Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanvaller Bergwijn volgt Tadic op als aanvoerder bij Ajax

Aanvaller Bergwijn volgt Tadic op als aanvoerder bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Steven Bergwijn is de nieuwe aanvoerder van Ajax. De linksbuiten is de opvolger van Dusan Tadic, die is vertrokken naar Fenerbahçe. De 25-jarige Amsterdammer verruilde vorig jaar Tottenham Hotspur voor de club waar hij een deel van zijn opleiding doorliep. Hij beleefde na een goede start een wisselvallig seizoen bij de club uit de hoofdstad.

Trainer Maurice Steijn heeft besloten Bergwijn meer verantwoordelijkheid te geven. Davy Klaassen droeg de afgelopen weken tijdens oefenduels vaak de aanvoerdersband bij de nummer 3 van vorig seizoen in de Eredivisie. Ajax maakte het nieuws over Bergwijn dinsdagmiddag bekend op de open dag, die 40.000 supporters trok.

Steijn verklaarde tegenover ESPN zijn keuze voor Bergwijn. "Hij heeft de band in de voorbereiding al eens om gehad tegen FC Augsburg. Ik heb hem gevraagd of hij zich goed voelde bij een aanvoerderschap. Dat was zo. Steven heeft een goede leeftijd, ervaring, is een vaste waarde, international en een jongen van de stad. Daarom heb ik voor hem gekozen."

De van Sparta Rotterdam gekomen trainer hoopt Klaassen overigens wel te behouden voor Ajax. "Hij blijft een van onze leiders. Ik weet niet of hij door de concurrentie op het middenveld altijd aan spelen zal gaan toekomen, maar van mij hoeft hij echt niet weg. Davy is een geweldige speler en persoonlijkheid."

Meer uit Voetbal

Baeten van Go Ahead mist twee duels na rood tegen Feyenoord

ZEIST (ANP) - Thibo Baeten van Go Ahead Eagles is voor drie wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk. De KNVB heeft de aanvaller de straf opgelegd vanwege de overtreding die hij zondag maakte op Feyenoord-speler Oussama Targhalline, waarvoor hij rood kreeg.

58 minuten geleden
Neymar maakt na twee maanden rentree bij Santos na knieoperatie

SANTOS (ANP) - Neymar is na twee maanden blessureleed weer in actie gekomen voor zijn Braziliaanse club Santos. In het Campeonato Paulista, het kampioenschap van de staat São Paulo, viel hij bij rust in tegen Velo Clube. Hij gaf een assist in de thuiswedstrijd die Santos met 6-0 won. De Braziliaan onderging in december een knieoperatie.

4 uur geleden
Malen scoort twee keer voor AS Roma tegen Napoli

NAPELS (ANP) - Donyell Malen heeft een hoofdrol vertolkt voor AS Roma in de topper uit de Serie A tegen Napoli. De international van Oranje maakte beide doelpunten voor de Romeinse club in de wedstrijd die eindigde in een 2-2-gelijkspel.

15 uur geleden
Arsenal eenvoudig naar laatste zestien FA Cup na zege op Wigan

LONDEN (ANP) - Arsenal is door naar de laatste zestien van de FA Cup na een 4-0-zege op Wigan Athletic. De koploper van de Premier League blijft vrijwel foutloos in alle competities en maakt nog kans op vier prijzen dit seizoen.

18 uur geleden
Rayo Vallecano pijnigt Atlético in Madrileense derby (3-0)

MADRID (ANP) - Rayo Vallecano heeft in een Madrileense derby Atlético een pijnlijke nederlaag bezorgd. Het laaggeklasseerde Rayo Vallecano won met 3-0, waardoor Atlético naar de vierde plaats in de Spaanse La Liga zakte. De ploeg van coach Diego Simeone heeft nu 15 punten achterstand op koploper Real Madrid.

19 uur geleden
Twente na zege op Heerenveen stevig aan kop, HERA - AZ gestaakt

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de koppositie in de Vrouwen Eredivisie stevig in handen. De club uit Enschede won zondag met 5-1 van sc Heerenveen. FC Twente heeft 36 punten na veertien wedstrijden. PSV, dat met 3-0 won van PEC Zwolle, staat tweede op een achterstand van 4 punten.

19 uur geleden
Sparta - NEC definitief gestaakt vanwege sneeuwval

ROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is definitief gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig toen scheidsrechter Jannick van der Laan het spel stillegde. Het was ijdele hoop dat de wedstrijd in Rotterdam nog kon worden hervat. Het restant van de wedstrijd wordt volgens de website van NEC op dinsdag 17 februari uitgespeeld.

21 uur geleden