Aanvaller Bergwijn volgt Tadic op als aanvoerder bij Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Steven Bergwijn is de nieuwe aanvoerder van Ajax. De linksbuiten is de opvolger van Dusan Tadic, die is vertrokken naar Fenerbahçe. De 25-jarige Amsterdammer verruilde vorig jaar Tottenham Hotspur voor de club waar hij een deel van zijn opleiding doorliep. Hij beleefde na een goede start een wisselvallig seizoen bij de club uit de hoofdstad.
Trainer Maurice Steijn heeft besloten Bergwijn meer verantwoordelijkheid te geven. Davy Klaassen droeg de afgelopen weken tijdens oefenduels vaak de aanvoerdersband bij de nummer 3 van vorig seizoen in de Eredivisie. Ajax maakte het nieuws over Bergwijn dinsdagmiddag bekend op de open dag, die 40.000 supporters trok.
Steijn verklaarde tegenover ESPN zijn keuze voor Bergwijn. "Hij heeft de band in de voorbereiding al eens om gehad tegen FC Augsburg. Ik heb hem gevraagd of hij zich goed voelde bij een aanvoerderschap. Dat was zo. Steven heeft een goede leeftijd, ervaring, is een vaste waarde, international en een jongen van de stad. Daarom heb ik voor hem gekozen."
De van Sparta Rotterdam gekomen trainer hoopt Klaassen overigens wel te behouden voor Ajax. "Hij blijft een van onze leiders. Ik weet niet of hij door de concurrentie op het middenveld altijd aan spelen zal gaan toekomen, maar van mij hoeft hij echt niet weg. Davy is een geweldige speler en persoonlijkheid."
Meer uit Voetbal
ORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is met een complete selectie begonnen aan de laatste training voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman staat met al zijn 26 internationals op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.
48 minuten geledenORLÉANS (ANP/RTR) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo wijken voor hun laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap uit naar Orléans in Frankrijk. Het duel is achter gesloten deuren, meldt een woordvoerder van het team.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft zaterdagavond lokale tijd met 4-0 gewonnen in de drukbezochte uitzwaaiwedstrijd voor het WK voetbal tegen Aruba. Daarmee kreeg Curaçao waarop het hele eiland hoopte en won het elftal aan vertrouwen. Het SDK-stadion (capaciteit: 15.000 plaatsen) was volledig uitverkocht. Al vanaf drie uur voor de wedstrijd stonden er lange rijen met toeschouwers.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nederlandse toeristen reageren verbaasd als ze in de stromende regen over Times Square lopen en de internationals van het Nederlands elftal op drie grote televisieschermen zien. "Kijk, daar heb je Memphis Depay", zegt Jeroen uit Utrecht als hij de spits van Oranje stoer over het door neonlichten verlichte plein ziet kijken. "En daar heb je Gravenberch en Frenkie. Dit is toch tof."
11 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.
14 uur geledenEAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.
17 uur geledenCHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.
19 uur geleden