Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanvaller Berghuis verhuist van Feyenoord naar Ajax

Aanvaller Berghuis verhuist van Feyenoord naar Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Aanvaller Steven Berghuis verhuist van Feyenoord naar Ajax. De 29-jarige international van Oranje gaat volgens zijn management een contract voor vier jaar ondertekenen in Amsterdam. Ajax betaalt volgens De Telegraaf een bedrag dat via bonussen kan oplopen tot maximaal 5,5 miljoen euro. De clubs hebben de details van de overeenkomst vooralsnog niet bevestigd.

Het contract van Berghuis bij Feyenoord liep nog één jaar door. De verbintenis zou een gelimiteerde afkoopsom van 4 miljoen euro bevatten. Feyenoord bestreed echter dat Berghuis voor dat bedrag zou mogen vertrekken. Om een arbitragezaak te voorkomen, besloot Ajax wat meer te betalen.

In het verleden stapten onder anderen Henk Groot, Arnold Scholten en Jan Everse rechtstreeks over van Feyenoord naar Ajax. Transfers tussen de twee aartsrivalen liggen doorgaans gevoelig bij de achterban.

Landstitel

Berghuis speelde vijf jaar voor Feyenoord. De vleugelspits kwam in het seizoen 2016-2017 als huurling van Watford naar De Kuip. Berghuis pakte met Feyenoord in zijn eerste seizoen de landstitel. De Rotterdamse club nam hem daarna over van Watford. Berghuis verlengde in 2019, ondanks interesse van onder meer PSV, zijn contract met een jaar tot de zomer van 2022.

De rechtsbuiten maakte in vijf jaar zeventig doelpunten voor Feyenoord in de Eredivisie. In het vanwege het coronavirus afgebroken seizoen 2019-2020 was hij met vijftien treffers de topscorer van de competitie. Afgelopen seizoen maakte Berghuis achttien goals. De nummer 10 van Feyenoord droeg onder trainer Dick Advocaat de aanvoerdersband. Het lukte Feyenoord de afgelopen jaren niet om mee te doen in de strijd om de landstitel. Berghuis won met de club wel de KNVB-beker (2018) en twee keer de Johan Cruijff Schaal (2017 en 2018).

Aanvallende versterking

De nieuwe Feyenoord-trainer Arne Slot sprak de afgelopen weken regelmatig de hoop uit dat Berghuis in Rotterdam zou blijven. De international ontbrak op het trainingskamp in Oostenrijk omdat hij wat langer vakantie had. Berghuis hoefde zich pas later op de club te melden omdat hij met Oranje meedeed aan het EK. De 28-voudig international (twee doelpunten) moest het op het EK doen met twee invalbeurten, onder meer in het verloren duel met Tsjechië in de achtste finales (0-2).

Trainer Erik ten Hag van Ajax zei afgelopen week op zoek te zijn naar aanvallende versterking. De landskampioen was toen al een tijdje bezig om Berghuis los te weken bij Feyenoord. Naar verwachting komt de pikante transfer op korte termijn helemaal rond.

Meer uit Voetbal

Bondsvoorzitter Curaçao boos over rol Nederlandse media

WILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de voetbalbond van Curaçao, Gilbert Martina, heeft tijdens een persconferentie dinsdagochtend (lokale tijd) op Curaçao gesproken over een 'walgelijke en verwerpelijke situatie'. Er zijn volgens hem in de Nederlandse pers in de afgelopen week zaken naar buiten gebracht, over de positie van de spelers ten opzichte van bondscoach Fred Rutten, die niet kloppen. "Die uitlatingen van spelers zijn niet gebaseerd op de waarheid."

31 minuten geleden
Voetbalbond Curaçao bevestigt terugkeer Advocaat als bondscoach

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat keert een maand voor het WK terug als bondscoach van Curaçao. Dat heeft de Curaçaose voetbalbond FFK dinsdag bekendgemaakt op een persconferentie. De 78-jarige trainer wordt de oudste bondscoach ooit op een wereldkampioenschap voetbal.

59 minuten geleden
Trainer Flick verlengt contract bij FC Barcelona tot medio 2028

BARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick verlengt zijn contract bij FC Barcelona met een jaar. De Duitser is dan tot medio 2028 aan de Spaanse kampioen verbonden.

2 uur geleden
Depay staat voor rentree bij Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.

8 uur geleden
Tottenham nog niet uit degradatiezorgen na gelijkspel tegen Leeds

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.

18 uur geleden
Ook perschef Jansma weg bij Curaçao na vertrek Rutten

WILLEMSTAD (ANP) - Kees Jansma heeft zijn functie als persvoorlichter bij Curaçao neergelegd. Dat meldt De Telegraaf maandagavond. Zijn besluit volgt op de bekendmaking eerder op maandag dat bondscoach Fred Rutten zich heeft teruggetrokken. De afgelopen week bleek dat de spelersgroep en de hoofdsponsor wilden dat Dick Advocaat zou terugkeren in de functie die hij in februari vanwege familieomstandigheden verliet.

19 uur geleden
Rutten trekt zich terug als bondscoach Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.

22 uur geleden