
Aanvaller Huntelaar nog een jaar bij Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Klaas-Jan Huntelaar blijft nog een seizoen bij Ajax. De aanvaller heeft zijn aflopende contract bij zijn club uit Amsterdam met nog een jaar verlengd.
Huntelaar viert in augustus zijn 37e verjaardag, maar voelt zich nog fit genoeg om te voetballen op hoog niveau. Hij was het afgelopen seizoen vaak geen basisspeler, maar maakte toch nog negen competitietreffers.
"Ik wilde graag nog door en het liefst hier bij Ajax", laat Huntelaar weten. "Ik zie mezelf niet meer in een ander shirt spelen. Ik voel me fit en kom met plezier naar de club. Ik weet zeker dat ik nog een bijdrage kan leveren op het veld. Maar ik weet ook dat mijn rol naarmate de jaren vorderen verandert. Daar heb ik de afgelopen tijd veel over nagedacht en over gesproken met de trainer en met directeur voetbalzaken Marc Overmars. Uit die gesprekken bleek ook dat Ajax met mij verder wilde. Dat vertrouwen doet me goed."
"Mooi dat hij nog een jaar bijtekent", stelt Overmars. "Wij wilden Klaas-Jan sowieso voor de club behouden en zijn er van overtuigd dat hij ook komend seizoen als speler van waarde kan zijn. Maar ook op andere vlakken, bijvoorbeeld bij de ontwikkeling van talentvolle spitsen zoals Lassina Traoré en Brian Brobbey. We hebben ook gesproken over de toekomst en andere rollen voor hem bij Ajax, daarover praten we in een later stadium verder."
Huntelaar keerde drie jaar geleden terug bij Ajax, de club die hij in 2008 verliet voor Real Madrid. Hij speelde in totaal 243 officiële wedstrijden voor de recordkampioen van Nederland, waarin hij 151 doelpunten maakte. De spits speelde bij PSV, De Graafschap, AGOVV en Heerenveen voordat hij voor het eerst bij Ajax tekende. In het buitenland kwam hij ook voor AC Milan en Schalke 04 uit.
Huntelaar kwam tot 76 interlands voor het Nederlands elftal en scoorde 42 keer voor Oranje.
Meer uit Voetbal
LEGANÉS (ANP/RTR) - Wereldkampioen Spanje is vlak voor het EK in Zwitserland in grote onzekerheid of het kan beschikken over Gouden Bal-winnares Aitana Bonmatí. De middenveldster van FC Barcelona ligt in het ziekenhuis met een hersenvliesontsteking. "Het is nog niet duidelijk hoe lang ze afwezig zal zijn", zei bondscoach Montse Tomé na de oefenzege op Japan (3-1).
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft Stav Lemkin aan de selectie toegevoegd. De 22-jarige Israëlische verdediger komt over van Sjachtar Donetsk en ondertekent een driejarig contract.
15 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt is de nieuwe trainer van FC Dordrecht. De voormalig international is bij de eerstedivisionist de opvolger van Melvin Boel, die onlangs de overstap maakte naar Go Ahead Eagles.
16 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ivan Perisic blijft bij PSV voetballen. De 36-jarige aanvaller verlengde vrijdag zijn contract met twee jaar, tot de zomer van 2027.
16 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Nederland heeft op vrijdagmiddag een besloten oefenwedstrijd in Leeuwarden met 3-0 gewonnen van Finland. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt. De doelpunten van de Oranjevrouwen werden gemaakt door Lynn Wilms, Chasity Grant en Shanice van de Sanden.
20 uur geledenYOGYAKARTA (ANP) - Jean-Paul van Gastel vervolgt zijn trainersloopbaan in Indonesië. De oud-Feyenoorder heeft een contract ondertekend bij PSIM Yogyakarta, dat afgelopen seizoen naar het hoogste niveau promoveerde.
20 uur geledenLEICESTER (ANP) - Ruud van Nistelrooij vertrekt als coach van Leicester City. Dat heeft de Engelse voetbalclub via de sociale media bekendgemaakt. Leicester City degradeerde onder Van Nistelrooij uit de Premier League. Het contract van Van Nistelrooij liep nog tot medio 2027.
1 dag geleden