Aanvaller Boadu van AZ geeft bal na drie doelpunten aan vader
ALKMAAR (ANP) - Met de wedstrijdbal onder zijn rechterarm wandelde Myron Boadu na de zege van zijn AZ op Feyenoord (4-2) door de catacomben van het stadion van AZ. "Als je er drie maakt, dan mag je de bal houden", zei hij. "Dat is een mooie regel."
"Zonder mijn teamgenoten was mij dit niet gelukt", zei de 20-jarige Boadu. "Ik werd aardig aangespeeld. Maar ik heb nu ook geen kans gemist volgens mij. Dit moet ik iedere week laten zien. Ik wil graag beter worden en krijg van veel mensen goede adviezen. Van Kees Kist bijvoorbeeld maar ook van mijn vader. Hij krijgt de bal. Hij was een beetje aan het zeuren dat ik nooit driemaal scoorde voor AZ."
"We begonnen niet zo goed", zei Boadu. "Ik heb tijdens de wedstrijd ook tegen de trainer gezegd dat we te ver naar achteren liepen. Iedereen was het daar wel mee eens. In de tweede helft hebben we het een stuk beter gedaan. Maar voor rust waren we onszelf niet."
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft verdediger Jakov Medić aangetrokken. De 27-jarige Kroaat wordt voor één seizoen gehuurd van het Engelse Norwich City. Er is een koopoptie opgenomen in het contract.
52 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de transfer van buitenspeler Sami Ouaissa afgerond. De 21-jarige Nederlander met Marokkaanse roots komt over van NEC en tekent een contract voor vijf seizoenen bij de landskampioen.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft middenvelder Arno Verschueren naar het Belgische SK Beveren laten gaan. De 29-jarige Belg speelde sinds januari 2025 in Enschede.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft afscheid genomen van aanvaller Luka Ivanušec. De Rotterdamse club heeft "in goed overleg" het contract van de 27-jarige Kroaat ontbonden. Hij had nog een verbintenis in De Kuip tot medio 2028.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema heeft opnieuw een knieblessure opgelopen. De 132-voudig international van Oranje mist daardoor de opening van de Engelse voetbalcompetitie, meldt haar club Manchester City.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft eindelijk een opvolger voor de eind juni naar Chicago Fire vertrokken spits Robert Lewandowski. De Spaanse landskampioen neemt Gabriel Jesus over van Arsenal. De 29-jarige Braziliaan ondertekent een contract voor drie seizoenen bij FC Barcelona, dat ook lange tijd bezig was om de Argentijn Julián Álvarez van Atlético Madrid over te nemen. Die club wilde echter niet meewerken aan een overgang.
4 uur geledenNAPELS (ANP/RTR) - Napoli kan een maand lang niet beschikken over Scott McTominay. De 29-jarige Schotse middenvelder heeft een klein hartprobleem, waarvoor een operatie nodig is.
5 uur geleden