Aanvallen op Pogacar verwacht in rit met loodzware Col du Granon
ALBERTVILLE (ANP) - In de elfde etappe van de Tour de France staan voor het eerst twee Alpenreuzen op het programma. De rit vanuit Albertville gaat via de Col du Galibier van de buitencategorie naar de Col du Granon en eindigt na 151,7 kilometer in Serre Chevalier. Het wordt met 2413 meter de hoogste aankomst in deze Tour.
Het is pas de tweede keer in de historie van de Tour dat een etappe eindigt op de Col du Granon. De eerste keer was in 1986. In de door de Spanjaard Eduardo Chozas gewonnen rit raakte vijfvoudig Tourwinnaar Bernard Hinault zijn gele trui kwijt aan ploeggenoot Greg Lemond. Het zou de laatste keer zijn dat de Fransman een etappe in het geel finishte.
Voordat de wielrenners aan de twee beklimmingen van de buitencategorie beginnen, moeten ze eerst de Lacets de Montvernier (2e categorie) over met zijn vele haarspeldbochten en de Col du Télégraphe (1e categorie). Daarna moeten ze naar 2642 meter hoogte op de Col du Galibier, het hoogste punt in deze Tour. De slotklim met veel stroken met een stijgingspercentage van boven de 10 procent maakt het volgens Steven Kruijswijk voor renners mogelijk om het verschil te maken. "Daar gaan we iets moois zien."
De Sloveen Tadej Pogacar start opnieuw in het geel, maar raakte al twee ploeggenoten kwijt door positieve coronatesten. De Duitser Lennard Kämna staat op 11 seconden. De Deen Jonas Vingegaard van Jumbo-Visma volgt op 39 seconden. Zijn Belgische ploeggenoot Wout van Aert draagt de groene puntentrui. De Duitser Simon Geschke moet flink aan de bak om zijn bollentrui te verdedigen. De Brit Tom Pidcock mag, als nummer 2 achter Pogacar in het jongerenklassement, in de witte trui vertrekken.
Meer uit Sport
NIEUWEGEIN (ANP) - Judoka Guusje Steenhuis (33) heeft besloten haar carrière te beëindigen. Dat hebben TeamNL Judo en Steenhuis via Instagram bekendgemaakt. "Het was fantastisch en het is goed zo", zegt de judoka in het bericht.
14 minuten geledenTORUN (ANP) - De Griekse polsstokhoogspringer Emmanouil Karalis daagt nadrukkelijk wereldrecordhouder Armand Duplantis uit op de WK indooratletiek in Torun (Polen). "Ik ben gevaarlijk als ik plezier heb", zei hij op een persconferentie in de atletiekhal. "Je weet nooit wat er gaat gebeuren. Ik voel me goed, geloof in mezelf, geloof in mijn vermogen om hoog te springen."
2 uur geledenTORUN (ANP) - Samuel Chapple kruipt bewust in de rol van underdog op de 1500 meter bij de komende WK indooratletiek in Torun, ook al behoort hij op papier tot de kanshebbers op een medaille.
3 uur geledenTORUN (ANP) - De inmiddels 76-jarige Tsjechische wereldrecordhoudster kogelstoten Helena Fibingerova heeft Jessica Schilder dit seizoen van nuttig technisch advies voorzien. Door haar linkerbeen bij de afstoot wat op te schuiven en meer tegen de balk te plaatsen, kan de Nederlandse regerend wereldkampioene centimeters verder komen.
4 uur geledenTORUN (ANP) - De wereldkampioenschappen indooratletiek worden in 2028 in Odisha in India gehouden. Twee jaar later vindt het evenement plaats in Astana in Kazachstan. Dat maakte voorzitter Sebastian Coe van de mondiale atletiekbond World Athletics donderdag bekend voorafgaand aan de WK indooratletiek in het Poolse Torun.
5 uur geledenARNHEM/TORUN (ANP) - Minke Bisschops bewaart goede herinneringen aan de Kujawsko-Pomorska Arena in de Poolse stad Torun. De Limburgse atlete liep in die indoorhal vorige maand haar persoonlijk record op de 60 meter: 7,10, een tijd waarmee ze op de nationale ranglijst aller tijden opschoof naar de derde plaats, achter sprinticonen Nelli Cooman en Dafne Schippers (7,00). De 23-jarige Bisschops wil zaterdag op de WK indoor proberen nog harder te gaan in Torun.
7 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - De honkballers van Venezuela hebben in de finale van de World Baseball Classic verrassend gewonnen van de Verenigde Staten: 3-2. Het betekende voor het Zuid-Amerikaanse land de eerste eindzege ooit op het officieuze wereldkampioenschap. De finale in Miami verliep op verschillende vlakken onder hoogspanning.
1 dag geleden