 2018, toen hij voor AZ tegen PEC Zwolle scoorde. Jahanbakhsh wist in zijn eerste seizoen in negentien duels niet te scoren voor Brighton. Dit seizoen kwam hij tot zaterdag pas één keer in actie, als invaller.
Davy Pröpper speelde een sterke wedstrijd voor Brighton. Bij Bournemouth ontbrak de geblesseerde Nathan Aké.
Brighton klom naar de dertiende positie van de ranglijst van de Premier League, met drie punten meer dan de voorlopige nummer zestien Bournemouth.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.
3 uur geledenALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.
3 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - PSV heeft met een 4-1-overwinning tegen FC Den Bosch de kwartfinale van de KNVB-beker bereikt. De kampioen van Nederland kwam in Stadion De Vliert geen moment in de problemen tegen de huidige nummer 7 van de eerste divisie.
3 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft voor de derde keer op rij gelijkgespeeld in de Serie A. De regerend kampioen kwam in Napels niet verder dan 0-0 tegen Parma. Vorige week speelde de nummer 3 van Italië gelijk tegen Hellas Verona (2-2) en Internazionale (2-2).
6 uur geledenTANGER (ANP) - Senegal staat zondag in de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van Teranga' wonnen woensdag in Tanger in de halve finale met 1-0 van Egypte. Senegal speelt in de eindstrijd tegen de winnaar van de wedstrijd tussen gastland Marokko en Nigeria. Die twee landen spelen woensdagavond tegen elkaar in Rabat.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - Youri Baas mist de uitwedstrijd van Ajax tegen AZ in de achtste finale van de KNVB-beker. De verdediger is niet fit en ontbreekt in de selectie van de bezoekers uit Amsterdam.
6 uur geleden