Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanvaller Bergwijn volgt Tadic op als aanvoerder bij Ajax

Aanvaller Bergwijn volgt Tadic op als aanvoerder bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Steven Bergwijn is de nieuwe aanvoerder van Ajax. De linksbuiten is de opvolger van Dusan Tadic, die is vertrokken naar Fenerbahçe. De 25-jarige Amsterdammer verruilde vorig jaar Tottenham Hotspur voor de club waar hij een deel van zijn opleiding doorliep. Hij beleefde na een goede start een wisselvallig seizoen bij de club uit de hoofdstad.

Trainer Maurice Steijn heeft besloten Bergwijn meer verantwoordelijkheid te geven. Davy Klaassen droeg de afgelopen weken tijdens oefenduels vaak de aanvoerdersband bij de nummer 3 van vorig seizoen in de Eredivisie. Ajax maakte het nieuws over Bergwijn dinsdagmiddag bekend op de open dag, die 40.000 supporters trok.

Steijn verklaarde tegenover ESPN zijn keuze voor Bergwijn. "Hij heeft de band in de voorbereiding al eens om gehad tegen FC Augsburg. Ik heb hem gevraagd of hij zich goed voelde bij een aanvoerderschap. Dat was zo. Steven heeft een goede leeftijd, ervaring, is een vaste waarde, international en een jongen van de stad. Daarom heb ik voor hem gekozen."

De van Sparta Rotterdam gekomen trainer hoopt Klaassen overigens wel te behouden voor Ajax. "Hij blijft een van onze leiders. Ik weet niet of hij door de concurrentie op het middenveld altijd aan spelen zal gaan toekomen, maar van mij hoeft hij echt niet weg. Davy is een geweldige speler en persoonlijkheid."

Meer uit Voetbal

Fortuna Sittard niet akkoord met schorsing voor Gladon

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.

1 uur geleden
NAC-middenvelder Nassoh 2 wedstrijden geschorst

BREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.

3 uur geleden
Marcelino vertrekt na dit seizoen als trainer bij Villarreal

VILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral ​stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.

3 uur geleden
KNVB richt zich na zaak tegen NAC op verloop competitie

ZEIST (ANP) - Het competitiebestuur van de KNVB richt zich na de uitspraak in het kort geding tegen NAC Breda "op het verdere verloop van de competitie". Dat heeft de KNVB laten weten nadat de rechter in Utrecht het verzoek van NAC om een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles over te mogen spelen heeft afgewezen. Volgens NAC stond er een speler op het veld die niet speelgerechtigd was.

4 uur geleden
Rechter: Go Ahead Eagles - NAC wordt niet overgespeeld

UTRECHT (ANP) - De competitiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en NAC wordt niet overgespeeld. Dat heeft de rechter in Utrecht in een kort geding tussen NAC Breda en de KNVB bepaald. Het duel in de Eredivisie eindigde eerder in een 6-0-overwinning voor Go Ahead Eagles, maar NAC diende een klacht in omdat de thuisclub de Indonesische international Dean James had opgesteld die niet speelgerechtigd was.

5 uur geleden
Emegha maakt volgens bondscoach Koeman weinig kans op WK

HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.

19 uur geleden
Real Madrid stelt met zege bij Espanyol titel Barcelona uit

BARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.

19 uur geleden