
Aantal werkloze jongeren in China neemt snel toe
BEIJING (ANP/AFP/RTR) - De werkloosheid onder Chinese jongeren is vorige maand sterk gestegen. De cijfers over de maand juli zijn een nieuw signaal dat de op een na grootste economie van de wereld langdurig last heeft van een reeks crises, waaronder aanhoudende onrust op de vastgoedmarkt, een handelsoorlog en een daling van het consumentenvertrouwen.
Iets meer dan 17 procent van de Chinezen van 16 tot en met 24 jaar oud was werkloos, meldde het nationale statistiekbureau van China. Een maand eerder ging het nog om 13,2 procent jeugdwerkloosheid.
Dit is de hoogste jeugdwerkloosheid gemeten sinds het begin van dit jaar, toen het statistiekbureau een nieuwe telmethode introduceerde. Studenten werden na december 2023 niet meer meegerekend in de jeugdwerkloosheidscijfers. In juni vorig jaar bereikte de jeugdwerkloosheid een record van 21,3 procent. Vervolgens besloot het statistiekbureau deze cijfers niet meer apart te melden, formeel om de meetmethode te verbeteren.
Meer uit Financieel
BEAVERTON (ANP/BLOOMBERG) - Sportkledingfabrikant Nike heeft zijn omzet en winst afgelopen kwartaal verder zien terugvallen. De vorig jaar aangetreden topman Elliott Hill blijft proberen de weg omhoog terug te vinden na misstappen bij Nike in de afgelopen jaren, waaronder een mislukte terugtrekking uit groothandelspartnerschappen en een te grote nadruk op lifestyleschoenen. Zijn inspanningen worden echter belemmerd door zwakke bestedingen in veel landen en stevige concurrentie.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De belangrijkste beursgraadmeters op Wall Street hebben donderdag hun opmars richting recordstanden voortgezet. Beleggers leken eerdere zorgen over alle geopolitieke onrust van zich af te schudden in de hoop dat een hervatting van renteverlagingen door de Federal Reserve de vooruitzichten voor de economie en het Amerikaanse bedrijfsleven zal versterken.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het personeelstekort in de kinderopvang lijkt langzaam af te nemen. Dat meldt Kinderopvang werkt! in een arbeidsmarktpeiling waarover NU.nl eerder schreef. Toch zijn er ook zorgen omdat een deel van de tekorten al langere tijd speelt.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - JDE Peet's, het bedrijf achter merken als Douwe Egberts en Pickwick, verhoogt opnieuw zijn prijzen. Dit bevestigt topman Michiel Muller van onlinesupermarkt Picnic na berichtgeving van Het Financieele Dagblad. De krant wist de hand te leggen op een document dat supermarkten intern gebruiken bij prijsonderhandelingen. Daaruit bleek dat koffie in de winkel 15 tot 25 procent duurder zou kunnen worden.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Trump Mobile, de nieuwe mobiele dienst die vorige week door de Trump Organization werd geïntroduceerd, heeft teksten verwijderd die oorspronkelijk beloofden dat hun eerste mobiele telefoon, de T1 Phone, in de VS wordt geproduceerd.
5 uur geledenAUSTIN (ANP) - Elon Musk heeft Tesla's hoofd van operaties in Noord-Amerika en Europa ontslagen, te midden van dalende verkoopcijfers in beide regio's en de afnemende populariteit van het elektrische automerk. Dat meldt zakentijdschrift Forbes op basis van ingewijden.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM was donderdag een grote winnaar op de Amsterdamse beurs. Beleggers leken opgelucht over het besluit van de kortgedingrechter om de aangekondigde staking van grondpersoneel bij KLM op zaterdag te verbieden.
8 uur geleden