Aanvaller De Leeuw nog een jaar bij FC Groningen
GRONINGEN (ANP) - Michael de Leeuw zet zijn voetballoopbaan nog een jaar voort. De optie in het huidige contract van de 35-jarige aanvaller en FC Groningen is gelicht, meldt de noordelijke Eredivisionist. Afgesproken is dat De Leeuw na zijn actieve carrière de kans krijgt een trainerscursus te volgen en werkzaam te zijn binnen de opleiding.
De Leeuw is bezig aan zijn tweede periode in Groningen. Tussen 2012 en 2016 speelde hij al 137 officiële duels voor de Groningers waarin hij 55 keer scoorde. Afgelopen zomer keerde de Brabander terug na een verblijf bij het Amerikaanse Chicago Fire en FC Emmen. Sindsdien speelde hij nog dertig officiële wedstrijden in dienst van FC Groningen, waarin hij zes keer scoorde.
"Ik voel me nog steeds fit en ik denk nog voldoende waarde te kunnen hebben voor het team", zegt De Leeuw op de website van FC Groningen. "Ik ben nog hongerig en blijf jagen op doelpunten. Naast succesvol zijn met het team heb ik ook nog persoonlijke doelen die ik wil bereiken, bijvoorbeeld de grens van honderd Eredivisiedoelpunten. Dat is een ambitieus streven - want ik sta nu op 86 goals - maar als je doelen stelt, moet de uitdaging in mijn ogen groot zijn."
Meer uit Voetbal
İZMIT (ANP) - Bondscoach Zinedine Zidane heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Frankrijk gewonnen. De Fransen begonnen de Nations League in het Turkse İzmit met een 1-0-overwinning op Turkije. Aanvoerder Kylian Mbappé zorgde in de tweede helft voor het doelpunt, maar viel kort daarna geblesseerd uit.
2 uur geledenROME (ANP) - Mark van Bommel (49) heeft bij zijn debuut als bondscoach van het nationale voetbalelftal van België gewonnen van Italië in de Nations League. In het Stadio Olimpico in Rome waren de Belgen met 2-0 te sterk. Oud-Ajacied Mika Godts maakte de openingstreffer en scoorde zo voor het eerst in het shirt van België.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het afgelopen seizoen (2025/2026) een nettowinst van 2 miljoen euro geboekt. De netto-omzet steeg met 10,2 miljoen euro naar 188,3 miljoen euro. Dat blijkt uit de jaarcijfers die de Amsterdamse voetbalclub vrijdag in een persbericht presenteerde.
6 uur geledenNYON (ANP) - De Poolse scheidsrechter Szymon Marciniak heeft de leiding over de tweede wedstrijd in de Nations League van het Nederlands elftal tegen Servië. Het duel staat zondag om 18.00 uur in Belgrado op het programma.
11 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is vrijdag begonnen aan de voorbereiding op de uitwedstrijd van zondag tegen Servië in de Nations League. Een dag na het gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA tegen Duitsland (1-1) verschenen op het trainingsveld in Zeist alleen de spelers die als invaller of helemaal niet in actie kwamen.
11 uur geledenFRANKFURT AM MAIN (ANP/DPA) - Bondscoach Jürgen Klopp van Duitsland heeft Florian Wirtz en Jonathan Burkardt overgeheveld van zijn tweede selectie naar zijn spelersgroep voor de tweede wedstrijd in de Nations League tegen Griekenland op zondag. De twee vervangen Jamal Musiala en Kai Havertz, die bij het duel met Oranje op donderdag (1-1) geblesseerd raakten.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández heeft Joshua Zirkzee opgeroepen als vervanger voor de geblesseerde Brian Brobbey. Dat maakte de KNVB een dag na het gelijkspel van Oranje in Amsterdam tegen Duitsland (1-1) bekend. Zirkzee meldt zich vrijdagavond in Zeist bij de selectie.
13 uur geleden