Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal zorgmedewerkers neemt verder toe

Aantal zorgmedewerkers neemt verder toe

DEN HAAG (ANP) - Het aantal werknemers in de zorg neemt al ruim drie jaar toe en die ontwikkeling zette door in het derde kwartaal van 2020. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De zorgsector staat sinds begin vorig jaar onder grote druk vanwege de uitbraak van het coronavirus, waardoor het ziekteverzuim opliep.

In het derde kwartaal van 2020 kwamen er per saldo 34.000 medewerkers bij in de zorg vergeleken met een jaar eerder. Dat is meer dan in het tweede kwartaal, toen het aantal zorgmedewerkers met 28.000 toenam. Al sinds eind 2016 komen er meer mensen bij in de zorg dan er vertrekken. In totaal werken bijna 1,4 miljoen mensen in de zorg.

De groei was relatief het sterkst in de kinderopvang. Hier waren in juli, augustus en september 108.000 mensen aan het werk, wat 7,6 procent meer is dan een jaar eerder. Hierna was de relatieve toename het grootst in de geestelijke gezondheidszorg en de verpleging, verzorging en thuiszorg. Alleen in de jeugdzorg kromp het personeelsbestand, met 1,3 procent.

Meer uit Binnenland

Tot en met zondag geen treinen tussen Boxmeer en Venray

VENRAY (ANP) - Tussen Boxmeer en Venray rijden tot en met zondag geen treinen, dat meldt een woordvoerder van Arriva. Eerder was al bekend dat er vrijdag geen treinen zouden rijden door de werkzaamheden na de brand in natuurgebied Boschhuizerbergen, ten oosten van Venray.

17 minuten geleden
Acteur Peter Faber (82) overleden

AMSTERDAM (ANP) - Acteur Peter Faber is overleden. Hij stierf donderdag op 82-jarige leeftijd "vredig in het bijzijn van zijn meest dierbaren", heeft zijn familie vrijdag bekendgemaakt. In zijn lange carrière speelde Faber in talloze films, series en theaterstukken. Twee keer won hij de toonaangevende toneelprijs Louis d'Or.

51 minuten geleden
Ouders betaalden vorig jaar relatief minder voor kinderopvang

DEN HAAG (ANP) - Ouders hebben voor de dagopvang van hun kinderen afgelopen jaar relatief minder betaald dan in 2024, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In 2025 kregen ouders waarvan de kinderen naar een kinderdagopvang gingen gemiddeld 68 procent van deze kosten vergoed, ten opzichte van 65 procent in 2024. In totaal ontvingen 719.000 ouders kinderopvangtoeslag.

1 uur geleden
Nederlandse Marine helpt bij doorzoeking gevangenis Sint Maarten

PHILIPSBURG (ANP) - Het mariniersdetachement op Sint Maarten heeft woensdag geholpen bij het doorzoeken van de Penitentiaire Inrichting Point Blanche op het eiland. Aanleiding hiervoor was een controle op het bezit van verboden goederen. Daarbij zijn drugs en slag- en steekwapens gevonden, meldt Defensie donderdag.

5 uur geleden
Dode door brand in flatgebouw Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Bij een brand in een flatgebouw aan de Watertorenweg in Rotterdam is een dode gevallen, zo laat een woordvoerder van de Veiligheidsregio Rijnmond weten.

5 uur geleden
Brand in duinen bij Ouddorp onder controle

OUDDORP (ANP) - De brand in de duinen bij het Zuid-Hollandse Ouddorp is onder controle, meldt de veiligheidsregio. In de nacht van donderdag op vrijdag blijft nog een aantal brandweervoertuigen ter plaatse om eventueel oplaaiende vuurhaarden te blussen. Vrijdagochtend gaat het waterschap het gebied verder "strippen" om vuur dat mogelijk nog in de grond zit te doven.

8 uur geleden
Tweeduizend vierkante meter natuur verwoest bij duinbrand Ouddorp

OUDDORP (ANP) - Bij de grote brand in de duinen bij het Zuid-Hollandse Ouddorp is tot dusver 2000 vierkante meter aan natuur verloren gegaan. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. De brand ontstond donderdagmiddag en verspreidt zich sinds donderdagavond niet verder, maar is nog niet onder controle.

9 uur geleden