Aanval op Severodonetsk duurt langer dan Rusland had gehoopt
MOSKOU (ANP/RTR/DPA) - Russische troepen hebben ongeveer een derde van Severodonetsk veroverd, maar de aanval op de Oost-Oekraïense stad duurt wel langer dan gehoopt. Dat stelt Leonid Pasetsjnik, de leider van de afvallige Oekraïense regio Loehansk, tegenover het Russische staatspersbureau TASS.
"We kunnen nu al zeggen dat we een derde van Severodonetsk onder controle hebben", zei Pasetsjnik. "Maar we willen in de eerste plaats dat de infrastructuur van de stad behouden blijft."
Volgens de Oekraïense generale staf is de slag om de stad de beslissende fase ingegaan. Maar de Russische aanvallen zijn tot nog toe niet succesvol gebleken, aldus Kiev. Een poging om het plaatsje Bachmoet te veroveren en daarmee Severodonetsk helemaal van de buitenwereld af te snijden, is vooralsnog mislukt. Een aanval op het dorp Dovhenke zou zijn afgeslagen en Russische troepen hebben zich teruggetrokken uit het stadje Liman.
Chemische fabrieken
Russische beschietingen hebben een groot deel van Severodonetsk verwoest en troepen zijn de stad via het zuidoosten en noordoosten binnengedrongen, maar de Russische campagne in de Donbas-regio heeft vertraging opgelopen door de Oekraïense verdediging. Volgens staatspersbureau TASS werd de vooruitgang van de Russische troepen bemoeilijkt door de aanwezigheid van meerdere chemische fabrieken in het gebied.
Het is Russische troepen uiteindelijk maandag gelukt om Severodonetsk binnen te trekken, nadat de stad al een aantal weken werd omsingeld en hevig werd beschoten. Het is de enige grote stad in de regio Loehansk die nog niet in handen is van de Russen.
Volgens Kiev is het in andere sectoren van het front beduidend kalmer. Alleen in de omgeving van Slovjansk vinden sporadisch gevechten plaats.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland beschuldigt buurland Oekraïne van een grote droneaanval op Moskou. Burgemeester Sergej Sobjanin zei dat in de afgelopen dagen zo'n 250 onbemande toestellen zijn neergehaald die onderweg waren naar de Russische hoofdstad.
22 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas bespreekt maandag met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken opties om de Straat van Hormuz zo snel mogelijk open te krijgen. Een van die opties die ze aan de lidstaten voorlegt, is een wijziging van het mandaat van de EU-marinemissie Aspides.
42 minuten geledenABU DHABI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De belangrijke haven van Fujairah in de Verenigde Arabische Emiraten schort de olie-laadactiviteiten op na een nieuwe droneaanval. Daardoor ontstond een brand in het belangrijke oliecomplex. Het zou gaan om een voorzorgsmaatregel; er zijn geen meldingen van gewonden. Afgelopen weekend lag de haven ook stil na een droneaanval.
43 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De bijeenkomsten van EU-ministers gepland op Cyprus kunnen vanaf april weer doorgaan. Dat zei minister van Energie Michael Damianos voorafgaand aan overleg met EU-ministers in Brussel. Cyprus, dat tot juli voorzitter is van de EU, had alle bijeenkomsten in maart uitgesteld na een droneaanval op een Britse basis eerder deze maand.
48 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël zegt een vliegtuig te hebben vernietigd dat voorheen is gebruikt door de dode Iraanse leider Ali Khamenei. Iraanse topfiguren zouden met het toestel hebben gereisd in binnen- en buitenland.
58 minuten geledenNAYPYIDAW (ANP/AFP/DPA) - Het parlement van Myanmar is jaren na de militaire staatsgreep van 2021 voor het eerst weer bijeengekomen voor een normale bijeenkomst. De volksvertegenwoordiging is na omstreden verkiezingen gevuld met bondgenoten van het militaire regime.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft landen in de regio opgeroepen niet samen te werken met televisiezender Iran International. In een verklaring wordt gewaarschuwd dat infrastructuur waar de zender gebruik van maakt op de Iraanse lijst met doelwitten kan worden gezet.
2 uur geleden