Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal ziekenhuisopnames stijgt, aantal sterfgevallen nog niet

Aantal ziekenhuisopnames stijgt, aantal sterfgevallen nog niet

BILTHOVEN (ANP) - Na het aantal besmettingen begint nu ook het aantal ziekenhuisopnames wegens het coronavirus toe te nemen. In de vorige kalenderweek, van maandag 20 tot en met zondag 26 juli, kwamen negentien patiƫnten in een ziekenhuis te liggen. De week ervoor waren het er dertien, de week daarvoor zeven en nog een week eerder vijf.

Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) maakte dinsdag bekend dat het in de afgelopen week 23 meldingen van ziekenhuisopnames heeft gekregen. Maar daar zitten soms ook oudere meldingen tussen, die afgelopen week pas zijn verwerkt. Ook werden enkele cijfers van begin april naar beneden bijgesteld. Gekeken naar de dag van opname in het ziekenhuis blijkt de toename in de afgelopen weken.

Het aantal sterfgevallen is vooralsnog stabiel. In de week van 20 tot en met 26 juli overleden zes mensen aan het virus, de week ervoor zeven en de week daarvoor vijf. Dat is het laagste aantal doden in een week sinds begin maart.

Het aantal ziekenhuisopnames kan wel een voorbode zijn van het aantal sterfgevallen. Het aantal opnames steeg van 500 in week 11 (9-15 maart) tot 3284 in week 13 (23-29 maart). Het aantal sterfgevallen steeg van 291 in week 12 (16-22 maart) naar 1169 in week 14 (30 maart - 5 april). De meeste ziekenhuisopnames waren op 27 maart (609), de meeste sterfgevallen bijna een week later op 2 april (176).

Meer uit Gezond

Verminder risico op dementie, adviseert Gezondheidsraad

DEN HAAG (ANP) - De overheid zou meer moeten doen om het risico te verlagen dat mensen dementie krijgen. Dat kan bijvoorbeeld door iets te doen tegen hoge bloeddruk, diabetes, roken en overgewicht. Volgens de Gezondheidsraad verhogen die namelijk het risico op dementie. Vooral een lagere bloeddruk verlaagt het risico, aldus de onderzoekers.

10 uur geleden
Mensen met minder inkomen of opleiding hebben een slechter gebit

BILTHOVEN (ANP) - Mensen uit lagere inkomensgroepen en met een lager opleidingsniveau hebben een slechter gebit, meldt het RIVM in de Monitor Mondgezondheid. Mensen uit deze groepen poetsen minder regelmatig hun tanden en maken minder gebruik van mondzorg.

13 uur geleden
Meta verborg 'causaal' bewijs mentale schade door sociale media

MENLO PARK (ANP/RTR) - Meta heeft intern onderzoek naar de mentale gezondheidseffecten van Facebook en Instagram gestopt, nadat het "causaal" bewijs vond dat het gebruik van de socialemediaplatforms een negatieve impact had. Dat blijkt uit niet-gecensureerde stukken in een collectieve rechtszaak die door Amerikaanse schooldistricten is aangespannen tegen Meta en andere socialmediaplatforms.

2 dagen geleden
Aantal nieuwe diagnoses hiv daalt niet meer, vrees voor toename

AMSTERDAM (ANP) - In Nederland hebben vorig jaar 444 mensen te horen gekregen dat ze hiv hebben opgelopen. Dat is het virus dat aids kan veroorzaken. Het aantal nieuwe diagnoses daalde jarenlang, bijna twintig jaar geleden waren er zo'n 1200 nieuwe gevallen, maar die afname is in de afgelopen jaren tot stilstand gekomen.

5 dagen geleden
Oproep organisaties: nieuw kabinet moet meer doen voor gezondheid

DEN HAAG (ANP) - Het volgende kabinet moet meer aandacht besteden aan gezond leven. Dat willen bijna veertig organisaties. Ze roepen op om gezond eten en drinken beter beschikbaar en betaalbaarder te maken, en om meer te doen tegen reclame die op kinderen is gericht. Dat doen ze in een collectieve boodschap aan informateur Sybrand Buma.

6 dagen geleden
Drie nieuwe dure medicijnen nog niet vergoed in basispakket

DEN HAAG (ANP) - Drie nieuwe geneesmiddelen, onder meer tegen een bepaald type borstkanker, worden voorlopig nog niet vergoed vanuit het basispakket van de zorgverzekering. Demissionair zorgminister Jan Anthonie Bruijn (VVD) heeft besloten de medicijnen nog in de zogeheten sluis te houden, omdat ze volgens het ministerie te duur zijn, meldt hij aan de Tweede Kamer. Er is volgens hem intensief maar vergeefs met de leveranciers onderhandeld over "een maatschappelijk aanvaardbare prijs".

2 weken geleden
Bijna de helft van mensen met longziekte ervaart weleens stigma

UTRECHT (ANP) - Bijna de helft van de mensen met een longziekte ervaart weleens stigmatisering door hun aandoening. Dit melden onderzoeksinstituut Nivel en het Longfonds na een eerste verkenning uitgevoerd binnen de Longmonitor 2025. Met name schaamte voor symptomen, fysieke beperkingen, hoesten en voor het gebruiken van de inhalator in het bijzijn van anderen komt naar voren. Ook het zich buitengesloten voelen, het gevoel dat anderen hen vermijden, of dat anderen zich niet op hun gemak lijken te voelen bij hen, speelt een rol.

2 weken geleden