Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanvallend machteloos Ajax begaat in Groningen eerste misstap

Aanvallend machteloos Ajax begaat in Groningen eerste misstap

GRONINGEN (ANP) - Na vier speelronden is geen enkele club in de eredivisie nog zonder puntenverlies. Koploper Ajax beging bij FC Groningen de eerste misstap: 1-0. Remco Balk scoorde in de beginfase van de tweede helft. Ajax maakte in Groningen in aanvallend opzicht lange tijd een machteloze indruk en wist pas in de slotfase enkele grote kansen te creëren.

Trainer Erik ten Hag had tegen FC Groningen weer de beschikking over Ryan Gravenberch. De 18-jarige middenvelder ontbrak de laatste twee wedstrijden. Nieuwkomer Mohammed Kudus had toen een basisplaats. De Ghanees was tegen Groningen wegens een kuitblessure niet van de partij, waardoor Gravenberch met Edson Álvarez en Quincy Promes een middenveld vormde. Álvarez kreeg vorige week in het duel met Vitesse een rode kaart, maar werd door de tuchtcommissie van de KNVB vrijgesproken.

Zonder Gravenberch noemde Ten Hag de opbouw van Ajax de voorbije duels wat stroperig. Tegen Groningen ging veel via de sterke middenvelder, die vaak snel de weg naar voren zoekt. Ajax had meestentijds de bal, maar wist maar weinig te creëren. Zakaria Labyad, die opnieuw centraal voorin startte, was veelal onzichtbaar. Wel kreeg hij na vijf minuten de kans de score te openen. Zijn kopbal eindigde in de handen van doelman Sergio Padt. Daarna was Gravenberch met een schot van afstand nog dichtbij een doelpunt. Groningen bleef vrij eenvoudig overeind en probeerde zelf, via snelle omschakelingen, iets te creëren. Dat lukte nauwelijks.

Voorsprong

Kort na rust kwam de thuisploeg verrassend op voorsprong. Groningen schakelde na balverlies op het middenveld bij Ajax snel om. Jørgen Strand Larsen stuitte nog op doelman André Onana, maar Balk was in de rebound wel trefzeker.

Het was voor het eerst dit seizoen dat Ajax op achterstand kwam. Ten Hag bracht David Neres, Jurgen Ekkelenkamp en Lassina Traoŕe voor Antony, Álvarez en Labyad. Groningen was in de 74e minuut dicht bij de 2-0, maar Ramon Pascal Lundqvist schoot de bal tegen de paal.

Met ook Huntelaar er voorin nog bij werd Ajax wat gevaarlijker. Tadic kopte de bal vijf minuten voor tijd tegen de lat en in de rebound schoot ook Huntelaar de bal hard tegen de lat. Padt moest daarnaast nog een keer redding brengen op een inzet van Traoré. De gelijkmaker bleef echter uit.

Meer uit Voetbal

Van de Donk verruilt OL Lyonnes voor London City Lionesses

ZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk verruilt OL Lyonnes voor London City Lionesses. Dat meldt de club op de website. De 33-jarige international van Oranje vertrekt transfervrij naar de club die komend seizoen uitkomt in de Barclays Women's Super League. "Ik heb al zes jaar in Engeland gespeeld, en dat was een goede tijd. Ik heb niet getwijfeld om terug te komen", zegt Van de Donk op de site van de club. "Ik kijk ernaar uit de fans te ontmoeten. Ik beloof dat ik 100 procent zal geven."

3 uur geleden
Heerenveen haalt Franse aanvaller Rivera van USL Dunkerque

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft de Franse aanvaller Maxence Rivera van USL Dunkerque overgenomen. De 23-jarige linksbuiten tekent een contract voor drie jaar, met een optie voor nog een seizoen, bij de nummer 9 van het afgelopen seizoen in de Eredivisie.

6 uur geleden
Fitte Van Domselaar gaat naar EK om titel te pakken

ZEIST (ANP) - Daphne van Domselaar gaat met Oranje naar het EK om de hoofdprijs te winnen. "We gaan naar Zwitserland om te winnen. Met die instelling gaan we erheen", zegt de keeper van de Nederlandse vrouwen. "Sommigen van de selectie hebben een finale gewonnen, anderen hebben er één verloren. Het kriebelt bij mij om zover te komen."

7 uur geleden
Beerensteyn verwacht eerste groepsduel op het EK te kunnen halen

ZEIST (ANP) - Voetbalster Lyneth Beerensteyn verwacht op tijd fit te zijn voor de eerste groepswedstrijd op het EK tegen Wales. De aanvalster van Oranje herstelt nog van een spierblessure en traint nog niet volledig mee met de ploeg. "Het gaat goed", zegt de 28-jarige Beerensteyn in Zeist. "Ik maak me niet snel zorgen. En als ik me geen zorgen maak, dan hoeft de rest dat ook niet te doen."

7 uur geleden
Na 65 jaar alsnog KNVB-diploma voor eerste vrouwelijke arbiters

ALKMAAR (ANP) - De eerste vrouwelijke voetbalscheidsrechters Ineke Boom en Nel Rentenaar hebben na bijna 65 jaar een officieel KNVB-diploma gekregen. Dat gebeurde vrijdag in Alkmaar nadat ze bij de presentatie van het boek 'De vrouwen van '61', geschreven door sporthistoricus Jurryt van de Vooren, ook al de eerste exemplaren in ontvangst hadden genomen.

8 uur geleden
Belgische voetbalclub Beerschot neemt afscheid van trainer Kuijt

ANTWERPEN (ANP) - De Belgische voetbalclub Beerschot heeft afscheid genomen van trainer Dirk Kuijt. Dat meldt de club uit Antwerpen op zijn website. De voormalige international van Oranje degradeerde afgelopen seizoen met Beerschot uit de hoogste Belgische klasse.

8 uur geleden
Paris Saint-Germain onderuit tegen Botafogo op WK voor clubs

PASADENA (ANP) - Paris Saint-Germain heeft zijn tweede groepswedstrijd op het WK voor clubs in de Verenigde Staten verrassend verloren van Botafogo. De winnaar van de Champions League ging in Pasadena met 1-0 onderuit tegen de Braziliaanse formatie.

10 uur geleden