Aanvaller Depay stagneert met Lyon in Marseille
MARSEILLE (ANP) - Olympique Lyon heeft in de Franse competitie niet geprofiteerd van het puntenverlies van koploper Lille. De ploeg van aanvaller Memphis Depay moest bij Olympique Marseille ook genoegen nemen met 1-1.
Lille kwam eerder op zondag tegen het laag geklasseerde Straatsburg eveneens op 1-1 uit. Titelhouder Paris Saint-Germain versloeg hekkensluiter Dijon met 4-0. Lille leidt nu met 59 punten, gevolgd door Paris SG (57) en Lyon (56).
Lyon kwam in Marseille in de 21e minuut op voorsprong door een doelpunt van Karl Toko Ekambi. Op slag van rust maakte nieuwkomer Arek Milik, gehuurd van Napoli, gelijk uit een strafschop. Hij fleurde daarmee zijn 27e verjaardag op.
Lyon moest vanaf de 70e minuut met tien man verder nadat de Braziliaanse middenvelder Lucas Paquetá zijn tweede gele kaart had gekregen. Mede daardoor kon aanvoerder Depay met zijn manschappen de zege niet meer afdwingen.
De nieuwe trainer Jorge Sampaoli zat nog niet op de bank bij Marseille. De Argentijn begint komende week met zijn werkzaamheden bij de Franse club.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft overtuigend gewonnen van Newcastle United in de Premier League. De ploeg van trainer Arne Slot won met 4-1 en behield de vijfde plaats. De Fransman Hugo Ekitike scoorde twee keer voor Liverpool, waar Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch en Cody Gakpo in de basis stonden. Sven Botman bleef op de bank bij Newcastle.
9 uur geledenELCHE (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Elche met 3-1 gewonnen en de koppositie in Spanje verstevigd. De ploeg van coach Hansi Flick kwam op 55 punten, 4 meer dan Real Madrid, dat zondag speelt tegen Rayo Vallecano.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft zijn vijfde zege op rij geboekt in de Eredivisie. De ploeg van coach Maurice Steijn won op Het Kasteel met 2-0 van FC Groningen dankzij twee treffers van Shunsuke Mito. Het was voor Sparta 53 jaar geleden dat het vijf achtereenvolgende wedstrijden won. Dat was in het seizoen 1972/1973. FC Groningen zag in de wedstrijd twee keer een doelpunt afgekeurd worden.
9 uur geledenNAPELS (ANP) - Trainer Antonio Conte van Napoli geeft het drukke speelschema de schuld van de waslijst aan blessures in zijn ploeg. "Het slopende schema met al die wedstrijden maakt het voetbal kapot", zei hij na de benauwde zege van 2-1 op Fiorentina. Hij zag tot zijn grote frustratie aanvoerder Giovanni Di Lorenzo uitvallen met een op het oog zware knieblessure.
10 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft thuis met 4-1 van Telstar gewonnen in de Eredivisie. De bezoekers bleven lang bij in de wedstrijd, maar PEC wist in het laatste halfuur uit te lopen. De Zwollenaren stijgen door de overwinning naar de negende plek op de ranglijst.
11 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft opnieuw punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper speelde met 2-2 gelijk bij HSV in Hamburg. Bayern leed een week geleden tegen FC Augsburg zijn eerste nederlaag in de competitie. Doordeweeks won het wel met 2-1 van PSV in de Champions League.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - Dick Schreuder hoopt dat zijn Japanse sterspeler Kodai Sano (22) voor NEC behouden blijft. "Deze jongen kan zo goed voetballen. Daarom is het ook hectisch om hem heen", zei de coach van NEC bij ESPN over het spel van Sano na de 3-1-overwinning bij AZ. "We hopen dat hij blijft."
13 uur geleden