Aanvaller Becker verruilt Union Berlin voor CL-deelnemer Sociedad
BERLIJN (ANP) - Aanvaller Sheraldo Becker verruilt 1. FC Union Berlin voor het Spaanse Real Sociedad. De Bundesliga-club maakt bekend dat er na 4,5 jaar een einde komt aan zijn tijd in Berlijn. Afgelopen seizoen werd de 28-jarige international van Suriname nog verkozen tot beste speler bij Union, dat verrassend als vierde van Duitsland eindigde.
Real Sociedad, dat Becker voor 2,5 seizoen heeft vastgelegd, is de nummer 6 van La Liga en is ook nog actief in de Champions League. Volgende maand is Paris Saint-Germain de tegenstander in de achtste finales.
Becker maakte dit seizoen twee doelpunten in de groepsfase van de Champions League, waar Union voor het eerst aan deelnam. In de Bundesliga was de oud-aanvaller van ADO Den Haag en PEC Zwolle minder op dreef. In elf wedstrijden scoorde hij geen enkele keer. Vorig seizoen sloot Becker af met elf competitietreffers, na vooral een sterk begin van de jaargang.
Becker kwam in 2019 over van ADO. In zijn eerste drie seizoenen in de Bundesliga liet de snelle door Ajax opgeleide aanvaller mede door blessures niet veel zien. Nu zou Real Sociedad hem voor ongeveer 3 miljoen euro hebben binnengehaald.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De Koninklijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB) roept de regering op sportverenigingen te helpen met de stijgende energiekosten. Dat doet de KNVB in aanloop naar een debat in de Tweede Kamer op woensdag over steunmaatregelen om de hoge energie- en brandstofprijzen te compenseren. "Door nu te investeren in toekomstbestendige sportaccommodaties, worden verenigingen minder kwetsbaar en blijft sport toegankelijk voor iedereen", stelt de KNVB.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Verdediger Sergiño Dest denkt serieus aan een vertrek bij PSV komende zomer. "Als er een club uit een top 5-competitie komt met een goed plan, dan wil ik mezelf wel uitdagen. Ik vind PSV een geweldige club, maar het gaat mij ook om de Eredivisie. Ik wil naar een lastigere competitie, zodat ik mezelf iedere week kan pushen en meten met de besten", zei de 25-jarige rechtsback in de NOS-podcast Buitenspel.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.
15 uur geledenLEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.
15 uur geledenALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.
18 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.
21 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.
21 uur geleden