Aanvaller Jahanbakhsh viert eerste treffer voor Brighton
BRIGHTON (ANP) - Alireza Jahanbakhsh heeft een grote bijdrage geleverd aan de thuiszege van zijn voetbalclub Brighton & Hove Albion op Bournemouth: 2-0. De oud-speler van AZ maakte de snelle openingstreffer van de thuisploeg. De Australiër Aaron Mooy tekende in de slotfase voor de eindstand.
Jahanbakhsh trof al na 2 minuten en 29 seconden doel. Het was zijn eerste treffer sinds 6 mei 2018, toen hij voor AZ tegen PEC Zwolle scoorde. Jahanbakhsh wist in zijn eerste seizoen in negentien duels niet te scoren voor Brighton. Dit seizoen kwam hij tot zaterdag pas één keer in actie, als invaller.
Davy Pröpper speelde een sterke wedstrijd voor Brighton. Bij Bournemouth ontbrak de geblesseerde Nathan Aké.
Brighton klom naar de dertiende positie van de ranglijst van de Premier League, met drie punten meer dan de voorlopige nummer zestien Bournemouth.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."
1 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De voorzitter van de Senegalese voetbalbond heeft donderdag gezworen een "kruistocht" te beginnen tegen een besluit van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) om het land de Afrika Cup af te nemen. Zijn juridische team waarschuwde dat de zaak grote gevolgen kan hebben.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-speler Rayane Bounida is voor het eerst opgeroepen voor het Marokkaanse voetbalelftal. De 20-jarige buitenspeler maakt deel uit van de selectie voor de komende oefenwedstrijden tegen Ecuador en Paraguay.
9 uur geledenMADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.
21 uur geleden