Aanvaller Depay voelt zich bij Oranje fitter en fitter worden
WOLFSBURG (ANP) - Memphis Depay speelde dinsdag met het Nederlands elftal tegen Oostenrijk voor het eerst sinds 31 januari van dit jaar weer eens een hele wedstrijd. "Dat had beter gekund, vanuit de club waar ik speelde", zei hij twee dagen voor de achtste finale van Oranje tegen Roemenië op het EK, doelend op Atlético Madrid. "Mijn lichaam heeft minuten nodig, minder trainingen en meer wedstrijden. Het was niet zoals ik wilde, maar dan is het lekker dat je tegen Oostenrijk negentig minuten vol kunt maken."
Depay stond het afgelopen seizoen ruim vier maanden aan de kant met verschillende spierblessures. Maar hij voelt zich op het EK steeds fitter worden. "Als ik had gescoord tegen Polen, dan had ik een goede wedstrijd gespeeld", zei de spits die niet tevreden was over zijn optreden tegen Frankrijk. "Tegen Oostenrijk speelde ik best goed. Ik won veel duels, maar kwam wel weinig aan de bal. Maar zo'n hele wedstrijd tegen Oostenrijk had ik nodig. Een paar dagen later voel ik dat er meer in de tank zit. Ik ben een speler die het vaak in de laatste twintig minuten heeft beslist."
Bondscoach Ronald Koeman twijfelt niet aan zijn topscorer en staat volledig achter Depay. "Ik voel het vertrouwen van de trainer en wil dat graag terugbetalen", zei de spits. "Het draait om de wedstrijden. Zolang ik mijn niveau haal, denk ik dat daar geen twijfels over zijn. Ik probeer alles voor het team te geven. Dat je steun hebt van de meneer die de opstelling bepaalt, is natuurlijk fijn. Een aanvaller haalt altijd vertrouwen uit doelpunten, maar ik let niet alleen op aantallen."
Meer uit Voetbal
VELSEN (ANP) - Telstar heeft het schikkingsvoorstel van de KNVB geaccepteerd voor het afsteken van vuurwerk tijdens de thuiswedstrijd tegen Excelsior in de Eredivisie op 1 november 2025. Het voorstel betreft een boete van 10.000 euro, waarvan 2500 euro voorwaardelijk. Dat heeft de club woensdag bekendgemaakt.
1 uur geledenSEVILLA (ANP) - Matías Almeyda is woensdag voor zeven wedstrijden geschorst nadat hij afgelopen weekend een rode kaart kreeg bij het duel tussen Sevilla en Alavés (1-1). De Argentijnse coach van Sevilla werd weggestuurd, maar liep daarna boos het veld in om bezwaar te maken bij de scheidsrechter.
2 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - Spelers van Real Madrid zijn boos op Benfica-speler Gianluca Prestianni na zijn vermeende racistische uitlatingen tegen Real Madrid-aanvaller Vinicius Júnior dinsdagavond. Onder anderen vedette Kylian Mbappé zegt de opmerkingen te hebben gehoord. "We kunnen niet accepteren dat een speler in het belangrijkste Europese toernooi zich zo gedraagt. Deze man verdient het niet meer om in de Champions League te spelen", zei Mbappé na de 1-0-zege in Lissabon.
4 uur geledenLISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.
17 uur geledenWENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).
18 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.
19 uur geleden