
Aanval Van der Poel in Tour was 'beetje tegen beter weten in'
BELLEVILLE-EN-BEAUJOLAIS (ANP) - Zijn aanval strandde op de laatste klim, ruim 30 kilometer voor finishplaats Belleville-en-Beaujolais. Mathieu van der Poel werd achterhaald door renners met wie hij eerder op jacht was gegaan naar dagsucces in de twaalfde etappe van de Tour de France en kon niet meer mee. "Ik heb geprobeerd wat ik kon vandaag. Misschien een beetje tegen beter weten in", vertelde de Nederlander van wielerploeg Alpecin-Deceuninck.
Van der Poel deed zijn verhaal na een bezoek aan het podium. Niet als ritwinnaar, maar zijn poging de etappe met een lange solo naar zijn hand te zetten leverde hem wel de prijs voor de strijdlust op. "Altijd mooi om die prijs te pakken", sprak hij met een lachje. Maar zijn conclusie was dat hij, na enkele dagen waarin een verkoudheid hem parten speelde, nog niet fit genoeg was voor ritwinst. "Ik kwam gewoon tekort."
Toch was hij actief aan de rit begonnen in een openingsfase waarin de aanvallen elkaar opvolgden. Van der Poel zat uiteindelijk mee in een kopgroep van zo'n vijftien renners die de zegen kreeg van het peloton met de klassementsmannen. "Het was een gekke dag. Vanaf het begin werd er gekoerst tot en met. Ik voelde me nog niet super, maar wel beter dan de afgelopen dagen. Ik had heel graag gewonnen, maar het zat er gewoon niet in."
Het hooggebergte staat voor de deur. Mogelijk was het zijn laatste kans op dagsucces. "Je weet het nooit. Misschien is er volgende week nog ergens een mogelijkheid. Ik ga me nu focussen op wat beter worden en dan misschien nog eens een poging doen."
Meer uit Sport
TOKIO (ANP) - Lieke Klaver is er niet in geslaagd voor de derde keer op rij de finale van de 400 meter te halen op de wereldkampioenschappen atletiek. De 27-jarige atlete eindigde op de WK in Tokio in haar heat van de halve finales op de vierde plaats en die klassering was onvoldoende voor een rechtstreekse doorgang naar de finale op donderdag. Ze behoorde met haar tijd van 50,25 ook niet tot de twee atletes die op basis van hun tijd een finaleplaats verdienden.
2 uur geledenTOKIO (ANP) - Job Geerds is op de WK atletiek in Tokio vlak voor de start van de halve finales op de 110 meter horden afgehaakt. De 23-jarige Amsterdammer raakte bij de warming-up geblesseerd, meldde de woordvoerster van de Atletiekunie. "Hij wilde het nog proberen, maar vlak voor de start besloot hij toch niet te starten."
2 uur geledenTOKIO (ANP) - Samuel Chapple is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finales van de 800 meter op de WK atletiek in Tokio. De 26-jarige Haagse atleet liep in de tweede van zeven series naar de vierde plaats in een tijd van 1.45,45. De eerste drie gingen rechtstreeks door naar de halve finales, aangevuld met de drie tijdsnelste atleten van alle series. In de eerste serie waren de nummers vier tot en met zes echter al sneller dan de Nederlander.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Ook volgend jaar worden er in de Formule 1 zes sprintraces verreden. Bekend was al dat een daarvan voor het eerst in Zandvoort plaatsvindt, tijdens de laatste Dutch GP. De andere vijf vinden plaats tijdens de grands prix van China, Miami, Canada, Groot-Brittannië en Singapore, maakten organisator Formula 1 en autosportbond FIA bekend.
5 uur geledenSANTIAGO (ANP/DPA) - De Italiaanse skiër Matteo Franzoso is overleden na een zware crash tijdens een training in Chili. Dat heeft de Italiaanse skifederatie FISI bekendgemaakt.
20 uur geledenAIGLE (ANP) - De internationale wielerbond UCI is niet te spreken over de uitlatingen van de Spaanse premier Pedro Sánchez, die op de slotdag van de Vuelta zei "trots" te zijn op demonstranten die zich tijdens de Ronde van Spanje tegen het team van Israel - Premier Tech hadden gericht.
22 uur geledenTOKIO (ANP) - Niels Laros gaat woensdag als topkandidaat voor een gouden medaille van start in de finale van de 1500 meter bij de WK atletiek in Tokio. De pas 20-jarige Oosterhouter won overtuigend zijn serie in de halve finale en was onder anderen titelverdediger Josh Kerr en oud-wereldkampioen Jake Wightman de baas. "Het zegt nog niks. De eerste zes gingen door naar de finale, dus eerste worden of zesde maakt niets uit", zei Laros nuchter na afloop in de catacomben van het Japan National Stadium.
23 uur geleden