Aanvallen op Pogacar verwacht in rit met loodzware Col du Granon
ALBERTVILLE (ANP) - In de elfde etappe van de Tour de France staan voor het eerst twee Alpenreuzen op het programma. De rit vanuit Albertville gaat via de Col du Galibier van de buitencategorie naar de Col du Granon en eindigt na 151,7 kilometer in Serre Chevalier. Het wordt met 2413 meter de hoogste aankomst in deze Tour.
Het is pas de tweede keer in de historie van de Tour dat een etappe eindigt op de Col du Granon. De eerste keer was in 1986. In de door de Spanjaard Eduardo Chozas gewonnen rit raakte vijfvoudig Tourwinnaar Bernard Hinault zijn gele trui kwijt aan ploeggenoot Greg Lemond. Het zou de laatste keer zijn dat de Fransman een etappe in het geel finishte.
Voordat de wielrenners aan de twee beklimmingen van de buitencategorie beginnen, moeten ze eerst de Lacets de Montvernier (2e categorie) over met zijn vele haarspeldbochten en de Col du Télégraphe (1e categorie). Daarna moeten ze naar 2642 meter hoogte op de Col du Galibier, het hoogste punt in deze Tour. De slotklim met veel stroken met een stijgingspercentage van boven de 10 procent maakt het volgens Steven Kruijswijk voor renners mogelijk om het verschil te maken. "Daar gaan we iets moois zien."
De Sloveen Tadej Pogacar start opnieuw in het geel, maar raakte al twee ploeggenoten kwijt door positieve coronatesten. De Duitser Lennard Kämna staat op 11 seconden. De Deen Jonas Vingegaard van Jumbo-Visma volgt op 39 seconden. Zijn Belgische ploeggenoot Wout van Aert draagt de groene puntentrui. De Duitser Simon Geschke moet flink aan de bak om zijn bollentrui te verdedigen. De Brit Tom Pidcock mag, als nummer 2 achter Pogacar in het jongerenklassement, in de witte trui vertrekken.
Meer uit Sport
NIEUWEGEIN (ANP) - De Europese kampioenschappen judo zijn in 2027 voor het eerst in 22 jaar weer in Nederland. Van 15 tot en met 18 april strijden de judoka's in Omnisport in Apeldoorn om de Europese titels. Judo Bond Nederland rekent op een sterk deelnemersveld, omdat het toernooi meetelt voor kwalificatie voor de Olympische Spelen van 2028.
40 minuten geledenKOKSIJDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook zijn derde wedstrijd in de wereldbeker veldrijden gewonnen. De 30-jarige wereldkampioen van Alpecin-Deceuninck was een dag na zijn zege in Antwerpen ook oppermachtig in Koksijde. Hij won voor de Belgen Laurens Sweeck en Niels Vandeputte.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Max Verstappen (28) zal volgens Oliver Mintzlaff nog lang bij Red Bull blijven. Dat heeft de Duitse manager van het Oostenrijkse Formule 1-team zondag gezegd in een interview met De Telegraaf. "Het belangrijkste voor een sporter is dat hij ziet dat iedereen in het team alles voor hem geeft. En ik denk dat Max onder de indruk is van hoe de resultaten en de sfeer in het team zich dit jaar hebben ontwikkeld", zei de directeur bedrijfsprojecten en nieuwe investeringen van Red Bull.
2 uur geledenKOKSIJDE (ANP) - Lucinda Brand heeft na de wereldbekerwedstrijd van zaterdag in Antwerpen ook de wereldbekercross in Koksijde gewonnen. De leidster in het klassement kwam in de Duinencross na vijf ronden solo over de streep. Shirin van Anrooij werd op 36 seconden tweede. Ceylin del Carmen Alvarado eindigde na een minuut op de derde plaats.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Het duel tussen NEC en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in het Gofferstadion in Nijmegen (2-2).
18 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn eerste duel met Wout van Aert dit veldritseizoen overtuigend gewonnen. De 30-jarige Nederlander reed in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen al vroeg weg bij de rest en finishte met een riante voorsprong. Van Aert had in zijn eerste cross van het seizoen tijd nodig om op gang te komen, kreeg vervolgens een lekke band en eindigde als zevende.
1 dag geledenANTWERPEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in Antwerpen een wereldbekerwedstrijd in het veldrijden gewonnen. De 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions bleef haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado twee seconden voor. De derde plaats was ook voor een Nederlandse, Aniek van Alphen. Zij kwam zestien seconden na Brand over de finish.
1 dag geleden