Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanvaller Berghuis verhuist van Feyenoord naar Ajax

Aanvaller Berghuis verhuist van Feyenoord naar Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Aanvaller Steven Berghuis verhuist van Feyenoord naar Ajax. De 29-jarige international van Oranje gaat volgens zijn management een contract voor vier jaar ondertekenen in Amsterdam. Ajax betaalt volgens De Telegraaf een bedrag dat via bonussen kan oplopen tot maximaal 5,5 miljoen euro. De clubs hebben de details van de overeenkomst vooralsnog niet bevestigd.

Het contract van Berghuis bij Feyenoord liep nog één jaar door. De verbintenis zou een gelimiteerde afkoopsom van 4 miljoen euro bevatten. Feyenoord bestreed echter dat Berghuis voor dat bedrag zou mogen vertrekken. Om een arbitragezaak te voorkomen, besloot Ajax wat meer te betalen.

In het verleden stapten onder anderen Henk Groot, Arnold Scholten en Jan Everse rechtstreeks over van Feyenoord naar Ajax. Transfers tussen de twee aartsrivalen liggen doorgaans gevoelig bij de achterban.

Landstitel

Berghuis speelde vijf jaar voor Feyenoord. De vleugelspits kwam in het seizoen 2016-2017 als huurling van Watford naar De Kuip. Berghuis pakte met Feyenoord in zijn eerste seizoen de landstitel. De Rotterdamse club nam hem daarna over van Watford. Berghuis verlengde in 2019, ondanks interesse van onder meer PSV, zijn contract met een jaar tot de zomer van 2022.

De rechtsbuiten maakte in vijf jaar zeventig doelpunten voor Feyenoord in de Eredivisie. In het vanwege het coronavirus afgebroken seizoen 2019-2020 was hij met vijftien treffers de topscorer van de competitie. Afgelopen seizoen maakte Berghuis achttien goals. De nummer 10 van Feyenoord droeg onder trainer Dick Advocaat de aanvoerdersband. Het lukte Feyenoord de afgelopen jaren niet om mee te doen in de strijd om de landstitel. Berghuis won met de club wel de KNVB-beker (2018) en twee keer de Johan Cruijff Schaal (2017 en 2018).

Aanvallende versterking

De nieuwe Feyenoord-trainer Arne Slot sprak de afgelopen weken regelmatig de hoop uit dat Berghuis in Rotterdam zou blijven. De international ontbrak op het trainingskamp in Oostenrijk omdat hij wat langer vakantie had. Berghuis hoefde zich pas later op de club te melden omdat hij met Oranje meedeed aan het EK. De 28-voudig international (twee doelpunten) moest het op het EK doen met twee invalbeurten, onder meer in het verloren duel met Tsjechië in de achtste finales (0-2).

Trainer Erik ten Hag van Ajax zei afgelopen week op zoek te zijn naar aanvallende versterking. De landskampioen was toen al een tijdje bezig om Berghuis los te weken bij Feyenoord. Naar verwachting komt de pikante transfer op korte termijn helemaal rond.

Meer uit Voetbal

Veurink hoopt op vollere stadions met vroegere wedstrijden

BREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink wil met de voetbalsters van het Nederlands elftal vaker eerder op de avond spelen. Zo hoopt hij meer publiek naar de thuiswedstrijden te trekken. Bij het gewonnen WK-kwalificatieduel met Frankrijk (2-1), dat dinsdagavond om 20.45 uur begon, was het Rat Verlegh Stadion in Breda met zo'n 6500 mensen voor slechts iets meer dan een kwart gevuld.

2 uur geleden
Van Asten houdt 'onbeschrijflijk gevoel' over aan Oranje-debuut

BREDA (ANP) - Debutante Renee van Asten "wist niet wat ze voelde" bij haar openingstreffer voor Oranje tegen Frankrijk (2-1-winst). "Dit heb ik nog nooit gevoeld. Het was puur geluk, enthousiasme. Onbeschrijflijk eigenlijk. Ik zakte bijna door mijn voeten", zei de 19-jarige verdedigster van Ajax na het duel in Breda.

2 uur geleden
Veurink 'enorm trots' op spel en passie Oranje tegen Frankrijk

BREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink was naar eigen zeggen niet verbaasd na de knappe 2-1-zege van de Oranjevrouwen op Frankrijk, maar wel "enorm trots". "Dat komt door hoe de groep het plan heeft vertaald naar het veld en met hoeveel passie zij hebben gespeeld", zei Veurink tijdens zijn persconferentie.

5 uur geleden
Gehavende Oranjevrouwen verrassen Frankrijk in WK-kwalificatie

BREDA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het WK-kwalificatieduel met Frankrijk verrassend gewonnen. Zonder veel ervaren speelsters won de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Breda met 2-1 van de nummer 6 van de wereld. Debutante Renee van Asten en Esmee Brugts scoorden namens Oranje.

6 uur geleden
Van Asten debuteert bij gehavende Oranjevrouwen tegen Frankrijk

BREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.

9 uur geleden
Mascherano stopt als trainer van Inter Miami om privéredenen

MIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.

9 uur geleden
Fitte Mbappé in selectie van Real voor kraker in München

MADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.

17 uur geleden