Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanvaller Bergwijn volgt Tadic op als aanvoerder bij Ajax

Aanvaller Bergwijn volgt Tadic op als aanvoerder bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Steven Bergwijn is de nieuwe aanvoerder van Ajax. De linksbuiten is de opvolger van Dusan Tadic, die is vertrokken naar Fenerbahçe. De 25-jarige Amsterdammer verruilde vorig jaar Tottenham Hotspur voor de club waar hij een deel van zijn opleiding doorliep. Hij beleefde na een goede start een wisselvallig seizoen bij de club uit de hoofdstad.

Trainer Maurice Steijn heeft besloten Bergwijn meer verantwoordelijkheid te geven. Davy Klaassen droeg de afgelopen weken tijdens oefenduels vaak de aanvoerdersband bij de nummer 3 van vorig seizoen in de Eredivisie. Ajax maakte het nieuws over Bergwijn dinsdagmiddag bekend op de open dag, die 40.000 supporters trok.

Steijn verklaarde tegenover ESPN zijn keuze voor Bergwijn. "Hij heeft de band in de voorbereiding al eens om gehad tegen FC Augsburg. Ik heb hem gevraagd of hij zich goed voelde bij een aanvoerderschap. Dat was zo. Steven heeft een goede leeftijd, ervaring, is een vaste waarde, international en een jongen van de stad. Daarom heb ik voor hem gekozen."

De van Sparta Rotterdam gekomen trainer hoopt Klaassen overigens wel te behouden voor Ajax. "Hij blijft een van onze leiders. Ik weet niet of hij door de concurrentie op het middenveld altijd aan spelen zal gaan toekomen, maar van mij hoeft hij echt niet weg. Davy is een geweldige speler en persoonlijkheid."

Meer uit Voetbal

Meer voetbaltransfers dan vorige winterperiode in betaald voetbal

ZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.

12 minuten geleden
Boete voor Inter en zonder fans naar uitduels na vuurwerkbom

MILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.

49 minuten geleden
Oud-Oranjespeelster Van Lunteren verlengt voetbalcarrière weer

ALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.

6 uur geleden
Erdogan helpt bij transfer middenvelder Kanté naar Fenerbahçe

ISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.

6 uur geleden
FC Den Bosch-fans ook na rechtszaak niet welkom in Helmond

HELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.

6 uur geleden
Verdediger Timber met Arsenal naar finale League Cup

LONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).

19 uur geleden
FC Barcelona naar halve finale Spaanse beker

ALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.

19 uur geleden