Aanvaller Becker leidt Union naar zege in Berlijnse derby
BERLIJN (ANP) - Met Sheraldo Becker in een opvallende rol heeft Union Berlin de Berlijnse derby van Hertha BSC gewonnen. In het Stadion An der Alten Försterei deed de thuisclub dat voor ruim 20.000 toeschouwers met 3-1.
Jordan Pefok opende voor rust de score, op aangeven van Becker. De oud-speler van onder meer ADO Den Haag zorgde zelf voor de 2-0. Dankzij Robin Knoche liep Union verder uit. Dodi Lukebakio scoorde voor Hertha.
De van Vitesse overgenomen verdediger Danilho Doekhi bleef op de bank bij Union. Datzelfde gold voor Deyovaisio Zeefuik bij de tegenstander.
Freiburg won ruim bij FC Augsburg, 4-0. De Japanner Ritsu Doan, door de Duitse club weggehaald bij PSV, behoorde tot de doelpuntenmakers. Oranje-international Mark Flekken stond als gebruikelijk in het doel bij Freiburg. Jeffrey Gouweleeuw deed mee bij de thuisclub.
Kampioen Bayern München had het seizoen in de Bundesliga vrijdag geopend met een ruime zege bij Eintracht Frankfurt, 6-1.
Meer uit Voetbal
SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.
14 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Kees Jansma heeft zijn functie als persvoorlichter bij Curaçao neergelegd. Dat meldt De Telegraaf maandagavond. Zijn besluit volgt op de bekendmaking eerder op maandag dat bondscoach Fred Rutten zich heeft teruggetrokken. De afgelopen week bleek dat de spelersgroep en de hoofdsponsor wilden dat Dick Advocaat zou terugkeren in de functie die hij in februari vanwege familieomstandigheden verliet.
16 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.
19 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - De kans bestaat dat Lionel Messi deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn zesde WK voetbal gaat spelen. De 38-jarige Argentijn, die zelf nog geen uitsluitsel heeft gegeven over zijn WK-deelname, maakt deel uit van de voorselectie van bondscoach Lionel Scaloni die maandag bekend werd.
19 uur geledenSARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.
21 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.
22 uur geleden