Aanvaller Boëtius stopt proefperiode bij sc Heerenveen
HEERENVEEN (ANP) - Enkelvoudig Oranje-international Jean-Paul Boëtius heeft zijn proefperiode bij sc Heerenveen beëindigd. De oud-aanvaller van onder meer Feyenoord trainde sinds vorige maand mee met het elftal van trainer Robin van Persie en mocht dat nog tot de winterstop doen om een contract af te dwingen, maar de 30-jarige voetballer heeft anders besloten.
"Jean-Paul heeft een professionele indruk achtergelaten", reageert Van Persie, die bij Feyenoord samenspeelde met Boëtius, in een bericht op de website van de Friezen. "Het was heel mooi om hem vorige week weer minuten te zien maken, en zijn ervaring en positieve instelling zijn door iedereen gewaardeerd. Hoewel we zijn proefperiode graag hadden verlengd, respecteren we zijn keuze om niet verder door te gaan."
Boëtius kreeg ruim twee jaar geleden de diagnose teelbalkanker. De oud-aanvaller van onder meer FC Basel en Hertha BSC leek met succes behandeld, maar bleek later ook uitzaaiingen in zijn lymfeklieren te hebben. Boëtius kwam afgelopen zomer met het goede nieuws dat hij 'schoon' is en hield vervolgens zijn conditie ook even op peil bij Jong Feyenoord.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
1 uur geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.
1 uur geledenHELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).
14 uur geledenALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.
14 uur geledenBOLOGNA (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Bologna vrij eenvoudig gewonnen (0-3). Ruben Loftus-Cheek, Christopher Nkunku en Adrien Rabiot maakten de doelpunten voor de bezoekers.
14 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ naar de halve finale van de KNVB-beker geholpen. De Ierse spits maakte tegen FC Twente het winnende doelpunt in de zevende minuut van de verlenging (2-1).
15 uur geleden