Aanvaller Boadu van AZ geeft bal na drie doelpunten aan vader
ALKMAAR (ANP) - Met de wedstrijdbal onder zijn rechterarm wandelde Myron Boadu na de zege van zijn AZ op Feyenoord (4-2) door de catacomben van het stadion van AZ. "Als je er drie maakt, dan mag je de bal houden", zei hij. "Dat is een mooie regel."
"Zonder mijn teamgenoten was mij dit niet gelukt", zei de 20-jarige Boadu. "Ik werd aardig aangespeeld. Maar ik heb nu ook geen kans gemist volgens mij. Dit moet ik iedere week laten zien. Ik wil graag beter worden en krijg van veel mensen goede adviezen. Van Kees Kist bijvoorbeeld maar ook van mijn vader. Hij krijgt de bal. Hij was een beetje aan het zeuren dat ik nooit driemaal scoorde voor AZ."
"We begonnen niet zo goed", zei Boadu. "Ik heb tijdens de wedstrijd ook tegen de trainer gezegd dat we te ver naar achteren liepen. Iedereen was het daar wel mee eens. In de tweede helft hebben we het een stuk beter gedaan. Maar voor rust waren we onszelf niet."
Meer uit Voetbal
VIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld houdt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League nagenoeg alle belangrijke spelers buiten zijn elftal. Verdediger Wouter Goes, middenvelders Sven Mijnans en Kees Smit en spits Troy Parrott zitten op de reservebank of blijven, in het geval van Goes, zelfs helemaal buiten de selectie.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een 1-0-nederlaag geleden in een oefenwedstrijd tegen FC Twente. Op sportcomplex De Toekomst bleven de doelpunten lang uit. Na ruim 80 minuten maakte Bjorn Titulaer namens de bezoekers het enige doelpunt van de wedstrijd.
7 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC is van ver gekomen. Dat zei middenvelder Dirk Proper (24) donderdag in het Goffertstadion tegen het ANP in aanloop naar de bekerfinale van zondag tegen AZ. "Ik moet zeggen dat het wel echt heel hard is gegaan", zei Proper, die zes seizoenen geleden zijn debuut maakte voor NEC in de eerste divisie.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot moet het de rest van het seizoen stellen zonder Hugo Ekitike. De 23-jarige spits heeft dinsdag zijn achillespees gescheurd tijdens het Champions League-duel met Paris Saint-Germain, zo bevestigt zijn club donderdag. De Franse international mist hierdoor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
11 uur geleden