Aanvaller Becker verruilt Union Berlin voor CL-deelnemer Sociedad
BERLIJN (ANP) - Aanvaller Sheraldo Becker verruilt 1. FC Union Berlin voor het Spaanse Real Sociedad. De Bundesliga-club maakt bekend dat er na 4,5 jaar een einde komt aan zijn tijd in Berlijn. Afgelopen seizoen werd de 28-jarige international van Suriname nog verkozen tot beste speler bij Union, dat verrassend als vierde van Duitsland eindigde.
Real Sociedad, dat Becker voor 2,5 seizoen heeft vastgelegd, is de nummer 6 van La Liga en is ook nog actief in de Champions League. Volgende maand is Paris Saint-Germain de tegenstander in de achtste finales.
Becker maakte dit seizoen twee doelpunten in de groepsfase van de Champions League, waar Union voor het eerst aan deelnam. In de Bundesliga was de oud-aanvaller van ADO Den Haag en PEC Zwolle minder op dreef. In elf wedstrijden scoorde hij geen enkele keer. Vorig seizoen sloot Becker af met elf competitietreffers, na vooral een sterk begin van de jaargang.
Becker kwam in 2019 over van ADO. In zijn eerste drie seizoenen in de Bundesliga liet de snelle door Ajax opgeleide aanvaller mede door blessures niet veel zien. Nu zou Real Sociedad hem voor ongeveer 3 miljoen euro hebben binnengehaald.
Meer uit Voetbal
VANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.
3 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.
4 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
15 uur geledenMADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.
17 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.
18 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.
22 uur geleden