Aanvaller De Jong ondertekent driejarig contract bij PSV
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de transfer van Luuk de Jong afgerond. De 31-jarige aanvaller ondertekende zaterdag een driejarig contract bij de Eindhovenaren en sluit na het weekeinde aan bij de selectie van trainer Ruud van Nistelrooij.
De Jong kwam eerder van 2014 tot 2019 uit voor PSV en in die periode won hij met de club drie keer de landstitel. PSV neemt de spits nu weer over van Sevilla, dat drie jaar terug 15 miljoen euro voor De Jong betaalde.
"Er waren stevige onderhandelingen met Sevilla nodig en vrijdagavond ontstond er gelukkig een doorbraak", zegt John de Jong, directeur voetbalzaken van PSV. "Ook vorig seizoen hebben we een poging gewaagd om Luuk terug naar PSV te halen. Ik ben blij dat het nu wel gelukt is. Luuk brengt ons ervaring, leiderschap en doelpunten en kan maandag al mee naar Duitsland om zich met de selectie voor te bereiden."
De Jong, die afgelopen seizoen door Sevilla aan FC Barcelona werd verhuurd, zegt blij te zijn met zijn terugkeer. "In alle jaren dat ik hier speelde, zijn we voor de titel gegaan. Het lijkt me logisch dat ik dat weer wil doen. De club is iets moois aan het neerzetten." De Jong doelt daarmee op de terugkeer van Marcel Brands bij de club, dit keer als algemeen directeur, en de komst van hoofdtrainer Van Nistelrooij. Zij spraken eerder ook al de doelstelling uit komend seizoen voor de landstitel te gaan.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Wereldkampioen Spanje is de Nations League begonnen met een overwinning op Engeland. In het Londense Wembley was de ploeg van bondscoach Luis de la Fuente in een vermakelijke wedstrijd met 3-2 te sterk voor de nummer 3 van het afgelopen WK. De Spanjaarden maakten na rust een 2-1-achterstand goed.
4 uur geledenBELGRADO (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández heeft zondag in de uitwedstrijd tegen Servië in de Nations League de beschikking over al zijn 24 geselecteerde spelers. Ook verdediger Jurriën Timber, die onlangs terugkeerde na een liesblessure, is inzetbaar. Dat zei de Spaanse trainer zaterdag in Belgrado.
6 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft zijn koppositie in de eerste divisie verstevigd. De ploeg van trainer Vincent Heilmann won in eigen huis met 2-0 van Vitesse. De Overijsselse club komt op 21 punten en heeft de voorsprong op nummer 2 Almere City vergroot tot 5 punten.
9 uur geledenTBILISI (ANP) - De Fransman Willy Sagnol is niet langer bondscoach van het Georgische voetbalelftal. De bond van het land in de Kaukasus meldt op zijn website het ontslag van de oud-international en voormalig speler van Bayern München. Ramaz Svanadze, bondscoach van Georgië onder 21, is aangesteld als zijn opvolger.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City is ervan overtuigd te kunnen bewijzen dat de voetbalclub zich aan de financiële regels heeft gehouden en dus onschuldig is. Dat schrijft voorzitter Khaldoon Al Mubarak zaterdag in een open brief op de clubsite. De New York Times meldde vrijdag dat City schuldig is bevonden aan 114 van de 115 aanklachten voor het overtreden van de financiële regels van de Premier League.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben na twee nederlagen op rij weer gewonnen in de Eredivisie. Thuis versloeg de landskampioen De Graafschap met 4-0. PSV staat nog altijd vierde met nu 10 punten uit zes duels. FC Twente staat eerste met 15 punten uit vijf wedstrijden.
10 uur geledenDEBRECEN (ANP) - Het Ierse nationale voetbalelftal zal zondag 'gewoon' aantreden tegen Israël in de Nations League. Dat maakte de Ierse voetbalbond zaterdag bekend tijdens een uitgestelde persconferentie in Hongarije, waar de Israëlische thuiswedstrijd wordt gespeeld. Er was twijfel ontstaan over het al dan niet plaatsvinden van de in Ierland zeer omstreden wedstrijd, zowel de persconferentie als de training werd zaterdag uitgesteld.
10 uur geleden