Aanvaller Boadu van AZ geeft bal na drie doelpunten aan vader
ALKMAAR (ANP) - Met de wedstrijdbal onder zijn rechterarm wandelde Myron Boadu na de zege van zijn AZ op Feyenoord (4-2) door de catacomben van het stadion van AZ. "Als je er drie maakt, dan mag je de bal houden", zei hij. "Dat is een mooie regel."
"Zonder mijn teamgenoten was mij dit niet gelukt", zei de 20-jarige Boadu. "Ik werd aardig aangespeeld. Maar ik heb nu ook geen kans gemist volgens mij. Dit moet ik iedere week laten zien. Ik wil graag beter worden en krijg van veel mensen goede adviezen. Van Kees Kist bijvoorbeeld maar ook van mijn vader. Hij krijgt de bal. Hij was een beetje aan het zeuren dat ik nooit driemaal scoorde voor AZ."
"We begonnen niet zo goed", zei Boadu. "Ik heb tijdens de wedstrijd ook tegen de trainer gezegd dat we te ver naar achteren liepen. Iedereen was het daar wel mee eens. In de tweede helft hebben we het een stuk beter gedaan. Maar voor rust waren we onszelf niet."
Meer uit Voetbal
MÖNCHENGLADBACH (ANP/DPA) - Borussia Mönchengladbach heeft trainer Eugen Polanski ontslagen. De leiding van de Duitse voetbalclub nam dat besluit een dag na de nederlaag van 5-0 bij SC Freiburg in de Bundesliga. Borussia Mönchengladbach verloor de eerste drie competitieduels en staat op de laatste plaats.
1 uur geledenMONACO (ANP/DPA) - Voetballer Paris Brunner van AS Monaco heeft zijn excuses aangeboden voor het maken van een moordgebaar richting supporters van Strasbourg. Het duel eindigde zaterdag in 1-1.
3 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - NEC-trainer Dick Schreuder is zaterdag in de uitwedstrijd tegen SC Cambuur geschrokken van het niveau van zijn elftal. "Ik denk dat dit misschien wel de allerslechtste wedstrijd van mij is als trainer. Het allerslechtste is dat je geen enkele intensiteit en geen enkele wil om te winnen ziet. Dit is niet goed te praten", sprak hij na de nederlaag van 3-0 tegen ESPN.
3 uur geledenVEENENDAAL (ANP) - Jhon van Beukering is niet langer assistent-trainer van GVVV. Het bestuur van de voetbalclub uit Veenendaal besloot de oud-spits van onder meer Feyenoord, NEC en Vitesse te ontslaan na wangedrag tijdens de wedstrijd tegen IJsselmeervogels van zaterdag. Ook zijn broer, hoofdtrainer Dennis van Beukering, is ontslagen.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft in de Spaanse competitie de aansluiting bij koploper FC Barcelona behouden met een eenvoudige 4-1-zege op Rayo Vallecano. Sterspeler Kylian Mbappé scoorde twee keer, waarvan de eerste uit een strafschop. Álvaro Carreras en Jude Bellingham maakten de andere twee doelpunten.
13 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Arsenal heeft zijn perfecte seizoensstart in de Premier League voortgezet met een uitzege van 2-0 op Sunderland. De landskampioen is na vier duels koploper met de maximale 12 punten.
13 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur heeft na zes Eredivisieduels de eerste zege te pakken. De club uit Leeuwarden won in eigen huis met 3-0 van een zwak spelend NEC. Ilyes Hamache was de grote man bij Cambuur; hij maakte de eerste twee treffers.
13 uur geleden