Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal zorgmedewerkers neemt verder toe

Aantal zorgmedewerkers neemt verder toe

DEN HAAG (ANP) - Het aantal werknemers in de zorg neemt al ruim drie jaar toe en die ontwikkeling zette door in het derde kwartaal van 2020. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De zorgsector staat sinds begin vorig jaar onder grote druk vanwege de uitbraak van het coronavirus, waardoor het ziekteverzuim opliep.

In het derde kwartaal van 2020 kwamen er per saldo 34.000 medewerkers bij in de zorg vergeleken met een jaar eerder. Dat is meer dan in het tweede kwartaal, toen het aantal zorgmedewerkers met 28.000 toenam. Al sinds eind 2016 komen er meer mensen bij in de zorg dan er vertrekken. In totaal werken bijna 1,4 miljoen mensen in de zorg.

De groei was relatief het sterkst in de kinderopvang. Hier waren in juli, augustus en september 108.000 mensen aan het werk, wat 7,6 procent meer is dan een jaar eerder. Hierna was de relatieve toename het grootst in de geestelijke gezondheidszorg en de verpleging, verzorging en thuiszorg. Alleen in de jeugdzorg kromp het personeelsbestand, met 1,3 procent.

Meer uit Binnenland

Hoofdredacteur Joost Niemöller weg bij Ongehoord Nederland

HILVERSUM (ANP) - Hoofdredacteur Joost Niemöller gaat weg bij omroep Ongehoord Nederland. De omroep laat op de website weten dat ON! en Niemöller hebben besloten de samenwerking per direct te beëindigen.

17 minuten geleden
Waarschuwingsschoten gelost na dodelijke schietpartij Overasselt

OVERASSELT (ANP) - Een arrestatieteam van de politie heeft waarschuwingsschoten gelost in de Gelderse plaats Overasselt. Daar vond eerder in de nacht een schietpartij plaats, waarbij een dode viel en twee agenten gewond raakten.

17 minuten geleden
Onderzoek: tientallen opiniestukken in kranten door AI geschreven

AMSTERDAM (ANP) - Zeker 49 opiniestukken die de afgelopen maand in een aantal grote Nederlandse dagbladen verschenen, zijn volledig door AI geschreven. Dat meldt het nieuwsplatform AI Report van techjournalist Alexander Klöpping op basis van eigen onderzoek. Het gaat om een vijfde van het aantal opiniestukken dat is onderzocht.

2 uur geleden
Dode door schietpartij Overasselt, twee agenten gewond

OVERASSELT (ANP) - Door een schietincident in het Gelderse Overasselt is een persoon overleden, meldt de politie. Twee politieagenten raakten gewond en zijn naar het ziekenhuis gebracht. Er zijn meerdere aanhoudingen verricht.

3 uur geleden
Kabinet helpt woningbouw op 5 plekken, geen extra geld voor wegen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft vijf nieuwe plekken in Nederland aangewezen waar versneld duizenden woningen moeten komen. In delen van Deventer, Haarlem, Leeuwarden, Maastricht en Weert moeten tot en met 2035 rond de 30.000 woningen daardoor sneller af zijn, meldt woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan aan de Tweede Kamer. Met extra geld om die woningen bereikbaar te maken komt ze niet.

7 uur geleden
Storm vernoemd naar overleden Jade Kops

DE BILT (ANP) - Jade Kops, de influencer die in april op 19-jarige leeftijd overleed aan kanker, krijgt een storm naar zich vernoemd. De tiende storm van het komende najaar en winter gaat Jade heten. Het KNMI heeft dat afgesproken met het Britse Met Office en het Ierse Met Éireann. Samen maken ze de jaarlijkse lijst met stormnamen voor het Noordzeegebied.

7 uur geleden
Drinkwaterbedrijven pleiten weer voor betere bescherming van Maas

ROTTERDAM (ANP) - De drinkwaterbedrijven die de Maas als bron voor hun productie gebruiken, hebben het Rijk opnieuw opgeroepen om te zorgen voor betere bescherming van de waterkwaliteit. Hoewel de vereniging van rivierwaterbedrijven (RIWA) al jaren pleit voor meer internationale samenwerking en meer grip op de lozing van schadelijke stoffen in de bijna 1000 kilometer lange rivier, ziet directeur Maarten van der Ploeg weinig verbetering.

7 uur geleden